پایگاه خبری-تحلیلی ایرلاین پرس | پرواز موفقیت آمیز پهپاد خاتم 1

تاریخ خبر: // کد خبر: 121149 // // // //


پرواز موفقیت آمیز پهپاد خاتم 1

طراحی، ساخت و آزمایش پرواز پهپاد خاتم 1 توسط دانشجویان مرکز کارآفرینی دانشگاه صنعتی خاتم الانبیاء بهبهان با موفقیت انجام شد.


پرواز موفقیت آمیز پهپاد خاتم 1
تیم کارآفرینی ساخت پهپاد مرکز کارآفرینی دانشگاه صنعتی خاتم الانبیاء بهبهان با همکاری گروه کارشناسی شرکت بهره برداری مارون کار طراحی و ساخت این پهپاد را با هدف کسب تجربه و تولید دانش فنی در زمینه پهپادها به سرانجام رسانده و خاتم 1 پرواز آزمایشی خود را با موفقیت از سر گذراند.
طراحی این سیستم توسط گروه فن‏آور پهپاد متشکل از آقایان محمد ناصری، صادق نظام زاده، دانیال رئیسی گهرویی، مصطفی بابایی بارکلایی و صادق بستوانچی با سرپرستی و راهنمایی مهندس عطیه کریمی پور عضو هیئت علمی دانشکده فنی و مهندسی در 4 ماه صورت پذیرفته است.
کریمی پور توجه و حمایت مسئولان دانشگاه به پژوهش های آینده به منظور تکمیل نسل های بعدی این پهپاد و ساخت انواع دیگر پرنده ها را خواستار شد و افزود: برای طراحی و ساخت پهپاد خاتم1 حدود 60 میلیون ریال هزینه شده است.
این پهپاد کاربردهای وسیعی در زمینه پایش وضعیتِ تجهیزات و محوطه های صنعتی دور از دسترس و یا خطرناک دارد و از کاربردهای دیگر آن می توان به نمونه برداری و عکس برداری از منابع طبیعی، محیط زیست و رصد فعالیت در مناطق صعب العبور اشاره کرد.
منبع: سایت آوای رودکوف

دیدگاه خود را بنویسید


برچسب های خبر: ,,,,,,,,,,,,,,,,,

آخرین اخبار

پربازدید


آتا


آسمان


اترک


ايرتور

پويا


تابان


زاگرس


سپهران


ساها


قشم


کاسپين


کيش


ماهان


معراج


نفت


هما

رصد آب و هوا و وضعیت پروازها

رصد اطلاعات پرواز توسط مسافرین

ایران ایر تور

آرشیو

آتا

آرشیو

آسمان

آرشیو

اترک

آرشیو

نفت

آرشیو

تابان

آرشیو

زاگرس

آرشیو

ساها، سپهران

آرشیو

قشم

آرشیو

کاسپین

آرشیو

کیش ایر

آرشیو

ماهان

آرشیو

معراج

آرشیو

هما

آرشیو

سایر ایرلاین ها

آرشیو

ایرلاین های خارجی

آرشیو