ایرلاین پرس | ترمینال گالری سلام با 10 اثر هنری فاخر به استقبال مسافران می‌رود

تاریخ خبر: // کد خبر: 119057 // // //


ترمینال گالری سلام با 10 اثر هنری فاخر به استقبال مسافران می‌رود

مدیر پروژه ترمینال-گالری سلام از اجرای 10 اثر هنری فاخر در ترمینال سلام خبر داد و گفت: 12 ترمینال-گالری در جهان وجود دارند که برخی از آن‌ها به شکل موزه هستند و ما سعی کردیم در ترمینال سلام با بهره‌گیری از این ایده و زمینه هنری، فرهنگ و هنر ایران را برای مسافران و گردشگران ایرانی و خارجی نمایش دهیم.


ترمینال گالری سلام با 10 اثر هنری فاخر به استقبال مسافران می‌رود

مدیر پروژه ترمینال-گالری سلام از اجرای 10 اثر هنری فاخر در ترمینال سلام خبر داد و گفت: 12 ترمینال-گالری در جهان وجود دارند که برخی از آن‌ها به شکل موزه هستند و ما سعی کردیم در ترمینال سلام با بهره‌گیری از این ایده و زمینه هنری، فرهنگ و هنر ایران را برای مسافران و گردشگران ایرانی و خارجی نمایش دهیم.

فرزاد همدانچی ادامه داد: در مرحله اول 30 اثر از هنرمندان طراز اول کشور برای ترمینال-گالری سلام انتخاب شد که درنهایت با گزینش جمعی از متخصصان معماری و هنر به ریاست دکتر ایزدی، معاون معماری و شهرسازی وزارت راه و شهرسازی 10 اثر برتر در زمینه‌های مختلف و با مفاهیم والای معنوی و عرفانی برگزیده شدند.

همدانچی بابیان این‌که 80 درصد پروژه ساخت آثار هنری در ترمینال-گالری سلام انجام‌شده است، افزود: تا پایان آبان ماه ساخت همه این آثار به پایان می‌رسد و در ترمینال نصب و تعبیه خواهند شد.

مدیر پروژه ترمینال-گالری سلام خاطرنشان کرد: این آثار ازلحاظ قیمت‌گذاری در طراز بسیار بالایی قرار دارند و ما محدودیت بودجه داشتیم اما سعی کردیم آثاری را انتخاب کنیم که ازلحاظ مفهوم و شکل اجرا، خاص و متنوع باشند و فقط محدود به تابلوهای نقاشی نباشیم.

وی بابیان این‌که فضای عمومی اکثر ترمینال‌های جهان دارای سبک صنعتی و خشن است، گفت: در ترمینال-گالری سلام تلاش شد تا مردم و مسافران فضایی گرم و دل‌نشین را تجربه کنند و در سالن ترانزیت این مجموعه نیز محلی به‌عنوان نمایشگاه و فروشگاه آثار هنری در نظر گرفته‌شده تا مسافران بتوانند آثار موردپسند خود را خریداری کنند.

آثار هنری برگزیده‌شده برای ترمینال-گالری سلام با عناوینی چون «مجلس مرغان»، «سلام در زبان‌ها»، «هفت وادی معرفت»، «کوچ و سلام»، «پرواز هدهد»، «خاطره پرواز»، «سفرنامه»، «مرغان بسم‌اله» و… در اشکال متنوع و متفاوت با بهره‌گیری از تابلو چوب، مجسمه چوبی و آینه شکسته، خط نقاشی، عکس، حجم آلومینیوم، گوی‌های متحرک، نئون و… طراحی و اجراشده‌اند.


منبع : تین نیوز


دیدگاه خود را بنویسید


برچسب های خبر: ,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,

آخرین اخبار

پربازدید


آتا


آسمان


اترک


ايرتور

پويا


تابان


زاگرس


سپهران


ساها


قشم


کاسپين


کيش


ماهان


معراج


نفت


هما

رصد آب و هوا و وضعیت پروازها

رصد اطلاعات پرواز توسط مسافرین

ایران ایر تور

آرشیو

آتا

آرشیو

آسمان

آرشیو

اترک

آرشیو

نفت

آرشیو

تابان

آرشیو

زاگرس

آرشیو

ساها، سپهران

آرشیو

قشم

آرشیو

کاسپین

آرشیو

کیش ایر

آرشیو

ماهان

آرشیو

معراج

آرشیو

هما

آرشیو

سایر ایرلاین ها

آرشیو

ایرلاین های خارجی

آرشیو