پایگاه خبری-تحلیلی ایرلاین پرس | پروژه 6 میلیارد دلاری چین برای توسعه فرودگاه کلیدی جاده ابریشم

تاریخ خبر: // کد خبر: 127415 // // //


پروژه 6 میلیارد دلاری چین برای توسعه فرودگاه کلیدی جاده ابریشم

دولت چین طرح توسعه فرودگاه «یورومکی» به ارزش بیش از 6 میلیارد دلار را تصویب کرد که قطب کلیدی در پروژه جاده ابریشم محسوب می شود.


پروژه 6 میلیارد دلاری چین برای توسعه فرودگاه کلیدی جاده ابریشم

کمیسیون اصلاحات و توسعه ملی چین پروژه 42.1 میلیارد یوآن (معادل 6.06 میلیارد دلاری) را برای توسعه فرودگاه «یورومکی» پایتخت منطقه غربی «ژین جیانگ» که قطب کلیدی در پروژه «کمربند و جاده» محسوب می شود را تصویب کرد.
همچنین کمیسیون اصلاحات و توسعه ملی چین اعلام کرد توسعه احداث این فرودگاه تا سال 2030 میلادی به طول خواهد کشید و انتظار می رود که 63 میلیون مسافر و 750 هزار تن محموله را در سال جابجا کند.
توسعه این فرودگاه شامل ساخت 2 باند اضافی در این فرودگاه می شود. ارزش سرمایه گذاری این پروژه بیش از نیمی از آنچه که چین در حال هزینه کردن در پروژه جدید «ابر فرودگاه پکن» است و هزینه آن 80 میلیارد یوآن برآورد شده و تا سال 2025 میلادی سالانه به 72 میلیون مسافر خدمات می دهد، است.
«ژین جیانگ» در سال های اخیر به دلیل کلیدی بودن در پروژه «کمربند و جاده» شاهد طرح های زیر ساختی متعددی بوده است. قرار است از طریق این پروژه ها شبکه زمینی و دریایی متصل به همسایگاه آسیایی و فراسوی آن تقویت شود.
کمیسیون اصلاحات و توسعه ملی چین اعلام کرد توسعه فرودگاه در «یورومکی» با هدف رشد سریع هواپیمایی در «ژین جیانگ» و رشد قابل توجه قطب هواپیمایی بین المللی در این شهر است. بر همین اساس، چین در حال برنامه ریزی بر روی صدها فرودگاه در سراسر این کشور بمنطور کمک کردن به رونق بازار توسط افزایش سفرهای کاری و توریستی به دنبال رشد درآمد طبقه متوسط این کشور است.
بسیاری ای فرودگاه ها در شهرهایی مانند «ژنژوا» و «چانگشا» در جهت ارائه خدمات مسیرهای بین قاره ای توسعه پیدا کرده اند. در حال حاضر فرودگاه «یورومکی» در مسیر قزاقستان، قرقیزستان، تاجیکستان، ازبکستان، روسیه و امارت متحده عربی پرواز دارد.

 

منبع : خبرگزاری آریا


دیدگاه خود را بنویسید


برچسب های خبر: ,,,,,,,,,,,,

آخرین اخبار

پربازدید


آتا


آسمان


اترک


ايرتور

پويا


تابان


زاگرس


سپهران


ساها


قشم


کاسپين


کيش


ماهان


معراج


نفت


هما

رصد آب و هوا و وضعیت پروازها

رصد اطلاعات پرواز توسط مسافرین

ایران ایر تور

آرشیو

آتا

آرشیو

آسمان

آرشیو

اترک

آرشیو

نفت

آرشیو

تابان

آرشیو

زاگرس

آرشیو

ساها، سپهران

آرشیو

قشم

آرشیو

کاسپین

آرشیو

کیش ایر

آرشیو

ماهان

آرشیو

معراج

آرشیو

هما

آرشیو

سایر ایرلاین ها

آرشیو

ایرلاین های خارجی

آرشیو