پایگاه خبری-تحلیلی ایرلاین پرس | ایرلاین‌ها با روش‌های مختلف سوخت خود را در فرودگاه‌های اروپایی تامین می‌کنند

تاریخ خبر: // کد خبر: 121145 // // // //


ایرلاین‌ها با روش‌های مختلف سوخت خود را در فرودگاه‌های اروپایی تامین می‌کنند

مرتضی دهقان ،معاون عملیات هوانوردی سازمان هواپیمای کشوری در خصوص مشکل سوخت ایرلاین‌ها در فرودگاه‌های خارجی پس از بازگشت تحریم‌ها، عنوان کرد: برخی از شرکت‌های سوخت‌رسان که تابع مقررات غیر بشردوستانه هستند محدودیت‌هایی را در برخی از فرودگاه‌های اروپایی ایجاد می‌کنند اما شرکت‌های هواپیمایی به دنبال راهکارهای دیگری هستند.


ایرلاین‌ها با روش‌های مختلف سوخت خود را در فرودگاه‌های اروپایی تامین می‌کنند

معاون عملیات هوانوردی سازمان هواپیمای کشوری در خصوص مشکل سوخت ایرلاین‌ها در فرودگاه‌های خارجی پس از بازگشت تحریم‌ها، عنوان کرد: برخی از شرکت‌های سوخت‌رسان که تابع مقررات غیر بشردوستانه هستند محدودیت‌هایی را در برخی از فرودگاه‌های اروپایی ایجاد می‌کنند اما شرکت‌های هواپیمایی به دنبال راهکارهای دیگری هستند.

مرتضی دهقان در گفت‌وگو با خبرنگار سرویس هوایی تین‌نیوز در خصوص ممانعت از سوخت‌رسانی به هواپیمای ایرانی در فرودگاه ترکیه،  عنوان کرد: مجوزی پروازی برای ایرلاین‌های ایرانی به ترکیه توسط سازمان هواپیمایی کشوری ایران و ترکیه صادر شده است و بر اساس موافقت‌نامه حمل‌ونقل هوایی که بین این دو کشور به امضا رسیده، کشورها موظف هستند خدمات موردنیاز ایرلاین‌ها را تأمین کنند.

وی در ادامه به رابطه خوب ایران و ترکیه اشاره کرد و افزود: بر اساس پیگیری که سازمان هواپیمایی کشوری انجام داد آن‌ها به ما اعلام کردند که منعی برای سوخت‌رسانی به ایرلاین‌های ایرانی وجود ندارد.

معاون رئیس سازمان هواپیمایی کشوری با اعلام این‌که بعد از این اتفاق، تاکنون شرکت‌های هواپیمایی موضوعی مبنی بر عدم سوخت‌رسانی در فرودگاهی را گزارش نداده‌اند، تصریح کرد: سازمان هواپیمایی کشوری هم‌چنان موضوع سوخت‌رسانی به ایرلاین‌های ایرانی در فرودگاه‌ها را پیگیری خواهد کرد.

 معاون عملیات هوانوردی سازمان هواپیمای کشوری در پاسخ به این سؤال که آیا شرکت‌های هواپیمایی به‌ویژه هما در پروازهای خود به اروپا پس از بازگشت تحریم‌ها، مجدد مشکل سوخت خواهد داشت، توضیح داد: برخی از شرکت‌های سوخت‌رسان که تابع مقررات غیر بشردوستانه هستند محدودیت‌هایی را در برخی از فرودگاه‌های اروپایی ایجاد می‌کنند اما شرکت‌های هواپیمایی به دنبال راهکار و روش‌های دیگری مشکل سوخت خود را حل خواهند کرد.


منبع : تین نیوز


دیدگاه خود را بنویسید


برچسب های خبر: ,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,

آخرین اخبار

پربازدید


آتا


آسمان


اترک


ايرتور

پويا


تابان


زاگرس


سپهران


ساها


قشم


کاسپين


کيش


ماهان


معراج


نفت


هما

رصد آب و هوا و وضعیت پروازها

رصد اطلاعات پرواز توسط مسافرین

ایران ایر تور

آرشیو

آتا

آرشیو

آسمان

آرشیو

اترک

آرشیو

نفت

آرشیو

تابان

آرشیو

زاگرس

آرشیو

ساها، سپهران

آرشیو

قشم

آرشیو

کاسپین

آرشیو

کیش ایر

آرشیو

ماهان

آرشیو

معراج

آرشیو

هما

آرشیو

سایر ایرلاین ها

آرشیو

ایرلاین های خارجی

آرشیو