پایگاه خبری-تحلیلی ایرلاین پرس | چین؛ ژوهای و صنعت هوایی و هوافضا

تاریخ خبر: // کد خبر: 105871 // // // //


چین؛ ژوهای و صنعت هوایی و هوافضا

نمایشگاه هوایی ژوهای رویداد ملی دو سالانه صنعت هوافضای چین است که از سال 1996 در محل فرودگاه بین‌المللی ژوهای برگزار می‌شود. این نمایشگاه بویژه از سال 2010 به بعد رشد چشمگیری را تجربه کرده و حالا به یکی از بزرگ‌ترین نمایشگاه‌های جهانی در رده ماکس، لبورژه، فارنبرو، آرمیا و دبی تبدیل شده است.


چین؛ ژوهای و صنعت هوایی و هوافضا

ژوهای یکی از چهار منطقه ویژه اقتصادی قدیمی در کشور چین است. ژوهای در جنوب شرقی چین در استان گوانگدونگ، در همسایگی دریایی هنگ کنگ، در 120 کیلومتری گوانگژو و در مجاورت با ماکائو قرار گرفته است. این موقعیت راهبردی به منزله یک پل تجاری پتانسیل اقتصادی بالایی به ژوهای بخشیده است.
حدود 110 موسسه مالی بزرگ جهانی در ژوهای شعبات بزرگ منطقه‌ای دارند. ژوهای به لحاظ آب و هوایی یکی از بهترین‌ مناطق در چین و به لحاظ توسعه محیط زیستی به تایید سازمان ملل متحد یکی از پیشروترین مناطق این کشور است.

پارک صنعتی هوانوردی (AIP) یکی از مهمترین مناطق در ژوهای است. مساحت این پارک صنعت هوانوردی 97 کیلومترمربع است که شامل تاسیسات مونتاژ هواپیما، تولید قطعات هوایی، مرکز طراحی و توسعه الکترو-اویونیک، تاسیسات تعمیر و نگهداری، آموزش هوانوردی، خدمات و لجستیک می‌شود. شرکت AVIC چین سرمایه‌گذاری زیادی را برای ایجاد خطوط مونتاژ هواپیما در ژوهای انجام داده است. ژوهای دارای دو فرودگاه محلی و بین‌المللی به‌ترتیب در شرق و جنوب شهر است. یک فرودگاه ویژه هوانوردی عمومی نیز در غرب ژوهای به مساحت 349697 مترمربع در حال توسعه است.

منطقه آزاد تجاری موسوم به «هِنگ کین» به مساحت 106 کیلومترمربع در 23 آوریل سال 2015 در جنوب شهر ژوهای افتتاح شد. قوانین سهل گمرکی و نرخ مالیات پایین از ویژگی‌های منطقه آزاد تجاری هِنگ کین در ژوهای است.

نمایشگاه هوایی ژوهای رویداد ملی دو سالانه صنعت هوافضای چین است که از سال 1996 در محل فرودگاه بین‌المللی ژوهای برگزار می‌شود. این نمایشگاه بویژه از سال 2010 به بعد رشد چشمگیری را تجربه کرده و حالا به یکی از بزرگ‌ترین نمایشگاه‌های جهانی در رده ماکس، لبورژه، فارنبرو، آرمیا و دبی تبدیل شده است. تقریباً کل چرخه صنعت هوایی و هوافضای و فضایی چین در ژوهای قابل رویت است. حضور شرکت‌های روسی، آمریکایی و اروپایی نیز به‌دلیل کشش بازار بزرگ چین بسیار چشمگیر است. حضور شرکت‌های کوچک و متوسط فناور در ژوهای بیش از هر جای دیگری به چشم می‌آید. صنایع دفاعی و فناوری‌های نظامی بیش از ۶۰ درصد نمایشگاه ژوهای را تشکیل می‌دهند.

◊ برخی آمار نمایشگاه بزرگ هوافضا و ایرشو ژوهای به شرح زیر است:

مساحت سالنها: 82000 مترمربع
مساحت فضای باز: 350000 مترمربع
تعداد شرکت کنندگان: حدود 1000 شرکت
تعداد کشورهای حاضر: 42 کشور
تعداد بازدیدکننده های تخصصی: 135000 نفر
تعداد بازدیدکننده های عمومی: 230000 نفر
حجم قرارداد ثبت شده در دوره گذشته: 40 میلیارد دلار

نمایشگاه بزرگ هوافضای ژوهای ۲۰۱۸ از ۱۵ لغایت ۲۰ آبان ماه آتی برگزار خواهد شد.

با اندکی تلخیص و اضافات برگرفته از کانال تلگرامی AeroShop هوافضا و هوانوردی، https://t.me/aerosp/13368

 


دیدگاه خود را بنویسید


برچسب های خبر: ,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,

آخرین اخبار

پربازدید


آتا


آسمان


اترک


ايرتور

پويا


تابان


زاگرس


سپهران


ساها


قشم


کاسپين


کيش


ماهان


معراج


نفت


هما

رصد آب و هوا و وضعیت پروازها

رصد اطلاعات پرواز توسط مسافرین

ایران ایر تور

آرشیو

آتا

آرشیو

آسمان

آرشیو

اترک

آرشیو

نفت

آرشیو

تابان

آرشیو

زاگرس

آرشیو

ساها، سپهران

آرشیو

قشم

آرشیو

کاسپین

آرشیو

کیش ایر

آرشیو

ماهان

آرشیو

معراج

آرشیو

هما

آرشیو

سایر ایرلاین ها

آرشیو

ایرلاین های خارجی

آرشیو