پایگاه خبری-تحلیلی ایرلاین پرس | جاذبه های گردشگریِ فرودگاه چاتراپاتی شیواجی!

تاریخ خبر: // کد خبر: 106429 // // //


جاذبه های گردشگریِ فرودگاه چاتراپاتی شیواجی!

نکته ی جالبی که درباره ی کشور هند وجود دارد این است که بعضی از افراد اعتقاد دارند که حتی برخی از فرودگاه های این کشور را باید در زمره ی جاذبه های مدرن و ارزشمند آن قرار داد. از جمله ی این فرودگاه های زیبا، می توانیم به فرودگاه چاتراپاتی شیواجی اشاره نماییم. باید این نکته را در کمال تعجب به شما بگوییم که برخی از مسافرینی که به هند سفر می کنند، مقصد خود را به سمت این فرودگاه تنظیم می کنند تا بتوانند شاید برای چندمین بار از این فرودگاه بازدید کنند. امروز ما می خواهیم فرودگاه چاتراپاتی شیواجی را به همراه جاذبه های مدرنش را برای شما مورد بررسی قرار دهیم.


جاذبه های گردشگریِ فرودگاه چاتراپاتی شیواجی!

از جمله مقاصد محبوب و مورد علاقه ی ایرانیان برای سفر، کشور هند است. به جرات می توان گفت که هیچ کس از سفر به هند برای هزارمین بار نه تنها خسته نمی شود، بلکه در فکر سفر بعدی خود به هند برای بار هزار و یکم هم هست! در این که کشور هند مملو از جاذبه های زیبا و دیدنی است شکی نیست اما نکته ی جالبی که درباره ی این کشور وجود دارد این است که بعضی از افراد اعتقاد دارند که حتی برخی از فرودگاه های این کشور را باید در زمره ی جاذبه های مدرن و ارزشمند آن قرار داد. از جمله ی این فرودگاه های زیبا، می توانیم به فرودگاه چاتراپاتی شیواجی اشاره نماییم. باید این نکته را در کمال تعجب به شما بگوییم که برخی از مسافرینی که به هند سفر می کنند، مقصد خود را به سمت این فرودگاه تنظیم می کنند تا بتوانند شاید برای چندمین بار از این فرودگاه بازدید کنند. امروز ما می خواهیم فرودگاه چاتراپاتی شیواجی را به همراه جاذبه های مدرنش را برای شما مورد بررسی قرار دهیم تا در سفرتان به هند و به این فرودگاه، بدانید که باید در این جاذبه ی فرودگاهی زیبا چه کار کنید و به کدام قسمت هایش بروید.

فرودگاه هند

فرودگاه بین المللی چاتراپاتی شیواجی در شهر بمبئی قرار گرفته است. بمبئی به عنوان پایتخت مهم تجاری کشور هند، یکی از مهم ترین درگاه های ورود و خروج به پایتخت تمدن رنگارنگ هندی هاست. حال تصور کنید که این فرودگاه را به عنوان دروازه ی ورود به این شهر چه خصوصیات زیباشناختی و فنی باید داشته باشد. چنین شهری باید یک دروازه ی بسیار باشکوه برای خود داشته باشد و دقیقا هم با همین رویکرد، فرودگاه چاتراپاتی شیواجی دیگر خود به عنوان یک جاذبه ی مجزا برای این شهر محسوب می گردد.

بیاید قبل از این که گردش خود را در این فرودگاه آغاز کنیم، کمی از تاریخچه ی آن برای شما بگوییم. نام قبلی فرودگاه چاتراپاتی شیواجی، فرودگاه سحر بوده و در سال ۱۹۴۲ میلادی تاسیس شده است. دوست دارید تا بدانید که علت این تغییر نام چه بوده است؟

شیواجی در واقع، یکی از امپراطوران مارات ها بوده است و برای هندی ها شخصیتی بسیار قابل احترام محسوب می شود از این رو برای ادای احترام به این شخصیت تاریخی هندی، مسئولان این فرودگاه با دریافت موافقت های لازم، نام این فرودگاه را به نام فرودگاه بین المللی  چاتراپاتی شیواجی تغییر داده اند.

فرودگاه چاتراپاتی شیواجی

در سال ۲۰۱۵، این فرودگاه به عنوان سی و پنجمین فرودگاه پرتردد جهان انتخاب شد و در کشور خودش، بعد از فرودگاه بلین المللی دهلی در رده ی دوم فرودگاه های شلوغ قرار گرفته است. فرودگاه چاتراپاتی شیواجی حتی در سالیان اخیر موفق شده است تا جایزه ی بهترین فرودگاه آسیای مرکزی را هم دریافت نماید و از این حیث در رده ی بهترین فرودگاه های قاره ی آسیا و جهان قرار بگیرد.

