پایگاه خبری-تحلیلی ایرلاین پرس | بررسی عملکرد دهقانی زاده در “کارنامه آقای مدیر”؛ اجرای 315 میلیارد ریال پروژه بهسازی و تجهیزاتی

تاریخ خبر: // کد خبر: 123192 // // // //


بررسی عملکرد دهقانی زاده در “کارنامه آقای مدیر”؛ اجرای 315 میلیارد ریال پروژه بهسازی و تجهیزاتی

غلامرضا دهقانی زاده در پایان سومین سال مدیریت خود در فرودگاه آبادان، دلیل اصلی پذیرش این مسوولیت را ادای دین به اهالی این شهرستان کم برخوردار و جنگ زده عنوان و تاکید کرد که کارکردن برای خطه آبادان و خرمشهر توفیقی است که نصیب کمتر کسی می شود. او در برنامه “کارنامه آقای مدیر” صحبت می کرد.


بررسی عملکرد دهقانی زاده در “کارنامه آقای مدیر”؛ اجرای 315 میلیارد ریال پروژه بهسازی و تجهیزاتی
غلامرضا دهقانی زاده در پایان سومین سال مدیریت خود در فرودگاه آبادان، دلیل اصلی پذیرش این مسوولیت را ادای دین به اهالی این شهرستان کم برخوردار و جنگ زده عنوان و تاکید کرد که کارکردن برای خطه آبادان و خرمشهر توفیقی است که نصیب کمتر کسی می شود. او در برنامه “کارنامه آقای مدیر” صحبت می کرد.

به گزارش روابط عمومی شرکت فرودگاه ها و ناوبری هوایی ایران؛ 16 آبان 97 دوره مسوولیت غلامرضا دهقانی زاده در سمت مدیریت فرودگاه آبادان سه ساله شد و به همین بهانه، گروه مستندساز روابط عمومی شرکت به فرودگاه آبادان عزیمت کرد تا در قالب برنامه کارنامه آقای مدیر، به بررسی عملکرد دهقانی زاده؛ به ویژه از نظر وظایف تعیین شده توسط رحمت اله مه آبادی، رئیس هیات مدیره و مدیرعامل شرکت در حکم انتصاب وی بپردازد.

این گفتگو را با هم می خوانیم:

  • شما 16 آبان 94 به عنوان مدیر فرودگاه آبادان منصوب شدید. پیش از این مسوولیت در چه سمت هایی مشغول بودید و چه زمانی وارد صنعت فرودگاهی شدید؟

من سال 70 وارد دانشکده هواپیمایی کشوری شدم. سال 73 کار خود را در اداره کل ارتباطات و ناوبری هوایی آغاز کردم و از سال 80 به عنوان کارشناس مسوول الکترونیک به فرودگاه خرم آباد رفتم. سال 83 رییس اداره هوانوردی فرودگاه خرم آباد و سال 86 نیز مدیر پروژه های الکترونیک آن فرودگاه شدم. از سال 87 تا 90 نیز معاون عملیات هوانوردی فرودگاه کیش بودم و سپس به مدت یک سال و نیم معاون فرودگاه زنجان بودم. بعد از این مدت دوباره وارد اداره کل ارتباطات و ناوبری هوایی شدم و از سال 94 تاکنون نیز مدیر فرودگاه آبادان هستم.

  • چه ویژگی هایی در شما باعث شد به عنوان مدیر فرودگاه آبادان منصوب شوید؟

شاید پرکار بودن من که تلاش می کنم وارد حواشی نشوم و کارم را به نحو احسن انجام دهم و نیز آسان و به موقع تصمیم گیری کردن من در این امر تاثیر داشته است. همچنین دارای سابقه همکاری با منطقه آزاد کیش هستم و فرودگاه آبادان نیز در منطقه آزاد اروند قرار دارد و تعامل مطلوب میان شرکت فرودگاه ها و ناوبری هوایی ایران و منطقه آزاد در ارتقای دوچندان فرودگاه تاثیر داشته است.

