پایگاه خبری-تحلیلی ایرلاین پرس | تولید موتور جت جدید مافوق صوت

تاریخ خبر: // کد خبر: 117121 // // //


تولید موتور جت جدید مافوق صوت

شرکت جنرال موتورز از تولید موتور جت مافوق صوت تازه ای به نام آفینیتی خبر داده که برای نصب بر روی هواپیماهای تجاری طراحی شده است.


تولید موتور جت جدید مافوق صوت

به نقل از نیواطلس، شرکت جنرال موتورز از تولید موتور جت مافوق صوت تازه ای به نام آفینیتی خبر داده که برای نصب بر روی هواپیماهای تجاری طراحی شده است.

مهم ترین مزیت این موتور جت قدرت بالای آن است که به هواپیماهای تجاری امکان می دهد با سرعتی مافوق صوت پرواز کنند.

قرار است این موتور بر روی جت های تجاری مافوق صوت Aerion AS2 نصب شود که با همکاری لاکهیدمارتین، جنرال موتورز و هانی ول طراحی شده اند و می توانند در عرض سه ساعت از قاره آمریکا به قاره اروپا برسند.

از زمان بازنشسته شدن هواپیماهای کنکورد، هواپیماهای مسافربری مافوق صوت رونق و اقبال خود را از دست داده اند. اما ابتکار عمل های تازه ای توسط ناسا و برخی شرکت های دیگر در حال اجراست که هواپیماهای یادشده را مجددا احیا کند.

با اجرای این ابتکار عمل ها بر مشکلاتی مانند سوخت رسانی به این هواپیماها، سروصدای آنها و هزینه های بالای پرواز آنها هم غلبه خواهد شد.

موتور جت این هواپیماها با همکاری دو شرکت رولزرویس و Snecma Olympus طراحی شده و با استفاده از آنها سرعت پرواز هواپیماهای یادشده به 2173 کیلومتر در ساعت می رسد. هواپیماهایی که با استفاده از این موتورها تولید می شوند تا ارتفاع 60 هزارپایی (18 هزار متری) اوج خواهند گرفت و لذا آلودگی صوتی چندانی برای ساکنان شهرها و روستاها ایجاد نمی کنند. انتظار می رود اولین پرواز آزمایشی هواپیماهای مجهز به چنین موتور جتی در سال 2023 انجام شود.

منبع : خبرگزاری فارس


دیدگاه خود را بنویسید


برچسب های خبر: ,,,,,,,,,,,,,,,,,,,

آخرین اخبار

پربازدید


آتا


آسمان


اترک


ايرتور

پويا


تابان


زاگرس


سپهران


ساها


قشم


کاسپين


کيش


ماهان


معراج


نفت


هما

رصد آب و هوا و وضعیت پروازها

رصد اطلاعات پرواز توسط مسافرین

ایران ایر تور

آرشیو

آتا

آرشیو

آسمان

آرشیو

اترک

آرشیو

نفت

آرشیو

تابان

آرشیو

زاگرس

آرشیو

ساها، سپهران

آرشیو

قشم

آرشیو

کاسپین

آرشیو

کیش ایر

آرشیو

ماهان

آرشیو

معراج

آرشیو

هما

آرشیو

سایر ایرلاین ها

آرشیو

ایرلاین های خارجی

آرشیو