پایگاه خبری-تحلیلی ایرلاین پرس | دانشگاه صنعتی اصفهان پنج دستگاه رادار MSSR برای شرکت فرودگاه‌ها می‌سازد

تاریخ خبر: // کد خبر: 134073 // // //


دانشگاه صنعتی اصفهان پنج دستگاه رادار MSSR برای شرکت فرودگاه‌ها می‌سازد

محمود مدرس هاشمی ،رئیس دانشگاه صنعتی اصفهان از تحویل پنج دستگاه رادار ثانویه MSSR به شرکت فرودگاه‌ها و ناوبری هوایی ایران در راستای توافقنامه منعقد شده میان دو طرف خبر داد.


دانشگاه صنعتی اصفهان پنج دستگاه رادار MSSR برای شرکت فرودگاه‌ها می‌سازد

رئیس دانشگاه صنعتی اصفهان از تحویل پنج دستگاه رادار ثانویه MSSR به شرکت فرودگاه‌ها و ناوبری هوایی ایران در راستای توافقنامه منعقد شده میان دو طرف خبر داد.

محمود مدرس هاشمی در گفت‌وگو با خبرنگار سرویس هوایی تین‌نیوز در خصوص انعقاد تفاهم‌نامه میان دانشگاه صنعت اصفهان و شرکت فرودگاه‌ها و ناوبری هوایی توضیح داد: همان‌طور که اطلاع دارید امسال به دلیل این‌که سال حمایت از کالای ایرانی است سازمان و شرکت‌های مختلف قصد و عزم جدیشان این است تا بتوانند از توانمندی‌های داخل استفاده کنند تا امکان ساخت تجهیزات و تکنولوژی‌هایی که در ایران امکان‌پذیر است،  فراهم شود.

وی در ادامه عنوان کرد: یکی از مواردی که ما در طول سال‌های گذشته با آن مشکل داشتیم در حوزه بحث‌های ناوبری هوایی و صنایع وابسته به آن بود که خوشبختانه در طول حدود 30‌سال گذشته تجربه بسیاری در زمینه انواع ساخت و طراحی رادارها کسب کرده‌ایم.

مدرس هاشمی ابراز کرد: گرچه در ابتدا به دلیل نیازی که کشور داشت عمده کارهای رادار در امور دفاعی و نظامی بود ولی قطعاً تجربه‌ای که در دانشگاه‌ها حاصل شده هم به لحاظ نیروی  انسانی و هم تجهیزات و دانش فنی که به دست آمده این را امکان‌پذیر کرده که ما در حوزه سیول و بحث‌های فرودگاهی بتوانیم ورود کنیم.

رئیس دانشگاه صنعتی اصفهان با بیان این‌که ما از مدت‌ها پیش با شرکت فرودگاه‌ها و ناوبری هوایی در تماس و رایزنی بودیم، خاطرنشان کرد: خوشبختانه این رایزنی منجر به یک توافقنامه بین دانشگاه صنعتی اصفهان و شرکت فرودگاه‌ها شد که امیدوارم هر چه زودتر این توافقنامه به قرارداد منجر شود.

او تصریح کرد: به منجر این توافقنامه دانشگاه صنعتی اصفهان پنج دستگاه رادار ثانویه MSSR به شرکت فرودگاه‌ها و ناوبری هوایی ایران تحویل داده خواهد شد.


منبع : تین نیوز


دیدگاه خود را بنویسید

  1. محمد نوشته است:
    19:30 مورخه 15 آذر 97

    سلام. بسیار واضح و مبرهن است که این پروژه به نتیجه نمی رسد. ساخت سامانه راداری قضا قورتکی نیست که یک دانشگاه بتواند از عهده آن برآید. گیریم که ساخت چه کسی جرات می کند ، از آن استفاده کند. صنعت ساخت رادار در جهان بسیار پیشرفته بوده و پروسه طراحی و آزمایش و ساخت و عملیاتی نمودن آن بسیار حساس و زمانبر و پرهزینه خواهد بود. کسانی که در صنعت هوانوردی و فرودگاهی تخصص و تجربه داشته و مشغول به کار هستند می دانند که این پروژه از همین ابتدا محکوم به شکست بوده و فقط صرف هزینه و فرصت سوزی است.برچسب های خبر: ,,,,,,,,,,

آخرین اخبار

پربازدید


آتا


آسمان


اترک


ايرتور

پويا


تابان


زاگرس


سپهران


ساها


قشم


کاسپين


کيش


ماهان


معراج


نفت


هما

رصد آب و هوا و وضعیت پروازها

رصد اطلاعات پرواز توسط مسافرین

ایران ایر تور

آرشیو

آتا

آرشیو

آسمان

آرشیو

اترک

آرشیو

نفت

آرشیو

تابان

آرشیو

زاگرس

آرشیو

ساها، سپهران

آرشیو

قشم

آرشیو

کاسپین

آرشیو

کیش ایر

آرشیو

ماهان

آرشیو

معراج

آرشیو

هما

آرشیو

سایر ایرلاین ها

آرشیو

ایرلاین های خارجی

آرشیو