پایگاه خبری-تحلیلی ایرلاین پرس | تاکتیک ایران برای کارشکنی خارجی ها در ارائه سوخت به هواپیماهای ایرانی چیست؟

تاریخ خبر: // کد خبر: 126037 // // // // //


تاکتیک ایران برای کارشکنی خارجی ها در ارائه سوخت به هواپیماهای ایرانی چیست؟

نایب رئیس کمیسیون عمران مجلس با بیان اینکه عدم فروش سوخت یکی مسئله جدی و بحرانی برای ایرلاین ها کشور است گفت: سوخت هواپیما نفروشند، مجبور به سوختگیری در آسمان خواهیم بود.


تاکتیک ایران برای کارشکنی خارجی ها در ارائه سوخت به هواپیماهای ایرانی چیست؟

سیداحسن علوی در واکنش به توقف فروش سوخت به هواپیماهای ایرانی توسط برخی از کشورهای منطقه ای، گفت: قطعا اقدام کشورهایی مانند ترکیه و لبنان و برخی کشورهای غربی در توقف فروش سوخت به هواپیماهای ایران مغایر با توافقات و همکاری های دو کشور است.
احسن علوی
نماینده مردم سنندج و دیواندره در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: به نظر می رسد که برخی کشورهای منطقه به دنبال سوء استفاده از شرایط کنونی و تأمین حداکثری منافع خودشان هستند، در غیر این صورت نباید به بهانه های کوچک روند آمد و رفت ایرلاین ها دچار اختلال و مشکل شود. چگونه ترکیه برای تأمین سوخت خانه های خود از ایران کمک می گیرد اما نمی تواند به هواپیماهای ما سوخت بدهد.
این نماینده مردم در مجلس دهم گفت: بهترین راه برای جلوگیری از زمین گیر شدن ایرلاین ها و هواپیماهای کشورمان، مذاکره و دیپلماسی مسئولان با کشورهای منطقه ای و فرامنطقه ای است، البته آمریکا اخیرا، 8 کشور را از تحریم های نفتی علیه ایران معاف کرده است.
وی ادامه داد: یکی دیگر از راه کارها برای تأمین سوخت برای پروازهای خارجی، شناسایی کشورهای ثالث و فرود هواپیماهای کشورمان برای سوخت گیری و سپس پرواز دوباره به سمت مقصد است.
به نظر من اگر نتوانیم راهی برای خرید و تأمین سوخت در فرودگاه های کشورهای منطقه بیابیم، تنها راه استفاده از هواپیماهای حمل سوخت در منطقه و سوختگیری هواپیماهای مسافربری در آسمان خواهد بود.
علوی تصریح کرد: به نظر من اگر نتوانیم راهی برای خرید و تأمین سوخت در فرودگاه های کشورهای منطقه بیابیم، تنها راه استفاده از هواپیماهای حمل سوخت در منطقه و سوختگیری هواپیماهای مسافربری در آسمان خواهد بود.
این نماینده مردم در مجلس دهم افزود: عدم فروش سوخت یکی مسئله جدی و بحرانی برای ایرلاین ها کشور است، از این رو اگر نتوان راهی برای این موضوع پیدا کرد، قطعا در آینده هواپیماهای ما دچار مشکل خواهند شد.
نایب رئیس کمیسیون عمران مجلس ادامه داد: ایرلاین های ما در شرایط کنونی در حال زمین گیر شدن هستند و اگر اقدام ضربتی برای تأمین سوخت صورت نگیرد، کشور در بخش های مختلف دچار مشکل خواهد شد.

 

***در مقابل اظهارنظرهای صورت گرفته توسط این نماینده مجلس، برخی از متخصصین معتقدند که این اظهارنظر غیر کارشناسی می باشد.

 

منبع: خبرگزاری آریا

 


دیدگاه خود را بنویسید


برچسب های خبر: ,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,

آخرین اخبار

پربازدید


آتا


آسمان


اترک


ايرتور

پويا


تابان


زاگرس


سپهران


ساها


قشم


کاسپين


کيش


ماهان


معراج


نفت


هما

رصد آب و هوا و وضعیت پروازها

رصد اطلاعات پرواز توسط مسافرین

ایران ایر تور

آرشیو

آتا

آرشیو

آسمان

آرشیو

اترک

آرشیو

نفت

آرشیو

تابان

آرشیو

زاگرس

آرشیو

ساها، سپهران

آرشیو

قشم

آرشیو

کاسپین

آرشیو

کیش ایر

آرشیو

ماهان

آرشیو

معراج

آرشیو

هما

آرشیو

سایر ایرلاین ها

آرشیو

ایرلاین های خارجی

آرشیو