ایرلاین پرس | عراق همکاری‌ با دو شرکت هواپیمایی سوریه را متوقف کرد

تاریخ خبر: // کد خبر: 120492 // // //


عراق همکاری‌ با دو شرکت هواپیمایی سوریه را متوقف کرد

عراق در راستای عمل به تحریم‌های آمریکا همکاری‌ خود با دو شرکت “هواپیمایی سوریه” و شرکت “اجنحه الشام” را متوقف کرد اما شرکت‌های سوری این مساله را تکذیب کردند.


عراق همکاری‌ با دو شرکت هواپیمایی سوریه را متوقف کرد

عراق تعاملات خود با دو شرکت “هواپیمایی سوریه” و “اجنحه الشام” را در راستای عمل به تحریم‌های آمریکایی اعمال شده علیه این دو شرکت به اتهام حمایت از “تروریسم” متوقف کرد.

کمیته بلوکه دارایی‌های تروریست‌ها در عراق تصمیم به بلوکه دارایی‌های منقول و غیرمنقول شرکت هواپیمایی سوریه و شرکت هواپیمایی “اجنحه الشام” گرفت.

طبق نوشته روزنامه الوطن چاپ سوریه، تا این لحظه مسئولان دولتی یا حزبی عراق واکنشی نسبت به این تصمیم نداشته‌اند اما شرکت هواپیمایی سوریه اعمال تحریم‌های مالی علیه شرکت‌های این کشور و بلوکه حساب‌های آنها از سوی عراق را تکذیب کرد.

طلال عبد الکریم، مدیر این شرکت اظهار داشت: شایعات منتشر شده درباره بلوکه حساب‌های این شرکت در عراق نادرست است زیرا این موسسه حساب‌های پولی در عراق ندارد که آنها بلوکه شوند.

وی افزود: پروازهای دو شرکت هواپیمایی سوریه و “اجنحه الشام” به مقصد عراق ادامه دارند و هیچ مشکلی در این زمینه وجود ندارد.

مدیر شرکت هواپیمایی سوریه در ادامه گفت: ما این تصمیم را تنها در شبکه‌های اجتماعی خواندیم و پروازهای سوریه ادامه دارند، یک هواپیما در بغداد و یکی در نجف به زمین نشست و پروازهای شرکت “اجنحه الشام” طبق برنامه بدون تغییر ادامه دارند.

عبد الکریم تاکید کرد: در صورتی که چنین تصمیمی گرفته شود، اصولش این است که به سفارت سوریه در بغداد اطلاع داده شود اما این اتفاق نیفتاده است.

شبکه المیادین نیز گزارش داد، این تصمیم از سوی نخست وزیری یا دولت عراق صادر نشده بلکه از سوی دفتر مبارزه با پولشویی صادر شده که نمی‌توان نقش آمریکا در این تصمیم را نادیده گرفت.

ابراهیم جعفری، وزیر خارجه عراق چند روز قبل سفری به سوریه داشت و در آنجا از اجرایی شدن همکاری‌های دمشق و بغداد در تمامی زمینه‌ها و اقدامات عراق برای بازگرداندن سوریه به اتحادیه عرب سخن گفت.

منبع : ایسنا


دیدگاه خود را بنویسید


برچسب های خبر: ,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,

آخرین اخبار

پربازدید


آتا


آسمان


اترک


ايرتور

پويا


تابان


زاگرس


سپهران


ساها


قشم


کاسپين


کيش


ماهان


معراج


نفت


هما

رصد آب و هوا و وضعیت پروازها

رصد اطلاعات پرواز توسط مسافرین

ایران ایر تور

آرشیو

آتا

آرشیو

آسمان

آرشیو

اترک

آرشیو

نفت

آرشیو

تابان

آرشیو

زاگرس

آرشیو

ساها، سپهران

آرشیو

قشم

آرشیو

کاسپین

آرشیو

کیش ایر

آرشیو

ماهان

آرشیو

معراج

آرشیو

هما

آرشیو

سایر ایرلاین ها

آرشیو

ایرلاین های خارجی

آرشیو