پایگاه خبری-تحلیلی ایرلاین پرس | طرح جامع فرودگاه‌های استان گلستان تدوین شد

تاریخ خبر: // کد خبر: 133968 // // //


طرح جامع فرودگاه‌های استان گلستان تدوین شد

رامین آذری ،مدیرکل فرودگاه‌های استان گلستان با اشاره به تدوین طرح جامع فرودگاه‌های استان گلستان، گفت: طرح جامع فرودگاه‌های استان گلستان به تصویب رسیده و از اکنون برای ۲۵ سال آینده، طرح‌های توسعه‌ای و پروژه‌های مختلف مشخص است.


طرح جامع فرودگاه‌های استان گلستان تدوین شد

رامین آذری ظهر امروز از دفتر این خبرگزاری در استان گلستان بازدید کرد و به پرسش‌های خبرنگاران درباره طرح‎های توسعه‌ای فرودگاه گرگان، پروژه‌های عمرانی، وضعیت فرودگاه کلاله و غیره پاسخ داد.

وی به تدوین طرح جامع فرودگاه‌های استان گلستان اشاره کرد و گفت: در گذشته طرح جامعی در این حوزه نداشتیم اما اوایل امسال مطالعات طرح جامع انجام شده است.

مدیرکل فرودگاه‌های استان بیان داشت: این طرح به تصویب رسیده و از اکنون برای 25 سال آینده، طرح‌های توسعه‌ای و پروژه‌های مختلف مشخص است.

وی با اشاره به برخی از پروژه‌های عمرانی در فرودگاه گرگان گفت: در حال حاضر پیشرفته‌ترین دستگاه‌های ناوبری در این فرودگاه نصب و مستقر شده و در حال بهره‌برداری است. دستگاه DVOR که به خلبان در مسیریابی کمک می‌کند با 3 میلیارد تومان اعتبار خریداری شده است.

آذری ادامه داد: دستگاه ILS نیز از کشور نروژ خریداری و در فرودگاه نصب شده است. با بهره‌برداری از این دستگاه شعاع دید خلبان از 2 هزار متر به 800 متر کاهش می‌یابد. حداکثر تا یک هفته آینده آزمایش‌های مربوط به این دستگاه انجام می‌شود و مورد بهره‌برداری قرار خواهد گرفت.

وی با اشاره به نصب اپروچ لایت در باند فرودگاه گرگان گفت: چراغ‌های روشنایی باند فرودگاه که به ایمنی پروازها کمک خواهد کرد، با اعتبار 3 میلیارد تومان از فرانسه خریداری شده است.

مدیرکل فرودگاه‌های استان با اشاره به افزایش طول باند فرودگاه گرگان اظهارداشت: طول باند فرودگاه گرگان 3 هزار متر بود که با استفاده از دستگاه‌ DVOR می‌توانیم از 300 متر دیگر این باند استفاده کنیم.

منبع : تسنیم


دیدگاه خود را بنویسید


برچسب های خبر: ,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,

آخرین اخبار

پربازدید


آتا


آسمان


اترک


ايرتور

پويا


تابان


زاگرس


سپهران


ساها


قشم


کاسپين


کيش


ماهان


معراج


نفت


هما

رصد آب و هوا و وضعیت پروازها

رصد اطلاعات پرواز توسط مسافرین

ایران ایر تور

آرشیو

آتا

آرشیو

آسمان

آرشیو

اترک

آرشیو

نفت

آرشیو

تابان

آرشیو

زاگرس

آرشیو

ساها، سپهران

آرشیو

قشم

آرشیو

کاسپین

آرشیو

کیش ایر

آرشیو

ماهان

آرشیو

معراج

آرشیو

هما

آرشیو

سایر ایرلاین ها

آرشیو

ایرلاین های خارجی

آرشیو