پایگاه خبری-تحلیلی ایرلاین پرس | الزامات بهره‌برداری از پهپادهای غیر نظامی اعلام شد

تاریخ خبر: // کد خبر: 111915 // // // //


الزامات بهره‌برداری از پهپادهای غیر نظامی اعلام شد

مدیرکل دفتر نظارت بر عملیات هوانوردی سازمان هواپیمایی کشوری الزامات و چگونگی ساماندهی به کارگیری پهپادهای غیر نظامی و شرکت‌های خدماتی بهره بردار پهپادها و فروشندگان و تامین کنندگان ریز پرنده ها را تشریح کرد.


الزامات بهره‌برداری از پهپادهای غیر نظامی اعلام شد

سازمان هواپیمایی کشوری الزامات بهره برداری از پهپادهای غیر نظامی را اعلام کرد.
مدیرکل دفتر نظارت بر عملیات هوانوردی سازمان هواپیمایی کشوری الزامات و چگونگی ساماندهی بکارگیری پهپادهای غیر نظامی و شرکت های خدماتی بهره بردار پهپادها و همچنین فروشندگان و تامین کنندگان (ریز پرنده ها) را تشریح کرد.
محمد سعید شرفی افزود: بهره برداران پهپادهای غیر نظامی باید نسبت به رعایت موارد مرتبط با حریم خصوصی افراد و رعایت حریم ایمنی فرودگاه ها در انجام پروازهای تفریحی و خدماتی از شعاع هفت کیلومتری از دیوار فرودگاه ها اهتمام لازم را داشته باشند.
وی با اشاره به ضرورت رعایت حداکثری ارتفاع مجاز پروازی که 100 پا معادل 30متر از سطح زمین است، گفت: بهره برداران باید از پرواز در فراز مناطق پرجمعیت و دارای ترافیک خودرویی و  پرواز در شرایط نامناسب جوی و دید کم خودداری کنند و نسبت به رعایت نکات ایمنی با توجه به عملکرد نوع پرنده مورد استفاده، به ثبت پهپادها در سامانه سازمان هواپیمایی کشوری از آبان ماه سال جاری اقدام کنند.
شرفی گذراندن دوره های آموزشی پرواز با پهپاد در یکی از مراکز  دارای مجوز از سازمان هواپیمایی کشوری را الزامی دانست و گفت: بهره برداران ضمن رعایت حریم مناطق ممنوعه نظامی و ساختمان اداری، از پرواز بدون مجوز قبلی بر فراز مناطق حادثه دیده و دچار بحران و پرواز بدون مجوز قبلی بر فراز عملیات امداد و نجات شهری و جاده ای و پرواز بر فراز مناطق ساحلی اعلام شده به عنوان طرح های سالم سازی خودداری کنند.
مدیرکل دفتر نظارت بر عملیات هوانوردی سازمان هواپیمایی کشوری ادامه داد: فروشندگان پهپادها نیز باید با مراجعه به سازمان هواپیمایی کشوری جهت دریافت مجوز برای فروش پهپادها  اقدام کنند و از فروش تجهیزات و پهپادهایی که از مبادی غیررسمی واردکشور شده است، پرهیز کنند.
منبع : فارس نیوز


دیدگاه خود را بنویسید


برچسب های خبر: ,,,,,,,,,,,,,,,,,,

آخرین اخبار

پربازدید


آتا


آسمان


اترک


ايرتور

پويا


تابان


زاگرس


سپهران


ساها


قشم


کاسپين


کيش


ماهان


معراج


نفت


هما

رصد آب و هوا و وضعیت پروازها

رصد اطلاعات پرواز توسط مسافرین

ایران ایر تور

آرشیو

آتا

آرشیو

آسمان

آرشیو

اترک

آرشیو

نفت

آرشیو

تابان

آرشیو

زاگرس

آرشیو

ساها، سپهران

آرشیو

قشم

آرشیو

کاسپین

آرشیو

کیش ایر

آرشیو

ماهان

آرشیو

معراج

آرشیو

هما

آرشیو

سایر ایرلاین ها

آرشیو

ایرلاین های خارجی

آرشیو