پایگاه خبری-تحلیلی ایرلاین پرس | رکوردشکنی ایرلاین‌های ایرانی در تاخیر

تاریخ خبر: // کد خبر: 125405 // // // //


رکوردشکنی ایرلاین‌های ایرانی در تاخیر

سازمان هواپیمایی کشوری عملکرد شرکت‌های هواپیمایی در خصوص تاخیر‌های پروازی این شرکت‌ها در مهرماه امسال را منتشر کرد.


رکوردشکنی ایرلاین‌های ایرانی در تاخیر
شرکت هواپیمایی آسمان با داشتن ۳۹ درصد تأخیر در پرواز‌های خود و ۲۳ درصد تأخیر‌های کل پرواز‌های داخلی مهر ماه، رکورددار تأخیر در پرواز‌های این ماه به حساب می‌آید.

سازمان هواپیمایی کشوری عملکرد شرکت‌های هواپیمایی در خصوص تاخیر‌های پروازی این شرکت‌ها در مهرماه امسال را منتشر کرد.

بر اساس اعلام این سازمان، بیشترین تاخیر‌های ماه گذشته را شرکت هواپیمایی آسمان با انجام ۳۹ درصد پرواز تاخیردار به خود اختصاص داد. این شرکت ۷۸۲ پرواز در ماه گذشته به ثبت رساند که ۴۷۹ پرواز معادل ۶۱ درصد را در زمان مقرر و ۳۰۳ پرواز معادل ۳۹ درصد را با تاخیر به انجام رساند.

همچنین دو شرکت هواپیمایی تابان و ایران ایر تور با انجام ۳۷ درصد از پرواز‌های خود به صورت تاخیردار در ماه گذشته، در رتبه دوم شرکت‌های هواپیمایی از نظر تاخیر‌های پروازی قرار گرفتند.

بر اساس اعلام سازمان هواپیمایی کشوری، شرکت هواپیمایی تابان در مهرماه امسال ۱۱۵ پرواز داخلی انجام داد که ۷۲ پرواز آن معادل ۶۳ درصد را به موقع و ۴۳ پرواز معادل ۳۷ درصد را با تاخیر به اتمام رساند. همچنین ایران ایر تور نیز ۲۵۹ پرواز در ماه گذشته انجام دادکه ۱۶۴ پرواز معادل ۶۳ درصد را به موقع و ۹۵ پرواز معادل ۳۷ درصد را با تاخیر به پایان رساند.

همچنین در این ماه کمترین تاخیر پروازی به شرکت پویا ایر بود که ۱۰۰ درصد ۳۲ پرواز مهرماه را در زمان مقرر به اتمام رسانده است. هواپیمایی معراج نیز از ۶۰ پرواز خود تنها ۳ پرواز معادل ۵ درصد را با تاخیر به پایان رساند و ۵۷ پرواز معادل ۹۵ درصد را به موقع انجام داده است.

همچنین شرکت‌های هواپیمایی قشم ایر، سپهران، زاگرس و سا‌ها نیز به همراه هواپیمایی ماهان شرکت‌هایی بودند که حجم تاخیر‌های آن‌ها زیر ۲۰ درصد بوده است.

این گزارش می‌افزاید هواپیمایی آسمان با داشتن ۲۳ درصد تاخیر‌های پروازی نسبت به کل پرواز‌های داخلی انجام شده در ماه گذشته بیشترین حجم تاخیر‌های پروازی را به خود اختصاص داد و پس از آن هواپیمایی ایران ایر (هما) با در اختیار داشتن ۱۳ درصد تاخیر‌های پرواز‌های داخلی نسبت به کل پرواز‌های انجام شده در مهرماه در رتبه بعدی قرار گرفته است.

گفتنی است در مجموع ۴ هزار و ۷۷۷ سورتی پرواز در مهر ماه به ثبت رسیده است این در حالی است که در شهریور امسال مجموع پرواز‌های داخلی ۵ هزار و ۱۷۹ سورتی پرواز، مرداد ماه، ۵ هزار و ۴۹۹ و تیرماه امسال ۵ هزار و ۵۲۶ سورتی پرواز بوده که بر اساس نظر کارشناسان، این روند کاهشی می‌تواند ناشی از کاهش تقاضای سفر در پی آغاز فصل سرما و سال تحصیلی جدید و همچنین به خاطر افزایش نرخ بلیت هواپیما باشد.

خاطرنشان می‌شود تعداد پرواز‌ها در مهر ماه سال جاری نسبت به ماه قبل از آن (شهریور ۹۷) معادل ۸ درصد و نسبت به ماه‌های تیر و مرداد امسال معادل ۱۵ درصد کاهش داشته است.

منبع : فرارو


دیدگاه خود را بنویسید


برچسب های خبر: ,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,

آخرین اخبار

پربازدید


آتا


آسمان


اترک


ايرتور

پويا


تابان


زاگرس


سپهران


ساها


قشم


کاسپين


کيش


ماهان


معراج


نفت


هما

رصد آب و هوا و وضعیت پروازها

رصد اطلاعات پرواز توسط مسافرین

ایران ایر تور

آرشیو

آتا

آرشیو

آسمان

آرشیو

اترک

آرشیو

نفت

آرشیو

تابان

آرشیو

زاگرس

آرشیو

ساها، سپهران

آرشیو

قشم

آرشیو

کاسپین

آرشیو

کیش ایر

آرشیو

ماهان

آرشیو

معراج

آرشیو

هما

آرشیو

سایر ایرلاین ها

آرشیو

ایرلاین های خارجی

آرشیو