پایگاه خبری-تحلیلی ایرلاین پرس | ادعاهای صورت گرفته در خصوص حمله به هواپیمای ایرانی در سوریه

تاریخ خبر: // کد خبر: 105624 // // // // //


ادعاهای صورت گرفته در خصوص حمله به هواپیمای ایرانی در سوریه

دیروز در یک حمله گستاخانه اسراییل که در حال بمباران هدفش در سوریه بود متاسفانه یک فروند هوپیمای ترابری ۷۴۷ساها مورد هدف جنگنده های خود قرار داد (ریجستر ۵_ ۸۱۱۳ ). بعد از زدن اهداف مورد نظر،  هواپیمای 747 که برای کمک های مردمی سوریه در آنجا حضور داشت بشدت آسیب دیده و احتمال پرواز


ادعاهای صورت گرفته در خصوص حمله به هواپیمای ایرانی در سوریه

دیروز در یک حمله گستاخانه اسراییل که در حال بمباران هدفش در سوریه بود متاسفانه یک فروند هوپیمای ترابری ۷۴۷ساها مورد هدف جنگنده های خود قرار داد (ریجستر ۵_ ۸۱۱۳ ).
بعد از زدن اهداف مورد نظر،  هواپیمای 747 که برای کمک های مردمی سوریه در آنجا حضور داشت بشدت آسیب دیده و احتمال پرواز ان بسیار کم است و یکی از نیروهای ایرانی که در کنار هواپیما حضور داشته اند، بشدت مجروح شده است.
این گستاخی جدید رژیم صهیونیستی فعلا از طرف ایران واکنشی نداشته و رژیم صهیونیستی نیز هیچ واکنشی نشان نداده است.

همچنین رسانه های اسرائیلی مدعی این شدند که در حملات جنگنده هایشان به فرودگاه دمشق یک فروند هواپیمای بوئینگ 747 ترابری ایران را منهدم کردند!

ادعا شده که قسمت تیره رنگ روی باند اثرات انفجار حاصل از حمله موشکی اسرائیلی ها به بوئینگ ۷۴۷ ایرانی است؛ادعا دیگری هست که این قسمت حاصل حمله موشکی به بار های تخلیه شده از این هوپیما هست.

تصویر ماهواره ای از فرودگاه دمشق

این تصویر از ماهواره اسرائیلی Ofek-11 دریافت شده است.این ماهواره جاسوسی سپتانبر۲۰۱۶ دوسال بعد از ofek-10 به فضا پرتاب شد

روایت های دیگر ، آسیب دیدگی هواپیمای ایرانی را رد کرده و در طیفی از سالم بودن هواپیما (حضور در سوریه)، تا برگشت سالم هواپیما به ایران، روایت دارند

بوئینگ ۷۴۷ (۸۱۱۳-۵) متعلق به شرکت هواپیمایی ساها بدون هیچ نوشته و پرچم

عکس تأیید شده از هواپیمای منهدم شده ایران در حملات دیشب اسرائیل به فرودگاه دمشق، همین هواپیمای درباند فرودگاه دمشق میباشد.

 

هواپیمای ترابری ۷۴۷ که برخی رسانه های غیررسمی از آن به عنوان هواپیمای ایرانی فرود آمده در دمشق یاد کردند، پیش از حمله جنگنده های اسراییلی به فرودگاه دمشق (ساعات پایانی شنبه) در تهران فرود آمده بود.

 

با اندکی تلخیص و اضافات برگرفته از کانال اطلاعات نظامی، https://t.me/MILITARYINFO/33296 /// کانال تلگرامی Aviation Channel، لینک https://t.me/Aviation_Channel/6063   /// کانال تلگرامی نظامیان متحد، https://t.me/airnavy/32822

 

 


دیدگاه خود را بنویسید


برچسب های خبر: ,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,

آخرین اخبار

پربازدید


آتا


آسمان


اترک


ايرتور

پويا


تابان


زاگرس


سپهران


ساها


قشم


کاسپين


کيش


ماهان


معراج


نفت


هما

رصد آب و هوا و وضعیت پروازها

رصد اطلاعات پرواز توسط مسافرین

ایران ایر تور

آرشیو

آتا

آرشیو

آسمان

آرشیو

اترک

آرشیو

نفت

آرشیو

تابان

آرشیو

زاگرس

آرشیو

ساها، سپهران

آرشیو

قشم

آرشیو

کاسپین

آرشیو

کیش ایر

آرشیو

ماهان

آرشیو

معراج

آرشیو

هما

آرشیو

سایر ایرلاین ها

آرشیو

ایرلاین های خارجی

آرشیو