پایگاه خبری-تحلیلی ایرلاین پرس | پلیس فرودگاه جلوه ای از مدیریت چند وجهی است

تاریخ خبر: // کد خبر: 111227 // // //


پلیس فرودگاه جلوه ای از مدیریت چند وجهی است

به گفته رییس هیات مدیره و مدیرعامل شرکت فرودگاه ها و ناوبری هوایی ایران پلیس فرودگاه سمبلی از مشاغل پیچیده و چند وجهی است و کارکنان آن نیز نمادی از کارکنان چندپیشه هستند.


پلیس فرودگاه جلوه ای از مدیریت چند وجهی است
به گفته رییس هیات مدیره و مدیرعامل شرکت فرودگاه ها و ناوبری هوایی ایران پلیس فرودگاه سمبلی از مشاغل پیچیده و چند وجهی است و کارکنان آن نیز نمادی از کارکنان چندپیشه هستند.

رحمت اله مه آبادی در گفت و گو با روابط عمومی شرکت فرودگاه ها و ناوبری هوایی ایران ضمن هفته گرامیداشت نیروی انتظامی با بیان این مطلب عنوان کرد: اگر صنعت ما در کشاکش حوادث انقلاب، جنگ و بیش ازر سه دهه تحریم مقتدرانه و بدون وقفه به خدمت رسانی خود ادامه داده، این توفیق ها بیش از هرچیز به فداکاری ها و کرامت نهادها و همکاران خدوم ارتباط دارد که نمونه شاخص آنها پلیس فرودگاه است.

رییس هیات مدیره شرکت فرودگاه ها و ناوبری هوایی ایران با اذعان بر مشکلات شناختی نسبت به نقش و وظایف پلیس در جامعه گفت: بسیاری، پلیس را در نقش سنتی و تنها در چارچوب نظام کیفری می شناسند و از منظر نقش هایی مانند کشف جرم و مبارزه با جرایم و مهار خشونت ها و ضابط قضایی بودن تعریف می کنند و حتی به اشتباه پلیس را تنها به عنوان ابزار سیاست های کیفری- واکنشی به آن می نگرند و متاسفانه به وجوه ذاتی آن یعنی عامل حفظ  نظم و انضباط در سطح جوامع و ارایه دهنده طیف وسیعی از خدمات مهم اشراف و یا توجه ندارند.

مدیرعامل شرکت فرودگاه ها و ناوبری هوایی ایران با بیان اینکه پلیس فرودگاه دارای نقش مهمی در ارایه خدمات به حدود 57 میلیون مسافر و نیز تعداد زیادی مستقبل و بدرقه کننده دارد، افزود: یک تعارض ماموریتی سخت در وظایف پلیس فرودگاه ها وجود دارد. از یک طرف وظیفه پلیس تامین امنیت و حفاظت فیزیکی فرودگاه هاست که این ماموریت تامین امنیت به طور ذاتی محدودیت دارد. ماموریت دوم نیز روان سازی امور مسافران و پروازها و جلوگیری از تشکیل صف است که ذاتا تسهیل کننده است.

وی با بیان اینکه تسهیل فرایندهای جابه جایی مسافران و بار در فرودگاه ها مهمترین وظیفه فرودگاه و تمام دستگاه ها و نهادهای مرتبط با سفر هوایی است، گفت: در عین حال پلیس کاری بسیار مشکل دارد و باید دو ماموریت متعارض را همزمان انجام دهد.

مه آبادی افزود: یکی از وظایف مهم پلیس فرودگاه ها تامین امنیت است اما فرودگاه ها به دلیل تبعیت از مقررات بین المللی در تمام زمینه ها از جمله امنیت باید از استانداردهای بالای بین المللی برخوردار باشند و اجرای این ماموریت نیازمند هوش بالا و انرژی بسیار زیادی است.

رییس هیات مدیره شرکت فرودگاه ها و ناوبری هوایی ایران با اشاره به اینکه پلیس از عوامل موثر در سطح خدمت رسانی فرودگاه است، گفت: برخورد مناسب با مسافران و گردشگران در حین انجام ماموریت نیز یکی دیگر از انتظارهای مهم و بسیار سخت از پلیس فرودگاه هاست.

مدیرعامل شرکت فرودگاه ها و ناوبری هوایی ایران با اشاره به تعامل پلیس با دیگر عوامل موثر در امور امنیت افزود: وجود مرزهای مشترک در ماموریت ها و محل فعالیت، اقتضا می کند که با سایر عوامل مهم مانند سپاه حفاظت هواپیمایی و وزارت اطلاعات تعامل مثبتی داشته باشد و ناهماهنگی در این حوزه می تواند امننیت و نیز رضایت مسافران را تحت تاثیر قرار دهد.

وی با اشاره به پیچیدگی شغل پلیس فرودگاه ها عنوان کرد: ما فقط دو وظیفه امنیت و حفاظت فیزیکی را در فرودگاه از پلیس انتظار داریم اما این نیرو دارای ماموریت های مختلف دیگری نیز مانند مبارزه با قاچاق کالا و ارز، ممانعت از انتقال مواد مخدر، مبارزه با انواع بزه، رسیدگی به شکایت های مسافران و ترددکنندگان در فرودگاه ها و اجرای وظایف ضابط قضایی و حتی امور فرهنگی از جمله امر به معروف و نهی از منکر و مرزبانی است که هریک سختی ها و حساسیت های خاص خود را دارند.

منبع : شرکت فرودگاه ها


دیدگاه خود را بنویسید


برچسب های خبر: ,,,,,,,,,,,,,,,,,,

آخرین اخبار

پربازدید


آتا


آسمان


اترک


ايرتور

پويا


تابان


زاگرس


سپهران


ساها


قشم


کاسپين


کيش


ماهان


معراج


نفت


هما

رصد آب و هوا و وضعیت پروازها

رصد اطلاعات پرواز توسط مسافرین

ایران ایر تور

آرشیو

آتا

آرشیو

آسمان

آرشیو

اترک

آرشیو

نفت

آرشیو

تابان

آرشیو

زاگرس

آرشیو

ساها، سپهران

آرشیو

قشم

آرشیو

کاسپین

آرشیو

کیش ایر

آرشیو

ماهان

آرشیو

معراج

آرشیو

هما

آرشیو

سایر ایرلاین ها

آرشیو

ایرلاین های خارجی

آرشیو