پایگاه خبری-تحلیلی ایرلاین پرس | سفر به سیشل؛ جزیره رویاها

تاریخ خبر: // کد خبر: 115333 // // //


سفر به سیشل؛ جزیره رویاها

سواحلی با شن‌های پودری و سفید رنگ با دریایی به رنگ آبی خیلی روشن، تپه‌های سرسبز، با یک ریتم عالی،تمام این خیال‌پردازی‌ها به اسم سیشل واقعی می‌شود.


سفر به سیشل؛ جزیره رویاها

سواحلی با شن‌های پودری و سفید رنگ با دریایی به رنگ آبی خیلی روشن، تپه‌های سرسبز، با یک ریتم عالی،تمام این خیال‌پردازی‌ها به اسم سیشل واقعی می‌شود. در ادامه اطلاعاتی در خصوص ایر جزیره رویایی آورده ایم:

 تنها جزایر گرانیتی در میان اقیانوس، قدیمی‌ترین جزایر اقیانوسی در جهان، بزرگ‌ترین جزیره مرجانی در جهان و مجموعه‌ای از جاذبه‌های جغرافیایی، سیشل را به بهشت گرمسیری جهان تبدیل کرده است؛ این کشور از ۱۱۵ جزیره گرانیتی و مرجانی تشکیل شده است.

کلمه بهشت که برای سیشل استفاده می‌شود دلایل بسیار خوبی دارد: هیچ خطری جدی برای طبیعت وجود ندارد، هیچ مالاریا و یا بیماری‌های جدی وجود ندارد، جزایر در خارج از مسیرهای طوفانی قرار گرفته و شما برای مدتی که در این جزیره هستید استاندارد یک زندگی خوب و زیبا را تجربه می‌کنید.

سیشل با ورود مسافران به خوبی توسعه پیدا کرده است، این توسعه به صورت زیربنایی انجام و باعث شده جاذبه طبیعی این جزیره تکمیل‌تر شود و علاوه بر اینکه سفر به این جزیره بودجه زیادی می‌خواهد ولی در عوض خدماتی که دریافت می‌کنید فرای تصور شما است. میزان جرم و جنایت در این جزیره به شدت پایین بوده و مسافران در این جزیره واقعا مورد استقبال همه قرار می‌گیرند.

افرادی همچون غواصان، زوج‌های تازه ازدواج کرده، طبیعت‌گردان، کسانی که فقط دنبال لذت بردن مطلق از زندگی هستند، شکموها و ورزشکاران، علاقه‌مندان به قایق‌سواری و دریانوردی همه به سیشل می‌آیند تا فقط گوشه‌ای از لذت‌های سیشل را برای خودشان پیدا کنند.

هر چقدر بخواهید، می‌توانید در سیشل اقامت کنید 

بکر، طبیعی، زیبا، رویایی، آرامش‌بخش و لذت‌بخش کلماتی هستند که سیشل را معنا می‌کنند.

اگر بعد از یک دوره طولانی کار فشرده یا یک دوره پر از استرس و تنش می‌خواهید به اصطلاح ری‌استارت شوید یا می‌خواهید یک ماه عسل رویایی داشته باشید، ما جزیره سیشل را به شما معرفی می‌کنیم.

سیشل، به طور رسمی جمهوری سیشل، مجمع الجزایر و دولت مستقل در اقیانوس هند است. این کشور متشکل از ۱۱۵ جزیره که پایتخت آن ویکتوریا نام دارد و در ۱۵۰۰ کیلومتر شرق خاک اصلی قاره آفریقا است. کشورهای نزدیک به آن از سمت جنوب شامل کومور، مایوت، ماداگاسکار، رینیون و موریس می‌شوند.

این کشور با داشتن جمعیتی در حدود ۹۴هزار و ۲۲۸ نفر، کوچک‌ترین و کم‌جمعیت‌ترین کشور مستقل در آفریقا است. سیشل عضو اتحادیه آفریقا، انجمن توسعه جنوب آفریقا، کشورهای مشترک‌المنافع و سازمان ملل است. اقتصاد سیشل پس از اعلام استقلال از بریتانیا در سال ۱۹۷۶ از کشاورزی فراگیر به یک اقتصاد متنوع مبتنی بر بازار توسعه یافته و افزایش خدمات کشاورزی و بخش‌های عمومی و گردشگری، جایگزین شده است.

طبیعت و جغرافیای سیشل

سیشل از ۱۱۵ جزیره تشکیل شده که بیشتر آن‌ها بدون شهروند است و از ذخایر طبیعی به شمار می‌آیند. در حدود ۴۲ جزیره آن به عنوان جزایر داخلی محسوب می‌شوند که کل مساحت آن ۲۴۴ کیلومتر مربع و در حدود ۵۴درصد از کل مساحت سیشل بوده و به‌طور تقریبی ۹۸ درصد از کل جمعیت سیشل در آن ساکن هستند.

۴۵ جزیره گرانیتی کوهستانی و در حدود ۵۰ جزیره کوچک‌تر مرجانی (Mahé – ماهه، Praslin – پراسلین، Silhouette Island – جزیره سیل هوته، La Digue – لادیگو و…) در سیشل وجود دارد که همگی آنها، اطراف جزیره ماهه (بزرگ‌ترین جزیره با ۹۰ کیلومتر طول) قرار دارند.

