پایگاه خبری-تحلیلی ایرلاین پرس | پروازهای داخلی تهران هم به فرودگاه امام می‌رود

تاریخ خبر: // کد خبر: 123973 // // // //


پروازهای داخلی تهران هم به فرودگاه امام می‌رود

معاون بهره‌برداری فرودگاهی و عضو هیات مدیره شهر فرودگاهی امام با اشاره به اینکه بعد از افتتاح ترمینال سلام که در چند ماه آینده اتفاق می‌افتد، پروازهای داخلی نیز از فرودگاه بین‌المللی امام انجام خواهد شد، گفت: اولین دلیل اتخاذ چنین تصمیمی درخواست مردم است.


پروازهای داخلی تهران هم به فرودگاه امام می‌رود

معاون بهره‌برداری فرودگاهی و عضو هیات مدیره شهر فرودگاهی امام با اشاره به اینکه بعد از افتتاح ترمینال سلام که در چند ماه آینده اتفاق می‌افتد، پروازهای داخلی نیز از فرودگاه بین‌المللی امام انجام خواهد شد، گفت: اولین دلیل اتخاذ چنین تصمیمی درخواست مردم است. اکنون مسافرانی که از اقصی نقاط کشور و از مسیرهای دور مانند بندرعباس، شیراز، زاهدان، کرمان و غیره قصد انجام پرواز خارجی دارند، باید به فرودگاه مهرآباد آمده و به‌صورت زمینی خود را به فرودگاه امام برسانند تا پرواز خارجی خود را انجام دهند.

علی رستمی ادامه داد: برای پاسخگویی به این تقاضا‌ها پروازهای داخلی فرودگاه امام از چندین نقطه کشور که مسیر دوری نسبت به تهران دارند، برقرار خواهد شد. هنگامی‌که پروازها از پنج یا شش استان برقرار شود، مسافران این مسیرها تجمیع شده و پرواز خارجی خود را انجام خواهند داد.

رستمی دلیل دوم اتخاذ این تصمیم را درخواست ایرلاین‌ها عنوان کرد و گفت: در حال حاضر هنگامی‌که ایرلاین‌ها بخواهند هواپیمایی را از مسیر داخلی به مسیر خارجی منتقل کنند، ناچارند هواپیما را بدون مسافر به فرودگاه امام انتقال دهند و این به ضرر ایرلاین‌ها است.

وی افزود: با آغاز پروازهای داخلی در فرودگاه بین‌المللی امام، ایرلاین‌ها می‌توانند هواپیمای خود را با مسافر به فرودگاه امام انتقال بدهند و از زیان خود جلوگیری کنند.

معاون بهره‌برداری فرودگاهی شهر فرودگاهی امام، تعطیل بودن فرودگاه مهرآباد از ساعت ۱۲ شب الی پنج صبح را علت دیگری برای لزوم برقراری پرواز داخلی در فرودگاه امام دانست و گفت: برای پایتخت کشور خوب نیست که در ۲۴ ساعت، ساعتی از شبانه‌روز را پرواز نداشته باشد.

وی تاکید کرد: این خلاء که اکنون در فرودگاه مهرآباد وجود دارد، با آغاز پروازهای داخلی در فرودگاه امام برطرف خواهد شد و پایتخت می‌تواند به‌صورت ۲۴ ساعته پروازهای داخلی داشته باشد.


منبع : تین نیوز


دیدگاه خود را بنویسید


برچسب های خبر: ,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,

آخرین اخبار

پربازدید


آتا


آسمان


اترک


ايرتور

پويا


تابان


زاگرس


سپهران


ساها


قشم


کاسپين


کيش


ماهان


معراج


نفت


هما

رصد آب و هوا و وضعیت پروازها

رصد اطلاعات پرواز توسط مسافرین

ایران ایر تور

آرشیو

آتا

آرشیو

آسمان

آرشیو

اترک

آرشیو

نفت

آرشیو

تابان

آرشیو

زاگرس

آرشیو

ساها، سپهران

آرشیو

قشم

آرشیو

کاسپین

آرشیو

کیش ایر

آرشیو

ماهان

آرشیو

معراج

آرشیو

هما

آرشیو

سایر ایرلاین ها

آرشیو

ایرلاین های خارجی

آرشیو