پایگاه خبری-تحلیلی ایرلاین پرس | برخورد با دفاتر و سایت‌های متخلف در فروش بلیت ;

تاریخ خبر: // کد خبر: 118915 // // //


برخورد با دفاتر و سایت‌های متخلف در فروش بلیت

رئیس اتحادیه دفاتر خدمات مسافرتی خراسان رضوی گفت: توصیه می‌کنیم مردم از دفاتر مجاز مسافرتی اقدام به تهیه بلیت کنند و با دفاتر و سایت‌های متخلف در فروش بلیت نیز برخورد و جلوی آن‌ها گرفته خواهد شد.


برخورد با دفاتر و سایت‌های متخلف در فروش بلیت

محمدسعید ولی‌زاده در خصوص چگونگی نظارت بر فروش بلیت در دهه پایانی صفر اظهار کرد: تیم‌های بازرسی و بازدید ما هماهنگ با سازمان میراث فرهنگی و گردشگری، اماکن نیروی انتطامی و تعزیرات نظارت کامل بر بلیت‌ها دارند. ضمن این که نرخ مصوب بلیت‌ها نیز از سازمان هواپیمایی کشوری تعیین شده و بر روی سایت‌ها قرار گرفته است و تا جایی که بنده دیدم، شاید کمتر از نرخ مصوب هم در حال حاضر به فروش می‌رسد. ولی در یک مقطعی که نرخ‌ها تغییر می‌کند یا ممکن است خارج از نرخ مصوب به فروش برسد، این امر معمولا در سایت‌های مربوط به تهران اتفاق می‌افتد و از سایت‌های مشهد نیست‌.

وی ضمن بیان این که همکاری نزدیک و مطلوبی با پلیس فتا در مشهد در این خصوص داریم، افزود: اگر سایتی مرتکب تخلفی درمورد فروش بلیت‌ها شود، بلافاصله اقدام و پیگیری خواهیم کرد و حتما جلوی سایت مربوط گرفته خواهد شد.

رئیس اتحادیه دفاتر خدمات مسافرتی استان ادامه داد: سایت‌هایی هستند که از تهران چنین تخلفاتی را مرتکب می‌شوند و گروه دیگر مربوط به دفاتر اینترنتی است که گاهی اوقات مردم ممکن است آن‌ها را با نام آژانس‌ها بشناسند و این‌ها اجازه فروش بلیت هواپیما، قطار، تور و غیره را ندارند؛ تنها یک مجوز فروش بلیت اتوبوس دارند که در قالب آن، این خدمات را نیز به مردم می‌دهند و این باعث شده برخی تخلفات صورت گیرد و شکایت‌هایی در این خصوص به دست ما برسد.

ولی‌زاده عنوان کرد: در جلساتی که معاونت محترم پیشگیری از جرم با ما داشتند، شدیدا پیگیر این مساله هستند که تغییر نرخی در مشهد ایجاد نشود که البته ما نیز پیگیر این امر هستیم.

وی تاکید کرد: توصیه بنده این است که مردم عزیز در زمان خرید بلیت به دفاتر مجاز مسافرتی که برچسب عضویت انجمن صنفی دفاتر مسافرتی را دارد مراجعه کرده و ضمن توجه به مجوز فروش بلیت هواپیما یا تور مربوط توسط آژانس، خرید خود را انجام دهند که متاسفانه اغلب مردم در این مورد ناآگاه هستند و به دفاتر غیر مجاز مراجعه کرده و مشکلاتی را برای خود به وجود می‌آورند.

رئیس اتحادیه دفاتر خدمات مسافرتی خراسان رضوی خاطرنشان کرد: اگر مشخص شود که دفتری می‌خواهد در فروش بلیت اقدام به گران‌فروشی کند، بلافاصله از طریق نمایندگی که از سازمان هواپیمایی کشوری به انجمن صنفی دفاتر مسافرتی داده شده، گزارش به سازمان و پلیس فتا برای پیشگیری و جلوگیری سایت مربوط اقدام خواهد شد و برخورد قانونی با آن‌ها صورت می‌گیرد؛ ولی همان‌گونه که گفته شد، اغلب این‌ها یا دفاتر غیر مجاز هستند و یا سایت‌هایی که از تهران این کار را انجام می‌دهند و در مشهد چنین چیزی مشاهده زیادی نشده است.

منبع : ایسنا


دیدگاه خود را بنویسید


برچسب های خبر: ,,,,,,,,,,

آخرین اخبار

پربازدید


آتا


آسمان


اترک


ايرتور

پويا


تابان


زاگرس


سپهران


ساها


قشم


کاسپين


کيش


ماهان


معراج


نفت


هما

رصد آب و هوا و وضعیت پروازها

رصد اطلاعات پرواز توسط مسافرین

ایران ایر تور

آرشیو

آتا

آرشیو

آسمان

آرشیو

اترک

آرشیو

نفت

آرشیو

تابان

آرشیو

زاگرس

آرشیو

ساها، سپهران

آرشیو

قشم

آرشیو

کاسپین

آرشیو

کیش ایر

آرشیو

ماهان

آرشیو

معراج

آرشیو

هما

آرشیو

سایر ایرلاین ها

آرشیو

ایرلاین های خارجی

آرشیو