ایرلاین پرس | بالگرد هلال احمر سبب ویرانی موکب‌های مردمی شد

تاریخ خبر: // کد خبر: 121109 // // //


بالگرد هلال احمر سبب ویرانی موکب‌های مردمی شد

رئیس هلال احمر خراسان که برای بازدید از موکب‌های مسیر زائران پیاده روی رضوی با بالگرد به محل رفته بود سبب تخریب چادرهای موکب‌ های برپا شده با هزینه‌های مردمی شد.


بالگرد هلال احمر سبب ویرانی موکب‌های مردمی شد

رئیس هلال احمر خراسان رضوی که برای بازدید از موکب‌های مسیر زائران پیاده روی رضوی با بالگرد به محل رفته بود سبب تخریب چادرهای موکب‌ های برپا شده با هزینه‌های مردمی شد.

* دلجویی هلال احمر از موکب داران

مدیر روابط عمومی و سخنگوی جمعیت هلال احمر خراسان رضوی در نامه‌ای توضیحاتی ارایه کرد:

در مورد انتشار ویدیویی از فرود بالگرد جمعیت هلال احمر استان خراسان رضوی در نزدیکی موکب های عزاداران مسیر پیاده روی زائران حضرت امام رضا(ع)، موارد زیر به اطلاع آن رسانه محترم می رسد:
اولا بر خلاف آنچه در خبر منتشر شده، رئیس – مدیرعامل- هلال احمر استان داخل بالگرد حضور نداشته و این بالگرد حامل اعضای تیم امداد هوایی استان بوده که هر سال برای امدادرسانی در‌ حوادث احتمالی در مسیر تردد زائران پیاده حضرت رضا(ع) مستقر می‌شوند.
نکته دیگر اینکه تشخیص محل فرود از وظایف خلبان است که خلبانان مجرب تیم امداد هوایی هلال احمر با وجود سالها سابقه و آمادگی بالا و تجربه حضور در صحنه های عملیاتی کمتر دچار خطا و بروز سانحه می شوند و کارنامه پروازی آنها این موضوع را تایید می کند. درعین حال بررسی دقیق تر موضوع این حادثه سهوی، توسط تیم ارزیاب شامل متخصصان امدادی و امداد هوایی‌ آغاز شده است.
همچپنین شب گذشته برای بررسی موضوع نماینده مدیرعامل و گروهی از مسئولان امدادی استان به محل حادثه در حوالی ملک‌آباد (زمان آباد) اعزام و از زائران و موکب داران عزیز دلجویی و تصمیم های لازم برای جبران خسارات اتخاذ شد.
در پایان ضمن عذرخواهی بابت وقوع این موضوع ،از همه دست اندارکاران و موکب داران مسیرها درخواست میشود نسبت به رعایت نکات فنی و ایمنی و در برپایی موکب ها و داربست ها حساسیت بیشتری به خرج دهند.

 

با اندکی تلخیص و اضافات برگرفته از کانال تلگرامی اخبار هوانوردی، https://t.me/aviationpress_ir/2419 و سایت خبر فوری


دیدگاه خود را بنویسید


برچسب های خبر: ,,,,,,,,,,,,,,,

آخرین اخبار

پربازدید


آتا


آسمان


اترک


ايرتور

پويا


تابان


زاگرس


سپهران


ساها


قشم


کاسپين


کيش


ماهان


معراج


نفت


هما

رصد آب و هوا و وضعیت پروازها

رصد اطلاعات پرواز توسط مسافرین

ایران ایر تور

آرشیو

آتا

آرشیو

آسمان

آرشیو

اترک

آرشیو

نفت

آرشیو

تابان

آرشیو

زاگرس

آرشیو

ساها، سپهران

آرشیو

قشم

آرشیو

کاسپین

آرشیو

کیش ایر

آرشیو

ماهان

آرشیو

معراج

آرشیو

هما

آرشیو

سایر ایرلاین ها

آرشیو

ایرلاین های خارجی

آرشیو