پایگاه خبری-تحلیلی ایرلاین پرس | پیشنهاد جالب استاندار کهگیلویه و بویراحمد برای برقراری پروازهای فرودگاه یاسوج‌

تاریخ خبر: // کد خبر: 134119 // // //


پیشنهاد جالب استاندار کهگیلویه و بویراحمد برای برقراری پروازهای فرودگاه یاسوج‌

استاندار کهگیلویه و بویراحمد برای برقراری پروازهای فرودگاه یاسوج پیشنهاد داد تا ۴ نفر از ۱۸۰۰ پیمانکار هم استانی با هزینه میلیاردی یک هواپیما اجاره کنند.


پیشنهاد جالب استاندار کهگیلویه و بویراحمد برای برقراری پروازهای فرودگاه یاسوج‌

29 بهمن ماه سال گذشته هوایپمای ATR “تهران -یاسوج” در نزدیکی‌های فرودگاه یاسوج و درست در ارتفاعات 4 هزار متری دنا از صفحه رادار خارج شد و بعد از گذشت ساعتی سقوط هواپیمای آسمان به صورت رسمی از طریق رسانه‌ها اعلام شد.

بعد از سقوط هواپیما، فرودگاه یاسوج از رونق افتاده و دیگر در آسمان پایتخت ایران هواپیمایی به پرواز در نمی‌آید و راه اندازی راه هوایی در این دیار تنها در حد شعار و مصاحبه‌های شعار مسئولان خلاصه شده است

16 اردیبهشت ماه امسال بود که نخستین هواپیما بعد از سقوط هواپیمای ATR آسمان در فرودگاه یاسوج به زمین نشست و قرار شد دیگر هواپیمای امبرائر شرکت آتا میهمان فرودگاه یاسوج باشد ولی طولی نکشید که امبرائر به بهانه تحریم‌ها و کادر پروازی خارجی نیز برای همیشه رفت.

در اینکه توسعه راه‌ها اعم از هوایی، ریلی و زمینی عامل اصلی توسعه است شکی نیست زیرا سرمایه گذاری بدون وجود این مهم امکان پذیر نیست و با این روند که مدیران استانی در پیش گرفته‌ و تنها به شعار بسنده کرده‌اند باید با دنده عقب به سوی توسعه حرکت کرد.

حکایت سخنان امروز علی محمد احمدی استاندار کهگیلویه و بویراحمد در  نشست گفت‌وگوی دولت و بخش خصوصی جالب بوده جایی که دیگر احمدی از دولت مایوس شده و دست به دامن 4 پیمانکار پول دار می‌شود تا یک هواپیما اجاره کنند.

وی با تاکید بر اینکه نامگذاری پایتخت طبیعت ایران برای یاسوج بدون توجه به زیرساخت‌ها حرف زدن خالی است، افزود: استان ظرفیت مناسبی برای توسعه گردشگری و جذب گردشگری دارد به شرط اینکه متولیان امر عزم جدی داشته باشند.

احمدی خواسار توجه به بحث ماندگاری گردشگران شد و بیان کرد: به طور حتم گردشگران مقصدهای را برای گردشگری انتخاب می‌کنند که دارای مسافرت آسان و بدون دردسر به صورت هوایی باشد.

وی با تاکید بر اینکه راه‌های ارتباطی این استان اعم از هوایی، زمینیو ریلی وضعیت مناسبی ندارند، ادامه داد: داشتن طبیعت زیبا و بکر بدون زیرساخت‌ها نمی‌تواند نقشی در توسعه و اقتصاد استان داشته باشد.

منبع : تسنیم


دیدگاه خود را بنویسید


برچسب های خبر: ,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,

آخرین اخبار

پربازدید


آتا


آسمان


اترک


ايرتور

پويا


تابان


زاگرس


سپهران


ساها


قشم


کاسپين


کيش


ماهان


معراج


نفت


هما

رصد آب و هوا و وضعیت پروازها

رصد اطلاعات پرواز توسط مسافرین

ایران ایر تور

آرشیو

آتا

آرشیو

آسمان

آرشیو

اترک

آرشیو

نفت

آرشیو

تابان

آرشیو

زاگرس

آرشیو

ساها، سپهران

آرشیو

قشم

آرشیو

کاسپین

آرشیو

کیش ایر

آرشیو

ماهان

آرشیو

معراج

آرشیو

هما

آرشیو

سایر ایرلاین ها

آرشیو

ایرلاین های خارجی

آرشیو