پایگاه خبری-تحلیلی ایرلاین پرس | تصمیم گیری درمورد فرودگاه خرم آباد علمی و کارشناسی خواهد بود

تاریخ خبر: // کد خبر: 107248 // // //


تصمیم گیری درمورد فرودگاه خرم آباد علمی و کارشناسی خواهد بود

سید موسی خادمی، استاندار لرستان گفت: تصمیم گیری نهایی در خصوص وضعیت طرح توسعه فرودگاه خرم آباد و انجام پروازهای حج بر مبنای بررسی های فنی و نظر کارشناسی خواهد بود.


تصمیم گیری درمورد فرودگاه خرم آباد علمی و کارشناسی خواهد بود

سید موسی خادمی روز سه شنبه افزود: موضوع فرودگاه ارتباط مستقیم با جان مسافران دارد و به طور قطع هرگونه تصمیم گیری در این رابطه با توجه به مسائل امنیت و ایمنی مسافران و همچنین بررسی دقیق و درست شرایط موجود است.
وی اظهار داشت: مدیرعامل شرکت هواپیمایی هما در نامه ای برقراری پروازهای حج را به دلیل عدم حصول شرایط فنی فرودگاهی و وجود موانع پروازی و برخی دلایل دیگر، غیر ممکن اعلام کرده است.
وی گفت: در راستای رفع مشکل فرودگاه خرم آباد نامه ای توسط مدیریت ارشد استان به وزیر راه و شهرسازی ارسال و عنوان شده بر اساس مستندات موجود، طرح توسعه فرودگاه خرم آباد سال 93 از محل اعتبارات استانی و به منظور آماده سازی فرودگاه برای پذیرش هواپیماهای پهن پیکر تا رده ایرباس 600_300 و ایمن سازی سطوح پروازی آن و در نهایت برقراری پروازهای خارجی به خصوص پروازهای حج و عتبات عالیات انجام شده است.
استاندار لرستان با تاکید بر اهتمام مجموعه مدیریت ارشد استان برای احقاق حقوق مردم تصریح کرد: طرح توسعه فرودگاه خرم آباد به منظور نشست و برخاست هواپیماهای پهن پیکر و انجام پرواز حج ملی بوده اما بیش از 500 میلیارد ریال از محل استانی هزینه شده که شرکت ایران ایر اعتقاد دارد با اجرای این طرح، فرودگاه خرم آباد همچنان شرایط پذیرش هواپیمای پهن پیکر را ندارد.
خادمی افزود: معاون فنی ایران ایر همچنان معتقد است این مهم انجام شدنی نیست و از طرفی انجام این پروازها نه یک مساله مدیریتی بلکه موضوعی فنی است که همه باید تابع نظر کارشناسان و صاحبنظران این حوزه باشند.
دی ماه 92 عملیات اجرایی طرح توسعه فرودگاه خرم آباد با حضور مدیرعامل شرکت فرودگاه های کشور آغاز و اعلام شد بیش از 10 هزار زائر لرستانی خانه خدا بزودی از این فرودگاه عازم می شوند که پس از گذشت چهار سال و اتمام طرح، گفته می شود قابلیت پذیرش هواپیماهای پهن پیکر و در نتیجه انجام پروازهای حج در فرودگاه خرم آباد وجود ندارد.

 

 

منبع : خبرگزاری آریا


دیدگاه خود را بنویسید


برچسب های خبر: ,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,

آخرین اخبار

پربازدید


آتا


آسمان


اترک


ايرتور

پويا


تابان


زاگرس


سپهران


ساها


قشم


کاسپين


کيش


ماهان


معراج


نفت


هما

رصد آب و هوا و وضعیت پروازها

رصد اطلاعات پرواز توسط مسافرین

ایران ایر تور

آرشیو

آتا

آرشیو

آسمان

آرشیو

اترک

آرشیو

نفت

آرشیو

تابان

آرشیو

زاگرس

آرشیو

ساها، سپهران

آرشیو

قشم

آرشیو

کاسپین

آرشیو

کیش ایر

آرشیو

ماهان

آرشیو

معراج

آرشیو

هما

آرشیو

سایر ایرلاین ها

آرشیو

ایرلاین های خارجی

آرشیو