پایگاه خبری-تحلیلی ایرلاین پرس | گزارش فنی دلایل سقوط جت مسافربری ترکیه در ایران

تاریخ خبر: // کد خبر: 112515 // // // //


گزارش فنی دلایل سقوط جت مسافربری ترکیه در ایران

نقص فنی و خطای انسانی مهمترین دلایل سقوط جت شخصی خانواده باشاران در ایران بود.


گزارش فنی دلایل سقوط جت مسافربری ترکیه در ایران

گزارش فنی مرتبط با یک دستگاه هواپیمای جت مسافربری خصوصی ترکیه که در اسفندماه سال گذشته در ایران سقوط کرده بود، منتشر شد.

در فصل مقدماتی گزارش آمده است که یکی از سه سرعت در هواپیما از کار افتاده و دخالت فنی خلبان آن در هدایت هواپیما نیز به شکل غلط صورت گرفته و در نتیجه خطای انسانی نیز در این سقوط نقش داشته است.

تدوینگران گزارش سقوط فنی این هواپیما اعلام کردند که دو خلبان زن این هواپیمای جت در مورد چگونگی برخورد با شرایط اضطراری به اندازه کافی آموزش ندیده‌ بودند و نتوانستند در دقایق نخست پیش از بروز حادثه و قبل از کاهش ناگهانی ارتفاع اقدامات لازم را انجام دهند.

رسانه‌های ترکیه قبلاً اعلام کرده بودند یکی از خلبانان این هواپیما به نام بریل گبش، قبلاً خلبان هواپیمای نظامی بوده، اما افراد متنفذ شبکه فتح الله گولن زمینه اخراج او را از نیروی هوایی فراهم کرده بودند و او نیز به همین دلیل خلبانی یک جت خصوصی را برعهده گرفته بود.

هواپیمای سقوط کرده، یک فروند جت شخصی چلنجر بمباردیر 604 بود که به خانواده حسین باشاران، فعال اقتصادی ثروتمند ترکیه‌ای تعلق داشت و در این حادثه دختر او مینا، همراه با 6 تن از رفقای او و 4 خدمه هواپیما جان خود را از دست دادند.
در یازدهم اسفند پارسال  11 سرنشین هواپیمای ترکیه‌ای که از شارجه امارات به مقصد استانبول در حرکت بودند، در پی گذر از آسمان ایران و در شهر کرد ابتدا از رادار خارج شده و سپس در برخورد با کوه دچار حادثه شده و سرنشینان جان خود را از دست دادند.

منبع : مشرق نیوز


دیدگاه خود را بنویسید


برچسب های خبر: ,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,

آخرین اخبار

پربازدید


آتا


آسمان


اترک


ايرتور

پويا


تابان


زاگرس


سپهران


ساها


قشم


کاسپين


کيش


ماهان


معراج


نفت


هما

رصد آب و هوا و وضعیت پروازها

رصد اطلاعات پرواز توسط مسافرین

ایران ایر تور

آرشیو

آتا

آرشیو

آسمان

آرشیو

اترک

آرشیو

نفت

آرشیو

تابان

آرشیو

زاگرس

آرشیو

ساها، سپهران

آرشیو

قشم

آرشیو

کاسپین

آرشیو

کیش ایر

آرشیو

ماهان

آرشیو

معراج

آرشیو

هما

آرشیو

سایر ایرلاین ها

آرشیو

ایرلاین های خارجی

آرشیو