پایگاه خبری-تحلیلی ایرلاین پرس | ماجرای افزایش نرخ بلیت پروازهای خارجی از ساعت ۱۲امشب چیست؟

تاریخ خبر: // کد خبر: 115127 // // // //


ماجرای افزایش نرخ بلیت پروازهای خارجی از ساعت ۱۲امشب چیست؟

عصر امروز یکی از سایت‌های فروش آنلاین بلیت هواپیما در اطلاعیه‌ای فوری خبر از افزایش نرخ بلیت پرواز‌های خارجی تا ساعت ۱۲ امشب داد و مسافران را به خرید هرچه سریع‌تر بلیت دعوت کرد.


ماجرای افزایش نرخ بلیت پروازهای خارجی از ساعت ۱۲امشب چیست؟

قیمت بلیت پرواز‌های خارجی بر اساس مکانیزمی متاثر از نرخ دلار تعیین می‌شود که از مردادماه امسال تصمیمی اتخاذ شد مبنی بر اینکه نرخ ارز مصرفی خطوط هوایی بر اساس  سامانه نیما تعیین شود.

امروز عصر در حالی که نرخ دلار افزایش پیدا نکرده بود یک سایت فروش آنلاین بلیت خبر از احتمال افزایش نرخ بلیت پرواز‌های خارجی تا ساعت12 امشب داد و حتی این اطلاعیه فوری را در سایت خود قرار داد.

به دنبال این خبر دبیرانجمن شرکت های هواپیمایی در گفت‌و‌گو با اقتصادآنلاین با تکذیب افزایش قیمت بلیت‌ها انتشار این خبر را ناشی از اشتباه یاتا عنوان کرد.

مقصود اسعدی سامانی اظهار کرد: به طور معمول یاتا نرخ ارز موارد مصرفی خطوط هوایی را براساس نرخ سامانه نیما از بانک مرکزی دریافت می‌کند، اما چون به خود سامانه نیما دسترسی ندارد امروز به اشتباه نرخ خود را از سامانه سنا برداشته است که بسیار بالاتر است و به همین دلیل برخی سایت‌های فروش بلیت خبر از افزایش قیمت بلیت پرواز‌های خارجی از ۱۲ امشب داده‌اند.

اسعدی سامانی در پایان با تاکید بر این نکته که قیمت‌ بلیت‌ پرواز‌های خارجی افزایش نخواهد یافت، خاطرنشان کرد: در حال رایزنی و انجام هماهنگی‌های لازم هستیم که نرخ اعلام شده توسط یاتا اصلاح و مطابق با نرخ سامانه نیما شود.

منبع : اقتصادآنلاین


دیدگاه خود را بنویسید


برچسب های خبر: ,,,,,,,,,,,,,,,,,

آخرین اخبار

پربازدید


آتا


آسمان


اترک


ايرتور

پويا


تابان


زاگرس


سپهران


ساها


قشم


کاسپين


کيش


ماهان


معراج


نفت


هما

رصد آب و هوا و وضعیت پروازها

رصد اطلاعات پرواز توسط مسافرین

ایران ایر تور

آرشیو

آتا

آرشیو

آسمان

آرشیو

اترک

آرشیو

نفت

آرشیو

تابان

آرشیو

زاگرس

آرشیو

ساها، سپهران

آرشیو

قشم

آرشیو

کاسپین

آرشیو

کیش ایر

آرشیو

ماهان

آرشیو

معراج

آرشیو

هما

آرشیو

سایر ایرلاین ها

آرشیو

ایرلاین های خارجی

آرشیو