  • چرا قبول کردید مدیر فرودگاهی شوید که کارهای نکرده و دشوار زیادی داشت؟

من اصالت یزدی دارم و یزدی ها به پرکاری مشهورند. همچنین اعتقاد دارم کار کردن برای خطه آبادان و خرمشهر توفیقی است که نصیب کمتر کسی می شود. وقتی متوجه شدم حجم بالای کار در فرودگاه آبادان وجود دارد، با خودم گفتم که می توانم با توکل به خداوند؛ مفید باشم و با همیاری همکاران عزیز، خدمت قابل قبولی را به مردم شهید پرور آبادان ارایه کنم. خوشبختانه بازخوردهای مسافران و مدیران شهرستان نیز گویای موثر بودن خدمات ما و رضایت نسبی بوده است.

  • در یکی از بندهای حکم شما؛ بر استقرار سیستم مدیریت ایمنی در فرودگاه آبادان تاکید شده است. در این زمینه چه کارهایی را انجام داده اید؟

اولویت کاری ما در کنار ارایه خدمات مسافری، ایمنی است و ما تلاش داریم خدمات ایمنی را به مسافران ارایه کنیم. در این زمینه من ادامه دهنده تلاش های مدیران پیش بوده ام و تلاش شده موانع تامین ایمنی برطرف شوند. خوشبختانه در سال 96 توانستیم رتبه نخست شاخص های اختصاصی را در میان 70 دستگاه اجرایی استان کسب کنیم.

  • تا چه اندازه با مدیریت ایمنی شرکت فرودگاه ها و ناوبری هوایی ایران هماهنگ هستید؟

ما دستورالعمل های لازم در حوزه ایمنی را از اداره مدیریت ایمنی دریافت و در فرودگاه پیگیری می کنیم.

  • برای تحقق حقوق شهروندی در فرودگاه چه اقداماتی کرده اید؟

شروع کار من در فرودگاه با پروژه هایی آغاز شد که ارتباط مستقیمی با مسافران دارد؛ از جمله نوسازی سرویس های بهداشتی و تامین امکانات رفاهی همچون زیباسازی فضا، نور کافی ترمینال ها، پارکینگ کافی و اصلاح مسیر دسترسی مسافران که انجام شد. همچنین تلاش کرده ایم فضایی راحت، زیبا و آرامبخش را برای مسافران فراهم کنیم. از سوی دیگر؛ برای همکارانی که ارتباط مستقیمی با مسافران دارند، دوره های آموزشی برگزار کرده ایم و نتیجه این تلاش ها منجر شد که سال 95 رتبه بالاتر از متوسط را در ارزیابی ASQ کسب کنیم.

  • برای ارتقای اخلاق و دیسیپلین حرفه ای کارکنان و پرورش نیروی انسانی متخصص و جوان چه اقداماتی انجام داده اید؟

نیروهای انسانی فرودگاه به ویژه در حوزه عملیاتی زیر نظر معاونت ستادی، آموزش های لازم را دریافت می کنند و آنچه به فرودگاه برمی گردد، ارتقای فرهنگ کار تیمی و گروهی است که خوشبختانه با مشارکت معاونت های اجرایی و هوانوردی فرودگاه محقق شده ولی هنوز جای کار دارد. از سوی دیگر، مدت هاست چند پیشگی را در فرودگاه رقم زده ایم.

