پایگاه خبری-تحلیلی ایرلاین پرس | نشست مشترک مجلس و بانک مرکزی برای تخصیص ارز هوایی زائران اربعین

تاریخ خبر: // کد خبر: 113325 // // //


نشست مشترک مجلس و بانک مرکزی برای تخصیص ارز هوایی زائران اربعین

رئیس کمیسیون عمران از برگزاری جلسه مشترک کمیسیون متبوع خود با بانک مرکزی به منظور تأمین ارز هوایی زائران اربعین خبر داد.


نشست مشترک مجلس و بانک مرکزی برای تخصیص ارز هوایی زائران اربعین

محمدرضا رضایی‌کوچی درباره افزایش چشمگیر نرخ بلیت‌های هواپیما، اظهار کرد: کمیسیون عمران طی چند جلسه و با دعوت از وزیر راه و شهرسازی به بررسی ابعاد این معضل پرداخت.

وی افزود: اکنون در حال پیگیری افزایش بی‌رویه قیمت بلیت هواپیما هستیم، اگر کمیسیون عمران به این موضوع ورود پیدا نکرده بود، تاکنون نرخ بلیت‌های هواپیما به چندین برابر قیمت‌های فعلی صعود می‌کرد.

رئیس کمیسیون عمران تصریح کرد: شرکت‌های هواپیمایی مدعی هستند که دولت به آنها ارز دولتی اختصاص نمی‌دهد، با توجه به اینکه حداقل 50 درصد قیمت یک بلیت از مسائل ارزی نشأت می‌گیرد، قیمت بلیت‌های هواپیما افزایش چشمگیری را تجربه می‌کند.

رضایی‌کوچی ادامه داد: دولت باید به شرکت‌های هواپیمایی ارزی با نرخ کمتر از 8000 تومان ارائه دهد، اما متأسفانه به دلیل عدم هماهنگی در این زمینه شاهد آشفته‌بازار قیمت بلیت هواپیما هستیم، همچنین باید در تخصیص ارز دولتی به شرکت‌های هواپیمایی همکاری‌های لازم انجام گیرد، چراکه در غیر این صورت شاهد رکود و سقوط صنعت حمل و نقل و گردشگری خواهیم بود.

رئیس کمیسیون عمران افزود: اخیرا کمیسیون عمران درگیر قیمت بلیت‌های پرواز اربعین است، چرا که قیمت یک بلیت برای سفر از تهران به نجف 2 میلیون و 200 هزار تومان برای هر فرد تمام می‌شود.

رضایی‌کوچی گفت: در روزهای آینده کمیسیون عمران با بانک مرکزی جلسه‌ای با رویکرد اربعین به منظور تأمین ارز حمل و نقل هوایی برگزار می‌کند.

منبع : باشگاه خبرنگاران


دیدگاه خود را بنویسید


برچسب های خبر: ,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,

آخرین اخبار

پربازدید


آتا


آسمان


اترک


ايرتور

پويا


تابان


زاگرس


سپهران


ساها


قشم


کاسپين


کيش


ماهان


معراج


نفت


هما

رصد آب و هوا و وضعیت پروازها

رصد اطلاعات پرواز توسط مسافرین

ایران ایر تور

آرشیو

آتا

آرشیو

آسمان

آرشیو

اترک

آرشیو

نفت

آرشیو

تابان

آرشیو

زاگرس

آرشیو

ساها، سپهران

آرشیو

قشم

آرشیو

کاسپین

آرشیو

کیش ایر

آرشیو

ماهان

آرشیو

معراج

آرشیو

هما

آرشیو

سایر ایرلاین ها

آرشیو

ایرلاین های خارجی

آرشیو