پایگاه خبری-تحلیلی ایرلاین پرس | انتقال بخشی از پروازهای مهرآباد به فرودگاه امام در نوروز ۹۸

تاریخ خبر: // کد خبر: 133620 // // // //


انتقال بخشی از پروازهای مهرآباد به فرودگاه امام در نوروز ۹۸

علی رستمی سرپرست فرودگاه امام خیمنی (ره): تعدادی از پروازهای خارجی در نوروز ۹۸ به ترمینال سلام منتقل می‌شوند.


انتقال بخشی از پروازهای مهرآباد به فرودگاه امام در نوروز ۹۸

علی رستمی سرپرست فرودگاه امام خیمنی (ره) در حاشیه آغاز عملیات زمستانی فرودگاه امام (ره)  با بیان اینکه جلسات آمادگی بهره برداری ترمینال سلام این فرودگاه هر هفته شنبه ها برگزار می شود، گفت: در آخرین جلسه بهره برداری از ترمینال سلام تاکید شد همه اکیپ ها تلاش خود را برای تسریع در بهره برداری از این ترمینال افزایش دهند و امیدواریم تا پایان امسال ترمینال سلام فرودگاه امام به بهره برداری برسد.

وی ادامه داد: قرار است از پایان ماه جاری مدیر ترمینال، بخش اطلاعات پرواز و بخش های خدماتی به تدریج در ترمینال مستقر شوند و به نوعی تست گرم سازه های ترمینال قبل از افتتاح انجام تا نواقص آن در زمان تست گرم برطرف شود.

سرپرست فرودگاه امام خمینی (ره) افزود: در نوروز ۹۸ تعدادی از پروازهای خارجی به ترمینال سلام منتقل می‌شوند و همچنین با سازمان هواپیمایی کشوری مذاکره کرده ایم تا همزمان با افتتاح ترمینال سلام، بخشی از پروازهای داخلی فرودگاه مهرآباد به ترمینال شماره یک فرودگاه امام خمینی منتقل شود.

رستمی تاکید کرد: عملیات انتقال پروازهای داخلی از مهرآباد به فرودگاه امام خمینی(ره) در طول یک سال به تدریج انجام خواهد شد و سیاست ما این است که در سال اول حداکثر تا یک میلیون نفر مسافر پروازهای داخلی به این فرودگاه منتقل شود ولی ظرفیت پذیرش سه تا چهار میلیون پروازهای داخلی را در این فرودگاه داریم.

سرپرست فرودگاه امام خمینی (ره) یادآور شد: هیچ نگرانی از بابت خریداری تجهیزات مورد نیاز ترمینال سلام نداریم و همه تجهیزات خریداری شده است بخشی از آن در گمرک مانده که در حال ترخیص آنها هستیم.

وی تاکید کرد: برای خرید تجهیزات خارجی ترمینال سلام به هیچ عنوان از ارز دولتی یا نیمایی استفاده نشده و با ارز آزاد خریداری شده است.

سرپرست فرودگاه امام خمینی (ره) گفت: تاکنون ۵۰۰ میلیارد تومان برای احداث ترمینال سلام هزینه کرده‌ایم اما باید منتظر بمانیم تا سایر تجهیزات به تدریج ترخیص و در ترمینال نصب شود تا بتوانیم هزینه نهایی احداث این ترمینال را اعلام کنیم.

انتهای پیام/

منبع : باشگاه خبرنگاران


دیدگاه خود را بنویسید


برچسب های خبر: ,,,,,,,,,,,,,

آخرین اخبار

پربازدید


آتا


آسمان


اترک


ايرتور

پويا


تابان


زاگرس


سپهران


ساها


قشم


کاسپين


کيش


ماهان


معراج


نفت


هما

رصد آب و هوا و وضعیت پروازها

رصد اطلاعات پرواز توسط مسافرین

ایران ایر تور

آرشیو

آتا

آرشیو

آسمان

آرشیو

اترک

آرشیو

نفت

آرشیو

تابان

آرشیو

زاگرس

آرشیو

ساها، سپهران

آرشیو

قشم

آرشیو

کاسپین

آرشیو

کیش ایر

آرشیو

ماهان

آرشیو

معراج

آرشیو

هما

آرشیو

سایر ایرلاین ها

آرشیو

ایرلاین های خارجی

آرشیو