  • در حوزه بهسازی زیرساخت های فرودگاهی و نیز بهره برداری موثر از ظرفیت های موجود چه کرده اید؟

در حوزه زیرساخت های بهسازی و تجهیزات هوانوردی حدود 31.5 میلیارد تومان پروژه را در فرودگاه اجرا کرده ایم که از این مبلغ 86 میلیارد ریال را سازمان منطقه آزاد اروند تقبل کرده است. البته این مبلغ از اعتبار 50 میلیارد تومانی پروژه ترمینال جدید فرودگاه که به صورت مشارکتی توسط شرکت فرودگاه ها و ناوبری هوایی ایران و سازمان منطقه آزاد اروند دنبال می شود، جداست. همچنین 90 درصد امکانات الکتریکال فرودگاه را نوسازی کرده ایم و یک بار هم توانستیم مشکل حاد قطع روشنایی باند را در مدت 50 روز کاملا برطرف کنیم. برای بهره برداری موثر و اقتصادی از ظرفیت فرودگاه نیز وقتی زیرساخت ها فراهم شد، توانستیم از امتیاز همجواری با بصره عراق که چهار میلیون نفر سکنه دارد، استفاده کنیم و ارتقای امکانات فرودگاه باعث شد که شرکت های هواپیمایی رغبت بیشتری به این فرودگاه داشته باشند. خوشبختانه در سه سال اخیر به رشد پرواز در فرودگاه از جمله افزایش 25 درصدی در سال 95 و رشد 5.5 درصدی پرواز و افزایش 8.5 درصدی مسافر در پنج ماه نخست سال 97 (با وجود افزایش ارزش دلار و کم شدن پرواز در سایر فرودگاه ها) دست یافته ایم.

  • برای توسعه فضاهای ترمینالی فرودگاه چه اقداماتی کرده اید؟

در این حوزه، بهسازی فضای موجود و نیز ساخت ترمینال جدید را همزمان پیش بردیم. فرودگاه آبادان از نظر قدمت، سومین فرودگاه کشور است و پیش از انقلاب اسلامی 10 شرکت هواپیمایی بزرگ دنیا از این فرودگاه پرواز داشته اند. این فرودگاه در زمان جنگ تحمیلی دچار خسارت های بزرگی شد و پس از جنگ در تمام دولت ها برای جبران کاستی های آن تلاش های خوبی انجام شد. در عین حال، هنوز باید برای ارتقای جایگاه این فرودگاه سرمایه گذاری بیشتری شود. سال 85 طرحی برای مقاوم سازی ترمینال فرودگاه ارایه شد که برای اجرای آن نیمی از فضای ترمینال را از مدار خارج کردند. پس از نوسازی و مقاوم سازی 6000 مترمربع از فضا دوباره بازگشت و در سه سال اخیر با جذب دو میلیارد و 500 میلیون ریال اعتبار از سوی منطقه آزاد اروند، توانستیم فضای موجود را به 9000 مترمربع برسانیم.

  • چه درخواست خاصی از مدیران ارشد شرکت فرودگاه ها و ناوبری هوایی ایران دارید؟

فرودگاه های نوار جنوبی کشور شامل خوزستان، بوشهر و هرمزگان از نظر شرایط اقلیمی در وضعیت دشواری قرار دارند و باید برای کارکنان این فرودگاه ها امکانات ویژه ای درنظر گرفته شود. در این راستا بهتر است احکام کارگزینی نیروی انسانی این فرودگاه ها بازبینی شوند و از نظر حقوق و مزایا شرایط بهتری پیدا کنند.

منبع : شرکت فرودگاه ها


دیدگاه خود را بنویسید


برچسب های خبر: ,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,

آخرین اخبار

پربازدید


آتا


آسمان


اترک


ايرتور

پويا


تابان


زاگرس


سپهران


ساها


قشم


کاسپين


کيش


ماهان


معراج


نفت


هما

رصد آب و هوا و وضعیت پروازها

رصد اطلاعات پرواز توسط مسافرین

ایران ایر تور

آرشیو

آتا

آرشیو

آسمان

آرشیو

اترک

آرشیو

نفت

آرشیو

تابان

آرشیو

زاگرس

آرشیو

ساها، سپهران

آرشیو

قشم

آرشیو

کاسپین

آرشیو

کیش ایر

آرشیو

ماهان

آرشیو

معراج

آرشیو

هما

آرشیو

سایر ایرلاین ها

آرشیو

ایرلاین های خارجی

آرشیو