پایگاه خبری-تحلیلی ایرلاین پرس | استراتژی جدید وزارت راه برای خرید هواپیما از زبان عضو کمیسیون عمران مجلس

تاریخ خبر: // کد خبر: 134022 // // //


استراتژی جدید وزارت راه برای خرید هواپیما از زبان عضو کمیسیون عمران مجلس

سیدهادی بهادری، عضو کمیسیون عمران مجلس گفت: مسئولان وزارت راه و شهرسازی معتقدند که می توان به جای هزینه کرد برای خرید یک هواپیمای نو، چندین هواپیماهای دست دوم را خریداری کنیم.


استراتژی جدید وزارت راه برای خرید هواپیما از زبان عضو کمیسیون عمران مجلس

سیدهادی بهادری ،عضو کمیسیون عمران مجلس گفت: مسئولان وزارت راه و شهرسازی معتقدند که می توان به جای هزینه کرد برای خرید یک هواپیمای نو، چندین هواپیماهای دست دوم را خریداری کنیم.

وی با اشاره به برنامه ریزی سازمان هواپیمایی و وزارت راه و شهرسازی در نوسازی ناوگان هوایی کشور، گفت: امروز به علت اعمال تحریم های آمریکا و تغییر سیاست های کلان مسئولان و متولیان شرایط جدیدی را تجربه می کنیم، در شرایط کنونی به علت تحریم ها ناچاریم که برای تأمین هواپیما به سراغ دیگر کشورها برویم.

یکی از کشورهای مد نظر برای خرید هواپیما کشور روسیه است، منتهی سوابق و کارنامه محصولات این کشور در صنعت هوایی، همواره با نگاه منفی دیده می شود که این نگاه در کشورهای دیگر نیز به هواپیماهای روسی وجود دارد

نماینده مردم ارومیه در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: یکی از کشورهای مد نظر برای خرید هواپیما کشور روسیه است، منتهی سوابق و کارنامه محصولات این کشور در صنعت هوایی، همواره با نگاه منفی دیده می شود که این نگاه در کشورهای دیگر نیز به هواپیماهای روسی وجود دارد.

وی افزود: یکی دیگر از مسائل مرتبط با موضوع نوسازی ناوگان هواپیمایی کشور، رویکرد و استراتژی مدیریت جدید این حوزه است، به طوری که در زمان آخوندی، سیاست بر خرید هواپیماهای نو بود که در این رابطه توانستیم حدود 13 فروند هواپیما خریداری کردیم.

بهادری ادامه داد: امروز سیاست وزیر جدید راه و شهرسازی با توجه به اعمال تحریم ها، خرید هواپیماهای دست دوم است، اسلامی معتقد است که هزینه خرید هواپیماهای نو بسیار بالا است و خرید هواپیماهای کارکرده به صرفه خواهد بود.

این نماینده مردم در مجلس دهم افزود: مسئولان وزارت راه و شهرسازی معتقدند که می توان به جای هزینه کرد برای خرید یک هواپیمای نو، چندین هواپیماهای دست دوم را خریداری کنیم، زیرا در دنیا وقتی سن هواپیما از 10 بالا تر می رود، قیمت آن بسیار چشمگیر کاهش می یابد.

وی تصریح کرد: مجلس علاقه مند است که کشور هواپیماهای نو را خریداری کند، اما امروز وزارت راه با توجیهات اقتصادی به دنبال خرید هواپیماهای دست دوم است.

وزارت راه و شهرسازی به دنبال خرید هواپیما با سن 8 تا 10 سال است

عضو کمیسیون عمران مجلس گفت: در شرایط کنونی استاندارد عمر هواپیما در کشورهای جهان حدود 23 سال است و میانگین ناوگان هوایی کشور نیز همین میزان است، حال وزارت راه و شهرسازی به دنبال خرید هواپیما با سن 8 تا 10 سال است.

منبع : خبر آنلاین


دیدگاه خود را بنویسید


برچسب های خبر: ,,,,,,,,,,,,,,,,,,,

آخرین اخبار

پربازدید


آتا


آسمان


اترک


ايرتور

پويا


تابان


زاگرس


سپهران


ساها


قشم


کاسپين


کيش


ماهان


معراج


نفت


هما

رصد آب و هوا و وضعیت پروازها

رصد اطلاعات پرواز توسط مسافرین

ایران ایر تور

آرشیو

آتا

آرشیو

آسمان

آرشیو

اترک

آرشیو

نفت

آرشیو

تابان

آرشیو

زاگرس

آرشیو

ساها، سپهران

آرشیو

قشم

آرشیو

کاسپین

آرشیو

کیش ایر

آرشیو

ماهان

آرشیو

معراج

آرشیو

هما

آرشیو

سایر ایرلاین ها

آرشیو

ایرلاین های خارجی

آرشیو