پایگاه خبری-تحلیلی ایرلاین پرس | سوخت‌گیری اجباری هواپیمای وزیر امور خارجه در فرودگاه ارومیه!

تاریخ خبر: // کد خبر: 129978 // // //


سوخت‌گیری اجباری هواپیمای وزیر امور خارجه در فرودگاه ارومیه!

هواپیمای وزیر امور خارجه که عازم ایتالیا بود به‌دلیل آن‌چه که عدم سوخت‌رسانی در کشورهای همسایه عنوان شده، مجبور به فرود و سوخت‌گیری در فرودگاه ارومیه شد.


سوخت‌گیری اجباری هواپیمای وزیر امور خارجه در فرودگاه ارومیه!

 هواپیمای وزیر امور خارجه که عازم ایتالیا بود به‌دلیل آن‌چه که عدم سوخت‌رسانی در کشورهای همسایه عنوان شده، مجبور به فرود و سوخت‌گیری در فرودگاه ارومیه شد.

به نقل از اروم نیوز، روز پنجشنبه اول آذرماه تصویری مبنی بر دیدار وزیر امور خارجه و استاندار آذربایجان‌غربی در فرودگاه ارومیه از سوی روابط عمومی استانداری منتشر شد.

تصویری که نه شرحی بر آن نوشته شده بود و نه توضیحی در خصوص چرایی حضور وزیر امور خارجه در فرودگاه ارومیه داده شده بود.

این تصویر در ابتدا با اقبال چندانی از سوی رسانه‌ها مواجه نشد اما پس از طرح این سوال از سوی اروم‌نیوز که چرا دلیل این دیدار و نیز توضیح گفته‌های این دو مسئول منتشر نشده، بیشتر کانال‌ها نسبت به بازنشر آن اقدام کرده و به این ترتیب زمزمه‌هایی در مورد جزییات این دیدار از سوی برخی منابع غیررسمی به گوش رسید.

هرچند این سوال از سوی روابط عمومی استانداری به عنوان منتشر کننده اولیه تصویر دیدار بی پاسخ ماند، اما دلیل دیدار از سوی منابع غیررسمی دور و نزدیک به استانداری این گونه مطرح شد که هواپیمای ظریف که عازم رُم بود، به دلیل عدم سوخت‌رسانی به هواپیماهای ایرانی در کشورهای همسایه، در فرودگاه ارومیه نسبت به سوخت گیری اقدام کرده و در حین این سوخت گیری دیداری هم با استاندار آذربایجان غربی داشته است.

اینکه هواپیمایی برای سوخت‌گیری در فرودگاهی بنشیند قابل فهم و درک است، اما زمانی قضیه تاسف آور است که سخن از عدم سوخت‌رسانی به هواپیمای وزیری شود که در برابر خواسته‌های غرب کوتاه آمده تا به قول خودشان منافع مردم حفظ شود.

ولی امروز برخلاف تمام سخنان پیشین شاهد جلوگیری از فرود هواپیماهای ایرانی حتی در عالی‌ترین سطح سیاسی برای سوخت‌گیری در کشورهای همسایه و هم مرزی هستیم که دلیل آن را ترس از تحریم‌ها می‌دانند.

در کنار این موضوع، این‌که در بیش از یک ساعت حضور ظریف در فرودگاه ارومیه، میان وی و استاندار آذربایجان‌غربی که پیش از این به عنوان دیپلمات در آلمان مشغول به خدمت بود، چه گذشته امری است که شاید یافتن پاسخ آن نیاز به توضیح از سوی وزارت امور خارجه یا استانداری باشد.

سوالی که پاسخ به آن اندکی جسارت می‌خواهد و البته تدبیری برای روشنگری در اذهان مردمی که ناامیدی آن‌ها برای حل مشکلاتشان توسط دولت هرروز بیشتر از روز گذشته می‌شود.

شاید از این پس و با تدبیر عظیم دولت در امر مواجهه با عدم سوخت‌رسانی به هواپیماهای ایرانی در کشورهای مختلف، شاهد نشستن هواپیمای مسئولان در فرودگاه‌هایی نظیر فرودگاه ارومیه باشیم و تصاویر دیدارها نیز برای ثبت در کارنامه مدیران استانی مبنی بر “دیدار با وزرای مختلف” بیش از گذشته به چشم بخورد.

شاید تدبیر دولت همین است که مقصد پروازیِ وزیر و مسئولِ خود را پس از سوخت‌گیری در فرودگاه‌های داخلی تعیین و به این ترتیب مقاصد خارجی برای رایزنی در خصوص چگونگی دور زدن تحریم به کمک دولت‌هایی تعیین شود که بخاطر ترس از تحریم حتی به هواپیمای سیاسیون نیز سوخت نمی‌دهند.


منبع : تین نیوز


دیدگاه خود را بنویسید


برچسب های خبر: ,,,,,,,,,,,,,

آخرین اخبار

پربازدید


آتا


آسمان


اترک


ايرتور

پويا


تابان


زاگرس


سپهران


ساها


قشم


کاسپين


کيش


ماهان


معراج


نفت


هما

رصد آب و هوا و وضعیت پروازها

رصد اطلاعات پرواز توسط مسافرین

ایران ایر تور

آرشیو

آتا

آرشیو

آسمان

آرشیو

اترک

آرشیو

نفت

آرشیو

تابان

آرشیو

زاگرس

آرشیو

ساها، سپهران

آرشیو

قشم

آرشیو

کاسپین

آرشیو

کیش ایر

آرشیو

ماهان

آرشیو

معراج

آرشیو

هما

آرشیو

سایر ایرلاین ها

آرشیو

ایرلاین های خارجی

آرشیو