کشور سیشل، دخایر طبیعی ثبت شده‌ای در میراث جهانی یونسکو به نام‌های Aldabra Atoll و دره Vallée de Mai دارد.

Atoll در سال ۱۹۸۲ به ثبت رسیده، یکی از چهار جزیره مرجانی بزرگ است که توسط صخره‌های مرجانی احاطه شده است. این جزیره به خاطر دور بودن و دسترسی سختی که دارد به منطقه حفاظتی تبدیل شده که خود این امر تاثیر به‌سزایی در حفظ این جزیره داشته است. این جزیره خانه ۱۵۲هزار لاکپشت غول‌پیکر است که می‌توانند به مدت یک قرن زندگی کنند و وزن آن به حدود ۲۲۰ کیلو برسد، که در سفر به سیشل می‌توانید آن را تجربه کنید.

دره Vallée de Mai، در جزیره Praslin در سال ۱۹۸۳ به عنوان ذخایر طبیعی ثبت شده است. در حدود ۲۰ هکتار جنگل نخل در این دره قرار دارد که شکل اصلی خود را تا به امروز حفظ کرده است و نخل‌های آن از زمان پیش از میلاد، تغییر زیادی نداشته است.

علاوه بر این ۲ سایت، دو پارک ملی و ۶ پارک دریایی در سیشل وجود دارد. در واقع بیش از ۴۰ درصد از زمین‌های سیشل، به عنوان پارک‌های ملی حفاظت شده، تعیین شده‌اند. این برنامه‌های حفاظتی از سوی دولت سیشل منجر به حفظ حیات وحش طبیعی این جزایر شده است. سیشل در حدود ۲۵۰ گونه پرنده بومی خود را دارد که بیشتر آنها در جزیره Aride سکونت دارند. بیش از ۱۰۰۰ گونه ماهی در آب‌های اطراف سیشل زندگی می‌کند، از جمله: طوطی ماهی، فرشته ماهی، بادکنک ماهی، مارماهی رنگین و … که توسط غواصان قابل شناسایی است. در حدود ۳۱ گونه مختلف خرچنگ در امتداد سواحل وجود دارد. جزیره Cousin، میزبان لانه‌های تو در تو لاکپشت‌های دریایی Hawksbill؛ که در خطر انقراض قرار دارند؛ در اقیانوس هند غربی است.

آب و هوای سیشل

آب و هوای سیشل آن را تبدیل به یک تور سیشل استثنایی برای سفر در طول سال، کرده است.

دمای متوسط ۲۷ درجه سانتی‌گراد که به ندرت پایین‌تر از ۲۴ درجه سانتی‌گراد و بالاتر از ۳۲ درجه می‌رود، در نتیجه خیلی کم پیش می‌آید که هوا خیلی گرم شود و کاملا برای یک روز آفتابی و شنا در ساحل، مناسب است.

البته که باران در مناطق استوایی معمول است، اما این بارش‌های چند ساعت بیشتر طول نمی‌کشند – به جای یک روز کامل – و اغلب محدود به یک جزیره و یا حتی ناحیه‌ای از یک جزیره هستند.

در طول سال، گرم‌ترین و خشک‌ترین ماه‌ها در سیشل از ماه می تا سپتامبر (اردیبهشت تا مهر) است و بارانی‌ترین ماه‌ها از نوامبر، دسامبر و ژانویه (آبان تا بهمن) است که حتی قبل و بعد از باران‌ها، آفتاب درخشانی را خواهید داشت.

سیشل، دو فصل دارد که توسط بادهای مناطق گرمسیری استوایی تعیین می‌شود:

۱.از ماه می تا سپتامبر (اردیبهشت تا مهر) این بادها از سمت جنوب شرقی هوای خشک‌تر را به سمت سیشل می‌آورند و بادهای قوی هستند و بر سواحل جنوب غربی سیشل از جمله Intendance، Takamaka، Baie Lazare و همین‌طور جزیره Praslin (به دلیل افزایش جبلک دریایی در آب و سواحل) تاثیر می‌گذارند و شنا در این سواحل سخت بوده در حالی که سواحل جنوبی و شرقی کاملا مناسب است.

۲.از ماه اکتبر تا آپریل (مهر تا اردیبهشت) باد از سمت شمال غربی می‌وزد که بسیار ملایم است و اکثر سواحل برای شنا ایمن هستند و اثری از علف‌های هرز و جلبک‌های دریایی نیست.

منبع : ایسنا


دیدگاه خود را بنویسید


برچسب های خبر: ,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,

آخرین اخبار

پربازدید


آتا


آسمان


اترک


ايرتور

پويا


تابان


زاگرس


سپهران


ساها


قشم


کاسپين


کيش


ماهان


معراج


نفت


هما

رصد آب و هوا و وضعیت پروازها

رصد اطلاعات پرواز توسط مسافرین

ایران ایر تور

آرشیو

آتا

آرشیو

آسمان

آرشیو

اترک

آرشیو

نفت

آرشیو

تابان

آرشیو

زاگرس

آرشیو

ساها، سپهران

آرشیو

قشم

آرشیو

کاسپین

آرشیو

کیش ایر

آرشیو

ماهان

آرشیو

معراج

آرشیو

هما

آرشیو

سایر ایرلاین ها

آرشیو

ایرلاین های خارجی

آرشیو