شماره : 121330
15 / 8 / 1397 - 23:19
کدام ایرلاین‌های ایرانی دوباره تحریم شدند؟      تاریخ خبر: کد خبر:121330 دسترسی آسان تر به اخبار و مشاهده متن کامل خبر "دانلود اپلیکیشن پرواز خبر"

کاربر محترم، به دلیل عدم دسترسی به محتوی خبر در سایت منبع (به دلایل نامعلوم) ، می توانید رونوشت مستقیم خبر را مطالعه فرمائید.

؛

کدام ایرلاین‌های ایرانی دوباره تحریم شدند؟

در فهرستی که وزارت خارجه آمریکا از تحریم‌های علیه کشور منتشر کرده صنعت هوایی ایران نیز مشمول آن است.

در فهرست وزارت خزانه‌داری آمریکا، هواپیمایی جمهوری اسلامی (ایران‌ایر) هم به چشم می‌خورد و بیش از ۶۰ هواپیمای ایران‌ایر با مشخصات جزیی از جمله شماره سریال هم در فهرست تحریم‌ها دیده می‌شود.

در حالی صنعت هوایی ایران بعد از برجام از لیست تحریم‌ها خارج شده بود که با شروع مجدد تحریم‌ها مجدد اولین تیر تحریم‌ها و با شدت بیش‌تر به صنعت هوایی اصابت کرد و در طی این چند روز گذشته اثر این تحریم‌ها دیده شد و یک شرکت سوخت‌رسان در فرودگاه ترکیه به بهانه تحریم‌ها از ارائه سوخت به ایرلاین‌های ایرانی خودداری کرد.

در خردادماه سال جاری بخشی از تحریم‌های صنعت هوایی آغاز شده بود که در راستای آن خزانه‌داری آمریکا ۳۱ فروند هواپیمای متعلق به شرکت‌های هواپیمایی ماهان، معراج، کاسپین و پویا ایر را به فهرست تحریم‌های خود اضافه کرده بود که ۵ فروند از این هواپیماها متعلق به معراج، ۹ فروند متعلق به کاسپین، ۵ فروند متعلق به پویا ایر و ۱۲ فروند متعلق به ماهان هستند.

آمریکا در این رابطه اعلام کرده بود؛ ما شماری از هواپیماهای مرتبط با شرکت‌های هواپیمایی تحریم شده ایران، شامل ماهان، کاسپین، معراج و پویا را شناسایی کرده‌ایم و به کسانی که به این هواپیماها مجوز فرود و خدمات عمومی ارائه کنند اخطار می‌دهیم که با تحریم‌های آمریکا مواجه خواهند شد.

منبع : تین نیوز

ثبت شده در سایت ایرلاین پرس طی شماره 121330 توسط ایرلاین پرس یا و در روز سه شنبه 15 آبان 1397 ساعت 23:19:15
از سایت
© Copyright 2018 http://airlinepress.ir . All Rights Reserved چاپ این خبر