پایگاه خبری-تحلیلی ایرلاین پرس | پایان عملیات نوسازی سامانه های ارتباط کلامی خلبان و کنترلر تا یک ماه دیگر

تاریخ خبر: // کد خبر: 112355 // // //


پایان عملیات نوسازی سامانه های ارتباط کلامی خلبان و کنترلر تا یک ماه دیگر

محمد حبیب الهی ،مدیرکل ارتباطات و ناوبری هوایی با بیان این که از دو سال پیش نوسازی تجهیز سامانه های RCAG ارتباط کلامی خلبان و کنترلر آغاز شده از اتمام این پروژه در آبان امسال خبر داد.


پایان عملیات نوسازی سامانه های ارتباط کلامی خلبان و کنترلر تا یک ماه دیگر
مدیرکل ارتباطات و ناوبری هوایی با بیان اینکه از دو سال پیش نوسازی تجهیز سامانه های RCAG ارتباط کلامی خلبان و کنترلر آغاز شده از اتمام این پروژه در آبان امسال خبر داد. محمد حبیب الهی در گفت و گو با روابط عمومی شرکت فرودگاه ها و ناوبری هوایی ایران با اعلام این خبر توضیح داد: از دو سال پیش با نیازسنجی انجام شده، نوسازی گیرنده فرستنده هایی که به انتقال ارتباط کلامی بین کنترلر و خلبان کمک می کند (که گاه عمر 30 ساله داشتند) را شروع کردیم. در این مدت بهترین دستگاه های هوانوردی خریداری شده که می توانیم ریموت آنها را نیز عملیاتی کنیم به گونه ای که نیاز نیست که برای هر اشکال قابل برطرف کردن،  به مناطق صعب العبور مراجعه شود.

مدیرکل ارتباطات و ناوبری هوایی افزود: با اجرای این طرح تا 20 سال دیگر نیازی به نوسازی ارتباطات کلامی در فضای کشور نخواهیم داشت.

وی با بیان اینکه در صورت عدم اجرای این طرح آمار خرابی دستگاه های کمک ناوبری افزایش می یافت و در نتیجه اعتماد شرکت های هواپیمایی به سامانه های هوانوردی سلب می شد، عنوان کرد: از سوی دیگر در این طرح ما با افزایش فرکانس ها، ظرفیت پروازها را افزایش داده ایم و می توانیم از طریق ریموت کنترل در 27 ایستگاه RCAG پارامترها را تنظیم و مشکلات سطح پایین را برطرف کنیم.

حبیب الهی با بیان اینکه این تجهیزات که با حمایت مطلوب مسوولان ارشد شرکت فرودگاه ها و ناوبری هوایی ایران خریداری شده اند، با توان مهندسان بومی نصب شده اند، گفت: اکنون عمر متوسط دستگاه های RCAG به 15 سال رسیده که امیدواریم به عمر پنج ساله برسند.

مدیرکل ارتباطات و ناوبری هوایی همچنین عنوان کرد: در آینده نزدیک طرح نوسازی سامانه های مرکز کنترل فضای کشور نیز اجرا می شود.

منبع : شرکت فرودگاه ها


دیدگاه خود را بنویسید


برچسب های خبر: ,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,

آخرین اخبار

پربازدید


آتا


آسمان


اترک


ايرتور

پويا


تابان


زاگرس


سپهران


ساها


قشم


کاسپين


کيش


ماهان


معراج


نفت


هما

رصد آب و هوا و وضعیت پروازها

رصد اطلاعات پرواز توسط مسافرین

ایران ایر تور

آرشیو

آتا

آرشیو

آسمان

آرشیو

اترک

آرشیو

نفت

آرشیو

تابان

آرشیو

زاگرس

آرشیو

ساها، سپهران

آرشیو

قشم

آرشیو

کاسپین

آرشیو

کیش ایر

آرشیو

ماهان

آرشیو

معراج

آرشیو

هما

آرشیو

سایر ایرلاین ها

آرشیو

ایرلاین های خارجی

آرشیو