ایرلاین پرس | سرقت و هک اطلاعات شرکت‌های هوانوردی توسط هکرهای چینی

تاریخ خبر: // کد خبر: 119427 // // //


سرقت و هک اطلاعات شرکت‌های هوانوردی توسط هکرهای چینی

وزارت دادگستری ایالات متحده آمریکا به تازگی اعلام کرده است که هکرهای چینی سالیان سال سرورهای شرکت‌های فعال در حوزه هوا و فضا را هک کرده و به اطلاعات آنها دسترسی پیدا می‌کرده‌اند.


سرقت و هک اطلاعات شرکت‌های هوانوردی توسط هکرهای چینی

با توجه به گسترش حملات سایبری و هک وب‌سایت و سرورهای شرکت‌های مختلف و نهادهای امنیتی، دولتی و حوزه‌های علمی حساس در جهان، حالا به تازگی پژوهشگران و محققان فعال در زمینه امنیت سایبری با همکاری وزارت دادگستری ایالات متحده آمریکا دریافته و اعلام کرده‌اند که در سال‌های پیش هکرها و مجرمان سایبری تحت حمایت دولت چین به سرورهای شرکت‌های هوانوردی و فضانوردی حمله و نفوذ کرده و به حجم زیادی از اطلاعات محرمانه و فوق سری آنها دسترسی پیدا کرده‌اند.

در این گزارش که امروز، ۳۱ اکتبر ۲۰۱۸ میلادی تحویل وزارت دادگستری ایالات متحده داده شده است، نام ۱۰ نفر از عاملان این حملات سایبری و هکرهای چینی به چشم می‌خورد که در صدر فهرست مظنونان این واقعه قرار گرفته‌اند.

بر اساس گزارش وب‌سایت the verge، گفته می‌شود ماموران و افسران نهادهای امنیتی و وزارت اطلاعات چین به منظور دسترسی به اطلاعات محرمانه مربوط به طراحی موتورهای توربو فن بکار رفته در هواپیماها و جت‌های تجاری، به سرورهای شرکت‌های سازنده این محصولات هوانوردی حمله کرده و حجم عظیمی از اطلاعات موجود در آن را به سرقت برده‌اند.

در این گزارش همچنین ذکر شده است که هکرهای چینی از اوایل سال ۲۰۱۰ تا سال ۲۰۱۵ میلادی، سرور و اطلاعات مربوط به یک شرکت فرانسوی فعال در این حوزه را که با یک شرکت آمریکایی دیگر در خصوص طراحی و تولید این موتورهای توربو فن همکاری می‌کرد، هدف حملات سایبری خود قرار داده‌اند و داده‌های حساس و محرمانه موردنظر خود را  به سرقت برده‌اند.

به گفته کارشناسان، هکرهای چینی به منظور ساخت و طراحی محصولات مشابه با موتورهای مذکور این اطلاعات خطیر و حساس را به سرقت برده‌اند.

منبع: ایسنا


دیدگاه خود را بنویسید


برچسب های خبر: ,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,

آخرین اخبار

پربازدید


آتا


آسمان


اترک


ايرتور

پويا


تابان


زاگرس


سپهران


ساها


قشم


کاسپين


کيش


ماهان


معراج


نفت


هما

رصد آب و هوا و وضعیت پروازها

رصد اطلاعات پرواز توسط مسافرین

ایران ایر تور

آرشیو

آتا

آرشیو

آسمان

آرشیو

اترک

آرشیو

نفت

آرشیو

تابان

آرشیو

زاگرس

آرشیو

ساها، سپهران

آرشیو

قشم

آرشیو

کاسپین

آرشیو

کیش ایر

آرشیو

ماهان

آرشیو

معراج

آرشیو

هما

آرشیو

سایر ایرلاین ها

آرشیو

ایرلاین های خارجی

آرشیو