تاریخ خبر: // کد خبر: 102489 // // // // //

۵۹ فرودگاه در کشور غیراقتصادی و ضررده هستند/ ایده غیر کارشناسی واگذاری فرودگاه‌ها به استانداری

سیداحسن علوی ،نایب رئیس کمیسیون عمران مجلس گفت: بحث مدیریت فرودگاه ها یک مقوله حاکمیتی بوده و نمی توان آن را به بخش های دیگر از جمله استانداری و شهرداری ها واگذار کرد.

۵۹ فرودگاه در کشور غیراقتصادی و ضررده هستند/ ایده غیر کارشناسی واگذاری فرودگاه‌ها به استانداری
سیداحسن علوی با اشاره به طرح شرکت فرودگاه ها برای واگذاری فرودگاه های غیر اقتصادی و غیربازده به استانداری ها و شهرداری ها، گفت: متأسفانه در شرایط کنونی از 64 فرودگاه در کشور تنها حدود 5 فرودگاه، سوددهی و بازده اقتصادی دارند و مابقی با مشکلات اقتصادی رو به رو هستند.

نماینده مردم سنندج، دیواندره و کامیاران در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: در شرایط کنونی ناوگان هواپیمایی کشور دچار فرسودگی بوده و بخش اعظمی از هواپیماها به دلیل بالا بودن عمرشان از رده خارج شده اند و در این شرایط قطعا ایرلاین‌ها و فرودگاه ها با مشکلات بسیاری برای جابه جایی مسافر رو به رو هستند.

بی رغبتی مسافران برای مسافرت های هوایی

وی گفت: از طرف دیگر با توجه به افزایش چشمگیر قیمت بلیط هواپیما، مسافران دیگر رغبتی به مسافرت های هوایی ندارند و کاهش چشمگیر مسافران در ترمینال ها کاملا مشهود است.

این نماینده مردم در مجلس دهم ادامه داد: بحث مدیریت فرودگاه ها یک مقوله حاکمیتی بوده و نمی توان آن را به بخش های دیگر از جمله استانداری و شهرداری ها واگذار کرد، از این رو به نظر می رسد که ایده واگذاری فرودگاه های غیراقتصادی به برخی بخش ها و نهادها، ناپخته و غیر کارشناسی باشد.

ضرورت حمایت های مالی استانداری و نهادهای محلی از فرودگاه ها

وی با اعلام اینکه سازمان هواپیمایی توان حمایت و پشتیبانی از فرودگاه های کشور را ندارد، افزود: به نظر من در شرایط کنونی با توجه به اینکه اغلب فرودگاه های کشور با مشکلات اقتصادی روبه رو هستند، می توان از نهادهایی مانند استانداری و شهرداری برای حمایت های مالی و همچنین به کارگیری ظرفیت ها برای نگهداری از فرودگاه ها استفاده کرد، اما نمی توان این مناطق را نهادهای محلی مانند استانداری واگذار کرد.

واگذاری فرودگاه ها به بخش خصوصی به صلاح نیست

این نماینده مردم در مجلس دهم در پاسخ به سوالی مبنی بر این که آیا واگذاری فرودگاه ها به نهادهای حاکمیتی مانند استانداری و شهرداری مغایر با اصل 44 قانون اساسی است، گفت: در بحث فرودگاه ها نمی توان به این صورت نگاه کرد، به نظر من واگذاری فرودگاه ها به بخش خصوصی به صلاح نیست، زیرا این بخش دارای ابعاد و پیوست های امنیتی است و باید زیر نظر حاکمیتی فعالیت داشته باشد.

نایب رئیس کمیسیون عمران مجلس با بیان اینکه اصلاح ساختاری و مدیریتی فرودگاه ها نیازمند ارائه لایحه از سوی دولت است، گفت: مجلس قطعا بر تصمیمات و اقدامات مسئولان سازمان هواپیمایی نظارت می کند و هر اقدامی در جهت اصلاح ساختار فرودگاه ها باید سنجیده و کارشناسی باشد./

منبع : خبرگزاری خانه ملت

به نظر من !!!
برچسب های خبر: ,,,,,,,,,,,,,,,,,

آخرین اخبار

پربازدید


آتا


آسمان


اترک


ايرتور

پويا


تابان


زاگرس


سپهران


ساها


قشم


کاسپين


کيش


ماهان


معراج


نفت


هما

ایران ایر تور

آرشیو

آتا

آرشیو

آسمان

آرشیو

اترک

آرشیو

نفت

آرشیو

تابان

آرشیو

زاگرس

آرشیو

ساها، سپهران

آرشیو

قشم

آرشیو

کاسپین

آرشیو

کیش ایر

آرشیو

ماهان

آرشیو

معراج

آرشیو

هما

آرشیو

سایر ایرلاین ها

آرشیو

ایرلاین های خارجی

آرشیو