پایگاه خبری-تحلیلی ایرلاین پرس | وزارت خزانه‌داری آمریکا یک شرکت تایلندی را به اتهام ارتباط با «ماهان‌ایر» تحریم کرد

تاریخ خبر: // کد خبر: 104667 // // // // //


وزارت خزانه‌داری آمریکا یک شرکت تایلندی را به اتهام ارتباط با «ماهان‌ایر» تحریم کرد

به نقل از «وال استریت ژورنال»، وزارت خزانه‌داری آمریکا یک کمپانی تایلندی را به دلیل رابطه با شرکت هواپیمایی ماهان تحریم کرد.


وزارت خزانه‌داری آمریکا یک شرکت تایلندی را به اتهام ارتباط با «ماهان‌ایر» تحریم کرد

به نقل از «وال استریت ژورنال»، وزارت خزانه‌داری آمریکا یک کمپانی تایلندی را به دلیل رابطه با شرکت هواپیمایی ماهان تحریم کرد. دفتر کنترل دارایی‌های خارجی در وزارت خزانه‌داری آمریکا با انتشار یک اعلامیه، تحریم‌های جدیدی را علیه یک شرکت هوانوردی تایلندی به اتهام کار با شرکت هواپیمایی ماهان ایران، وضع کرد.

«استیو منوچین» وزیر خزانه‌داری آمریکا در بیانیه‌ای اعلام کرد: «وزارت دارایی یک شرکت تامین‌کننده خدمات دیگر از طرف ماهان‌ایر را تحریم کرد.»وی مدعی شد: «ماهان‌ایر به دلیل جابه‌جایی اقلام و سرباز برای بشار اسد و سرویس‌رسانی به فعالیت‌های تروریستی در سراسر جهان، تحت تحریم این وزارت خانه است.»

در ادامه این بیانیه گفته شد: «این شرکت تایلندی به هشدارهای مکرر آمریکا که به طور علنی و به طور خصوصی و دوجانبه به دولت تایلند درباره قطع روابط با ماهان داده شده بود، بی‌توجهی کرده است. این اقدام (تحریم شرکت تایلندی) باید به منزله یک هشدار در نظر گرفته شود؛ اینکه آمریکا تمایل دارد از توقف تامین خدمات و منافع صنایع هوانوردی برای این ایرلاین مرتبط با تروریسم اطمینان داشته باشد.»

شرکت «مای اَوییشن» به جرم اقدام به عنوان «کارگزار خدمات عمومی» ماهان در تایلند تحریم شده است. این کمپانی برای شرکت ماهان، خدمات حمل بار انجام می‌داده و گفته می‌شود این شرکت تایلندی رابط بین شرکت‌های محلی انتقال هوایی بار با کشتی‌های باری که با پروازهای منظم ماهان به تهران در ارتباط هستند، بوده است.

«کارگزار خدمات عمومی»(GSA) یک شرکت ثالث است که خدماتی را برای یک ایرلاین، تحت برند ایرلاین خود ارائه می‌دهد. این خدمات شامل فروش و بازاریابی، مدیریت حمل هوایی بار و انبار هواپیمایی  است.

 

منبع : خبرگزاری ایلنا / کانال تلگرامی andishehsarapub


دیدگاه خود را بنویسید


برچسب های خبر: ,,,,,,,,,,,,,

آخرین اخبار

پربازدید


آتا


آسمان


اترک


ايرتور

پويا


تابان


زاگرس


سپهران


ساها


قشم


کاسپين


کيش


ماهان


معراج


نفت


هما

رصد آب و هوا و وضعیت پروازها

رصد اطلاعات پرواز توسط مسافرین

ایران ایر تور

آرشیو

آتا

آرشیو

آسمان

آرشیو

اترک

آرشیو

نفت

آرشیو

تابان

آرشیو

زاگرس

آرشیو

ساها، سپهران

آرشیو

قشم

آرشیو

کاسپین

آرشیو

کیش ایر

آرشیو

ماهان

آرشیو

معراج

آرشیو

هما

آرشیو

سایر ایرلاین ها

آرشیو

ایرلاین های خارجی

آرشیو