پایگاه خبری-تحلیلی ایرلاین پرس | احتمال ادغام هواپیمایی امارات و اتحاد

تاریخ خبر: // کد خبر: 106651 // // // //


احتمال ادغام هواپیمایی امارات و اتحاد

تازه‌ترین اخبار منتشر شده حاکی از آن است که دو شرکت هواپیمایی امارات و اتحاد احتمالا در آینده‌ای نزدیک با هم ادغام خواهند شد.


احتمال ادغام هواپیمایی امارات و اتحاد

به‌تازگی اخبار و گزارش‌هایی منتشر شده که نشان می‌دهد شرکت هواپیمایی امارات (Emirates) که هم‌اکنون یکی از بزرگترین ایرلاین‌های جهان از لحاظ تعداد جابجایی مسافران هوایی به شمار می‌رود، قصد دارد یکی از شرکت‌های هواپیمایی هم‌وطن خود یعنی اتحاد ایرویز (Etihad Airways) را خریداری کرده و با آن ادغام شود تا بدین ترتیب بزرگترین شرکت هواپیمایی جهان را تشکیل دهند.

با اینکه مقامات بلندپایه و مسئولان این دو ایرلاین اماراتی هنوز در این باره اظهار نظر نکرده و صحت این اخبار را تایید نکرده‌اند، اما به گفته منابع آگاه و مطلع از مذاکرات انجام شده میان این دو شرکت، احتمالا اتحاد ایرویز و امارات ایرویز در آینده‌ای نزدیک با یکدیگر ادغام خواهند شد.

در صورتی که این خبر صحت داشته باشد ، این دو ایرلاین در مجموع درآمدی معادل ۲۹.۳ میلیارد دلار کسب کرده و ۵ درصد از خطوط هواپیمایی و هوایی جهان را به تصاحب خود در خواهد آورد.

هواپیمایی امارات در سال ۱۹۸۵ به منظور تسهیل حمل و نقل در منطقه خلیج فارس و برقراری هاب منطقه‌ای راه‌اندازی شد که هم اکنون یکی از بزرگترین رقیبان شرکت هواپیمایی قطرایرویز محسوب می شود.

هواپیمایی امارات مجموعه وسیعی از هواپیماهای به روز و مدرن و ابرقدرتمند جهان را در اختیار دارد که روزانه در مسافت‌های کوتاه و بلندپرواز و با خطوط هوایی گسترده ای رفت و آمد می کند.

البته به گفته برخی از تحلیلگران، عملی شدن ایده ادغام یا تصاحب این دو شرکت هواپیمایی به هیچ عنوان آسان نخواهد بود چراکه مقامات ابوظبی هرگز نمی خواهند که هواپیمایی اختصاصی خود را از دست بدهند و متحمل ضرر و زیان شوند.

اما تا زمانی که صحت این خبر توسط مقامات رسمی این دو شرکت هواپیمایی مستقر در کشور امارات متحده عربی به‌صورت رسمی تایید نشود، نمی‌توان به طور قطع اظهار داشت که این ادغام رخ می‌دهد یا خیر.

منبع : ایسنا


دیدگاه خود را بنویسید


برچسب های خبر: ,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,

آخرین اخبار

پربازدید


آتا


آسمان


اترک


ايرتور

پويا


تابان


زاگرس


سپهران


ساها


قشم


کاسپين


کيش


ماهان


معراج


نفت


هما

رصد آب و هوا و وضعیت پروازها

رصد اطلاعات پرواز توسط مسافرین

ایران ایر تور

آرشیو

آتا

آرشیو

آسمان

آرشیو

اترک

آرشیو

نفت

آرشیو

تابان

آرشیو

زاگرس

آرشیو

ساها، سپهران

آرشیو

قشم

آرشیو

کاسپین

آرشیو

کیش ایر

آرشیو

ماهان

آرشیو

معراج

آرشیو

هما

آرشیو

سایر ایرلاین ها

آرشیو

ایرلاین های خارجی

آرشیو