پایگاه خبری-تحلیلی ایرلاین پرس | آنچه در سی و هفتمین برنامه مهمان هفته گذشت

تاریخ خبر: // کد خبر: 110258 // // //


آنچه در سی و هفتمین برنامه مهمان هفته گذشت

سی و هفتمین برنامه مهمان هفته با حضور فرمانده پلیس فرودگاه‎های کشور برگزار شد. سردار مهری به عنوان مهمان این برنامه به بیان نکات جالبی در مورد پلیس فرودگاه‎ها و وظایف آن پرداخت که مهمترین نکات بیان شده در این گفتگو را با هم می‎خوانیم.


آنچه در سی و هفتمین برنامه مهمان هفته گذشت
سی و هفتمین برنامه مهمان با حضور فرمانده پلیس فرودگاه‎ها کشور برگزار شد. سردار مهری به عنوان مهمان این برنامه به بیان نکات جالبی در مورد پلیس فرودگاهها و وظایف آن پرداخت که مهمترین نکات بیان شده در این گفتگو را با هم میخوانیم.

– پلیس فرودگاههای کشور یکی از زیرمجموعههای ستاد ناجا و مرتبط با بخش پیشگیری ناجا است.

– حفاظت فیزیکی فرودگاههایی که خدمات سویل میدهند برعهده پلیس فرودگاهها است.

– از سال 1385 پلیس فرودگاههای کشور با تعیین یک فرمانده به طور مستقل به ادامه فعالیت خود پرداخت و به نظر من این بهترین ساختار است چراکه هماهنگیهای لازم با شرکت فرودگاهها و سازمان هواپیمایی کشوری، از طریق یک فرمانده ای واحد انجام میشود، نه از طریق فرماندهی انتظامی استانها.

– از سال 91 که به این مجموعه آمدم اولین اولویت خود را کاهش استرس همکاران قرار دادم تا بتوانند با فکر باز و آرامش به مردم خدمت کنند.

– پلیس در جامعه اسلامی نماینده مردم است و حافظ جان و مال و ناموس آنهاست.

– مهمترین آموزشی که به همکاران داده میشود بالا بردن آستانه تحمل و صبر و حوصله در خدمترسانی به تعداد زیادی از مسافران است.

– همکاران ما در گیت فرودگاهها علاوه بر وظایف خود مجبورند نقش اطلاعات پرواز، کانترمن و مدیر ترمینال را نیز ایفا کنند و در زمان تأخیرها نیز مردم به آنها مراجعه میکنند.

– جرایم در فرودگاهها بسیار اندک است به طوری که کل تعداد جرایم رخ داده در طول یک سال به پروندههای یک روز از یک کلانتری در تهران نمیرسد.

– فرودگاهها در تمام دنیا جایی مثالزدنی برای وجود نظم و هماهنگی میان بخشها و واحدهای مختلف فعال در آن است و هر یک از مجموعهها وظایف خود را به خوبی میدانند و به آنهاعمل میکنند.

– اگر هدف اول همه مسئولان دستگاههای حاضر در فرودگاهها خدمت به مردم باشد مطمئناً روز به روز بر تعامل موجود میان آنها افزوده میشود.

– پلیس فرودگاه در محیطی کار میکند که بسیار حساس است و بروز هر اشتباه ممکن است به گوش مسئولان ارشد کشور برسد اما در همین شرایط باید بتواند در لحظه تصمیم بگیرد و آن را اجرا کند.

– اگر از تجهیزات نظارتی روز دنیا برخوردار باشیم میتوانیم گیتهای ورودی فرودگاهها را حذف کنیم و از ایستایی مسافران بکاهیم.

– اصطلاح “صحت عمل” مربوط به مواقعی است که ماموران پلیس فرودگاه اموال جا مانده و گمشده مسافران را تحویل میدهند. از اول سال تاکنون 250 مورد صحت عمل ثبت شده است که این ماموران را تشویق می‎کنیم.

در یکی از مواردی که اخیراً رخ داد یکی از ماموران کیف یک مسافر را که حاوی 14 میلیارد تومان پول و چک و غیره بود را به وی بازگرداند.

اگر اموالی در فرودگاه جا بماند تا سه ماه توسط پلیس نگهداری میشود و پس از آن بر اساس دستور قضایی تعیین تکلیف میشوند.

فرودگاهها مرزهای هوایی کشور هستند که مانند مرزهای زمینی از اهمیت برخوردارند، برای همین پلیس فرودگاه نقش مرزبانی نیز دارد.

مهمان هفته برنامه بسیار خوبی است که باید اطلاعرسانی گستردهتری برای معرفی آن به دستگاههای مختلف فرودگاهی انجام شود.

مهمترین توصیه من به مسافران این است که در فرودگاه به هیچ عنوان از کسی امانت قبول نکنند.

مشروح این نشست به زودی منتشر می شود.

منبع : شرکت فرودگاه ها


دیدگاه خود را بنویسید


برچسب های خبر: ,,,,,,,,,,,,,,,,

آخرین اخبار

پربازدید


آتا


آسمان


اترک


ايرتور

پويا


تابان


زاگرس


سپهران


ساها


قشم


کاسپين


کيش


ماهان


معراج


نفت


هما

رصد آب و هوا و وضعیت پروازها

رصد اطلاعات پرواز توسط مسافرین

ایران ایر تور

آرشیو

آتا

آرشیو

آسمان

آرشیو

اترک

آرشیو

نفت

آرشیو

تابان

آرشیو

زاگرس

آرشیو

ساها، سپهران

آرشیو

قشم

آرشیو

کاسپین

آرشیو

کیش ایر

آرشیو

ماهان

آرشیو

معراج

آرشیو

هما

آرشیو

سایر ایرلاین ها

آرشیو

ایرلاین های خارجی

آرشیو