الی گشت با برگزاری تورهای مختلف هند، این امکان را برای شما به وجود می آورد تا هم سفری فوق العاده به این کشور داشته باشید و هم به این فرودگاه زیبا و جذاب بروید تا از نزدیک ببیبنید که این فرودگاه چقدر جذاب و دیدنی است. برای خرید تور هند، همین الان از طریق وب سایت الی گشت اقدام نمایید.

فرودگاه بین المللی چاتراپاتی شیواجی دارای ۲ ترمینال مجزا از یکدیگر است که یکی از آن ها مخصوص پروازهای داخلی و دیگری برای پروازهای خارجی می باشد. البته هرکدام از این ترمینال ها نیز دارای ساختمان های مختلفی هستند که پروازهای ورودی و خروجی را کنترل می نمایند. ترمینال پروازهای خارجی این فرودگاه از سال ۲۰۱۴ افتتاح شده است و دارای ۳ قسمت جداگانه در خود می باشد.

این ترمینال یکی از زیباترین بخش های این فرودگاه است. در هر دو ترمینال این فرودگاه، فروشگاه های مختلف و مراکز متنوعی وجود دارد اما باید به این نکته توجه داشته باشید که امکانات رفاهی به خاطر تازه تاسیس بودن ترمینال پروازهای خارجی بیشتر است.

چاتراپاتی شیواجی

در طراحی و چیدمان این فرودگاه بسیار زیبا از بهترین طراحان داخلی در هند و در سطح بین الملل استفاده شده است تا بتوانند یک اثر هنری زیبا را در این فرودگاه زیبا به وجود بیاورند. در مراکز خرید این فرودگاه شما می توانید از نمایندگی بسیاری از برندهای مطرح هندی و بین المللی خرید کنید البته برخی از این نمایدگی های فروش، بدون احتساب مالیات به شما خدمات و کالا ارائه می کنند. و اما می رسیم به یکی از جذاب ترین بخش های این فرودگاه یعنی، رستوران ها.

رستوران های فرودگاه چاتراپات شیواجی، همگی دارای طراحی چشمگیر و زیبا هستند. زمانی که به این فرودگاه در بمبئی پرواز کنید، بی شک ترکیب افسون کننده ی رنگ های قرمز و طلایی چشم شما را خواهد گرفت. جدای از آن، طراحی آن ها بسیار مجلل و چشم نواز است. البته آثار هنری این فرودگاه فقط محدود به این فضاها نمی شود بلکه، برخی از آثار زیبا و دیدنی مدرن از بهترین طراحان جهان نیز در این فرودگاه موجود است.

شما در هنگام حضور در این فرودگاه می توانید از امکانات مختلفی همچون خرید سیم کارت بین المللی، خدمات صرافی، خدمات مختلف پزشکی و بسیاری از خدمات دیگر بهره مند شوید.

فرودگاه

در نزدیکی این فرودگاه، هتل فرودگاه های بسیاری برای مسافرینی که می خواهند در نزدیکی هتل اقامت نمایند وجود دارد ولی با این حال حتما لیست هتل های موجود در بمبئی را از وب سایت الی گشت بررسی نمایید.

برای رفتن به مرکز شهر هم برای مسافرین، راه های مختلفی موجود است. هم می توانید از مترو و هم از قطار به راحتی استفاده نمایید و به هر نقطه ای که می خواهید با این وسایل سفر کنید. از تاکسی و سه چرخه ی مخصوص هندی ها هم اگر دوست داشته باشید می توانید استفاده نمایید. در ادامه در جدول زیر، برخی از کاربردی ترین امکانات فرودگاه چاتراپاتی شیواجی را برای شما می آوریم.

خدمات بسته بندی و حمل و نقل رستوران ها و کافه های مختلف
کابین برای استعمال دخانیات دفاتر پستی
اینترنت پر سرعت رایگان فروشگاه های مختلف

منبع : الی گشت


دیدگاه خود را بنویسید


برچسب های خبر: ,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,

آخرین اخبار

پربازدید


آتا


آسمان


اترک


ايرتور

پويا


تابان


زاگرس


سپهران


ساها


قشم


کاسپين


کيش


ماهان


معراج


نفت


هما

رصد آب و هوا و وضعیت پروازها

رصد اطلاعات پرواز توسط مسافرین

ایران ایر تور

آرشیو

آتا

آرشیو

آسمان

آرشیو

اترک

آرشیو

نفت

آرشیو

تابان

آرشیو

زاگرس

آرشیو

ساها، سپهران

آرشیو

قشم

آرشیو

کاسپین

آرشیو

کیش ایر

آرشیو

ماهان

آرشیو

معراج

آرشیو

هما

آرشیو

سایر ایرلاین ها

آرشیو

ایرلاین های خارجی

آرشیو