پایگاه خبری-تحلیلی ایرلاین پرس | پروازهای ایرانی همچنان درگیر با معضل سوخت

تاریخ خبر: // کد خبر: 128056 // // //


پروازهای ایرانی همچنان درگیر با معضل سوخت

دبیر انجمن شرکت‌های هواپیمایی با اشاره به ادامه داشتن مشکل سوخت رسانی به ایرلاین‌های ایرانی گفت: هیچ پرواز خارجی تا کنون باطل نشده و تمامی پروازها به موقع صورت گرفته است.


پروازهای ایرانی همچنان درگیر با معضل سوخت

مقصود اسعدی‌سامانی دبیر انجمن شرکت‌های هواپیمایی با تاکید بر اینکه مشکل سوخت رسانی برای ایرلاین‌های ایران هنوز حل نشده، بیان کرد: مشکل سوخت رسانی به ایرلاین‌های خارجی هنوز حل نشده و شرکت‌های هواپیمایی سعی کردند با تدابیر اتخاذی مشکلی در روند پروازهای خارجی ایجاد نشود.

وی در ادامه افزود: ظرف یک ماهه اخیر که ایرلاین برای سوخت گیری با مشکل مواجه شده اند، هیچ پرواز خارجی باطل نشده و تمامی پروازها به موقع صورت گرفته است.

دبیر انجمن شرکت‌های هواپیمایی با اشاره به ممنوعیت سوخت رسانی توسط برخی از کشورها به ایرلاین‌های داخلی تصریح کرد: برخی از کشورهای اطراف خلیج فارس از جمله لبنان و ترکیه سوخت‌رسانی را ممنوع کرده‌اند، اما شرکت‌های هواپیمایی سعی کرده‌اند پرواز به کشورهای اطراف را با هواپیماهایی انجام دهند که نیاز به سوخت‌گیری نداشته باشند.

سامانی خاطر نشان کرد: سازمان هواپیمایی کشور و وزارت خارجه تمام تلاش خود را برای رفع مشکل سوخت هواپیماها به کار گرفته‌اند و امیدواریم در آینده نزدیک با همکاری کشورها این مشکل برطرف شود.

گفتنی است، با توجه به تحریم‌ها در یک ماه گذشته کشور ترکیه و برخی از کشورهای اطراف خلیج فارس سوخت رسانی به هواپیماهای ایرانی را ممنوع کردند که براساس قانون این اقدام نقض حقوق هواپیمایی است.

منبع : مشرق نیوز


دیدگاه خود را بنویسید


برچسب های خبر: ,,,,,,,,,,,,,

آخرین اخبار

پربازدید


آتا


آسمان


اترک


ايرتور

پويا


تابان


زاگرس


سپهران


ساها


قشم


کاسپين


کيش


ماهان


معراج


نفت


هما

رصد آب و هوا و وضعیت پروازها

رصد اطلاعات پرواز توسط مسافرین

ایران ایر تور

آرشیو

آتا

آرشیو

آسمان

آرشیو

اترک

آرشیو

نفت

آرشیو

تابان

آرشیو

زاگرس

آرشیو

ساها، سپهران

آرشیو

قشم

آرشیو

کاسپین

آرشیو

کیش ایر

آرشیو

ماهان

آرشیو

معراج

آرشیو

هما

آرشیو

سایر ایرلاین ها

آرشیو

ایرلاین های خارجی

آرشیو