پایگاه خبری-تحلیلی ایرلاین پرس | خرید یک قطعه هواپیما با چندبرابر قیمت از بازارهای غیررسمی

تاریخ خبر: // کد خبر: 126896 // // //


خرید یک قطعه هواپیما با چندبرابر قیمت از بازارهای غیررسمی

محمدرضا رضایی کوچی ،رئیس کمیسیون عمران مجلس گفت: در شرایط کنونی ما برای خرید یک قطعه هواپیما، مجبور به مذاکره با طرفرهای ثالث یا خرید از بازارهای غیررسمی با قیمت چند برابر شویم.


خرید یک قطعه هواپیما با چندبرابر قیمت از بازارهای غیررسمی
محمدرضا رضایی کوچی با اشاره به آخرین وضعیت رسیدگی به طرح تحقیق و تفحص از قرارداد خرید هواپیما با دو شرکت هواپیماسازی بوئینگ، ای.تی.آر و ایرباس، گفت: تاکنون سه نشست ویژه با حضور نمایندگان مجلس، مسئولان وزارت راه و شهرسازی، مسئولان سازمان هواپیمایی کشور و مدیر عامل هواپیمایی ایران ایر برگزار شده است.

ضمانت اجرایی و ارائه خدمات پس از فروش محورهای اصلی طرح تفحص از قرارداد بوئینگ و ایرباس

نماینده مردم جهرم در خانه ملت ادامه داد: مهم‌ترین محورهای طرح تحقیق و تفحص از قرارداد بوئینگ و ایرباس مربوط به فرآیند عقد قرارداد، ضمانت اجرایی کافی برای تحقق کامل قرارداد و شرایط ارائه خدمات پس فروش به ویژه فروش تجهیزات جانبی هواپیما است و تمام این مسائل با حضور مسئولان مورد بررسی قرار می‌گیرد.

ترجمه متن انگلیسی قرارداد خرید هواپیماهای ایرباس، ای.تی.آر و بوئینگ

وی گفت: در تلاش هستیم که متن انگلیسی قرارداد خرید هواپیماهای ایرباس، ای.تی.آر و بوئینگ را ترجمه و مورد بررسی قرار دهیم، البته در سه نشست گذشته بخشی از ترجمه قرارداد بررسی شد.

رضایی کوچی ادامه داد: با بررسی‌های صورت گرفته در نشست‌های اخیر کمیته ویژه مشخص شد که در قرارداد مذکور ما در بحث خدمات پس از فروش و تأمین قطعه، ضمانت‌های لازم را از شرکت‌های فروشنده هواپیما نگرفته‌ایم.

این نماینده مردم در مجلس دهم افزود: قطعا قرارداد باید به گونه ای تنظیم می‌شد که پس از خرید هواپیما از ای.تی.آر و ایرباس، شرکت‌های سازنده نتوانند از فروش تجهیزات و خمات پس از فروش حتی پس از تحریم‌های آمریکا نیز فرار کنند، اما متأسفانه این الزامات در قرارداد برای طرح مقابل دیده نشده است.

برای خرید یک قطعه مجبور به خرید از بازارهای غیررسمی با چند برابر قیمت هستیم

رئیس کمیسیون عمران مجلس ادامه داد: در شرایط کنونی پس از آغاز تحریم‌ها، شرکت سازنده هواپیما به صورت یک طرفه قرارداد را لغو و همه تعهدات طرف مقابل در رابطه با تأمین قطعات و خدمات پس از فروش متوقف شده، از این رو این مسئله موجب شده که در شرایط کنونی ما برای خرید یک قطعه هواپیما، مجبور به مذاکره با طرفهای ثالث یا خرید از بازارهای غیررسمی با قیمت چند برابر شویم.

منبع : بورس نیوز


دیدگاه خود را بنویسید


برچسب های خبر: ,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,

آخرین اخبار

پربازدید


آتا


آسمان


اترک


ايرتور

پويا


تابان


زاگرس


سپهران


ساها


قشم


کاسپين


کيش


ماهان


معراج


نفت


هما

رصد آب و هوا و وضعیت پروازها

رصد اطلاعات پرواز توسط مسافرین

ایران ایر تور

آرشیو

آتا

آرشیو

آسمان

آرشیو

اترک

آرشیو

نفت

آرشیو

تابان

آرشیو

زاگرس

آرشیو

ساها، سپهران

آرشیو

قشم

آرشیو

کاسپین

آرشیو

کیش ایر

آرشیو

ماهان

آرشیو

معراج

آرشیو

هما

آرشیو

سایر ایرلاین ها

آرشیو

ایرلاین های خارجی

آرشیو