ایرلاین پرس | کدام شرکت‌های هواپیمایی به استانبول پرواز دارند

تاریخ خبر: // کد خبر: 121305 // // //


کدام شرکت‌های هواپیمایی به استانبول پرواز دارند

در چند روز گذشته اخباری درباره ممانعت یک شرکت سوخت‌رسانی از تامین سوخت هواپیمایی‌های ایرانی منتشر شد. در پی اقدام این شرکت، یک پرواز لغو شد. حالا برای بسیاری این سوال پیش می‌آید که کدام هواپیمایی‌ها هنوز به استانبول پرواز می‌کنند.


کدام شرکت‌های هواپیمایی به استانبول پرواز دارند

طی اقدامی که شرکت سوخت‌رسانی اوفیسی در ممانعت از ارائه سوخت به هواپیمایی‌های ایرانی انجام داد، یک پرواز لغو شد و پروازهای دیگر مجبور به کاهش میزان بار و مسافر شدند تا در راه بازگشت دچار کمبود سوخت نشوند. این در حالی است که برای مسافران شرکتهای خارجی ترک یا حتی کسانی در مسیرهای اروپایی بلیط هواپیما لوفتهانزا یا ایرفرانس یا سایر شرکتها را  در همان تاریخ خریداری کرده بودند چنین مشکلی رخ نداد.  با انتشار این خبر و با پیگیری سازمان هواپیمایی، اعلام شد که جای نگرانی برای مسافرانی که بلیط هواپیما به استانبول خریداری کرده‌اند نیست و پروازها به روال سابق خود انجام می‌شوند.

رضا جعفرزاده، سخنگوی سازمان هواپیمایی، با اشاره به توافق‌نامه دوجانبه بین ایران و ترکیه اعلام کرد: « در چارچوب این توافق‌نامه دو طرف موظف هستند که خدمات فرودگاهی مورد نیاز ایرلاین‌های هر کشور را ارائه کنند. از این رو همانطور که ایران به طور کامل به این موافقت‌نامه پایبند بوده، مذاکرات به منظور اجرایی شدن تعهدات ترکیه در این زمینه نیز ادامه خواهد داشت.»

با توجه به حجم بالای مسافرانی که بین دو کشور ایران و ترکیه رد و بدل می‌شود، روزانه چندین پرواز بین شهرهای مختلف ایران و ترکیه انجام می‌شوند. در این بین استانبول با داشتن بیش از 20 پرواز روزانه ورودی از شهرهای مختلف ایران، رکورد دار است. در این بین سهم عمده‌ای از پروازها بر دوش شرکت‌های ایرانی است. شرکت‌های هواپیمایی ایران‌ایر، ماهان، قشم‌ایر، آتا و معراج، شرکت‌های ایرانی هستند که به پایتخت گردشگری ترکیه پرواز دارند.

با این حال اگر بلیط ارزان هواپیما برای شما معیار نباشد، می‌توانید از پروازهای شرکت‌های ترکیش ایرلاین، پگاسوس و اطلس‌گلوبال استفاده کنید. این شرکت‌ها هم همچون شرکتهای ایرانی از برخی شهرهای دیگر ایران مثل مشهد، تبریز، اصفهان و شیراز به استانبول پرواز دارند.

پروازهای ترکیه از ایران

طی سال‌های گذشته با توجه به افزایش تعداد گردشگران ایرانی که به ترکیه سفر می‌کنند، تنوع پروازهای این کشور هم افزایش داشته است و تعدادی پرواز برنامه‌ریزی شده و تعدادی هم فصلی به برنامه پروازی شرکت‌های هواپیمایی ایران و ترک اضافه شده است. در این بین شهرهای آنکارا و ازمیر بیشترین مسافران را پس از استانبول دارند. پروازهای محدودی هم به شهرهای آدانا و دنیزلی انجام می‌شود.

با این اوصاف به نظر نمی‌رسد لغو پروازهای ایران به ترکیه ادامه‌دار باشد و مسافران ایرانی بدون نگرانی می‌توانند برای سفر خود به ترکیه طبق روال قبل برنامه‌ریزی کنند.

 

منبع : خبر آنلاین


دیدگاه خود را بنویسید


برچسب های خبر: ,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,

آخرین اخبار

پربازدید


آتا


آسمان


اترک


ايرتور

پويا


تابان


زاگرس


سپهران


ساها


قشم


کاسپين


کيش


ماهان


معراج


نفت


هما

رصد آب و هوا و وضعیت پروازها

رصد اطلاعات پرواز توسط مسافرین

ایران ایر تور

آرشیو

آتا

آرشیو

آسمان

آرشیو

اترک

آرشیو

نفت

آرشیو

تابان

آرشیو

زاگرس

آرشیو

ساها، سپهران

آرشیو

قشم

آرشیو

کاسپین

آرشیو

کیش ایر

آرشیو

ماهان

آرشیو

معراج

آرشیو

هما

آرشیو

سایر ایرلاین ها

آرشیو

ایرلاین های خارجی

آرشیو