پایگاه خبری-تحلیلی ایرلاین پرس | موزه سیار سفیران صلح خراسان رضوی به گرجستان رسید ;

تاریخ خبر: // کد خبر: 106568 // // //


موزه سیار سفیران صلح خراسان رضوی به گرجستان رسید

محمدرضا پهلوان، رئیس گروه موزه های اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری خراسان رضوی گفت: موزه سیار سفیران فرهنگ صلح از این استان عازم گرجستان شد و فعالیت خود را در تفلیس پایتخت این کشور آغاز کرد.


موزه سیار سفیران صلح خراسان رضوی به گرجستان رسید

 

به گزارش روز شنبه اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری خراسان رضوی، محمدرضا پهلوان افزود: اهدای عروسکهای قاشقکی ایرانی ثبت شده در فهرست سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری جمهوری اسلامی ایران به موزه ملی گرجستان از جمله برنامه های موزه سیار سفیران صلح خراسان رضوی در تفلیس بود.
وی اظهار داشت: این موزه سیار که پیشتر به اکثر شهرهای ایران و بسیاری از کشورهای جهان سفر کرده است با شعار ‘روی پل صلح و دوستی و با آرزوی صلح پایدار و آرامش در جهان و دوستی ملل’ فعالیت می کند.
وی گفت: علت نامگذاری این موزه سیار نیز همراه بودن بسیاری از آثار فرهنگی و تاریخی اهدایی موزه های کشورهایی است که این موزه تاکنون به آن سفر کرده است.
پهلوان با بیان اینکه کودکان عضو این موزه سیار پیام رسان صلح و دوستی هستند افزود: فعالیت این موزه بنیان فرهنگی و دوستی را ترویج می دهد.
وی اظهار داشت: موزه سیار سفیران صلح خراسان رضوی که دارای مجوز رسمی از سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری است و به صورت بین المللی فعالیت می کند در پانزدهمین نمایشگاه گردشگری ایران در مشهد نیز به عنوان غرفه برتر شناخته و مورد تقدیر قرار گرفت.
وی گفت: بخش خصوصی، شرکتهای هواپیمایی و سفارت ایران در تفلیس حامی مادی و معنوی این موزه در سفر به گرجستان بودند.
موزه سیار سفیران صلح خراسان رضوی که عضو رسمی شورای جهانی موزه ها (ایکوم) است پیش از این نخستین قطار صلح و دوستی و اولین کشتی صلح را نیز در ایران به نمایش گذاشته است.

 

منبع : ایرنا

دیدگاه خود را بنویسید


برچسب های خبر: ,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,

آخرین اخبار

پربازدید


آتا


آسمان


اترک


ايرتور

پويا


تابان


زاگرس


سپهران


ساها


قشم


کاسپين


کيش


ماهان


معراج


نفت


هما

رصد آب و هوا و وضعیت پروازها

رصد اطلاعات پرواز توسط مسافرین

ایران ایر تور

آرشیو

آتا

آرشیو

آسمان

آرشیو

اترک

آرشیو

نفت

آرشیو

تابان

آرشیو

زاگرس

آرشیو

ساها، سپهران

آرشیو

قشم

آرشیو

کاسپین

آرشیو

کیش ایر

آرشیو

ماهان

آرشیو

معراج

آرشیو

هما

آرشیو

سایر ایرلاین ها

آرشیو

ایرلاین های خارجی

آرشیو