پایگاه خبری-تحلیلی ایرلاین پرس | برگزاری مراسم گرامیداشت روز جهانی هواپیمایی کشوری / تجلیل از خبرگان و متخصصان صنعت هوانوردی

تاریخ خبر: // کد خبر: 134159 // // // //


برگزاری مراسم گرامیداشت روز جهانی هواپیمایی کشوری / تجلیل از خبرگان و متخصصان صنعت هوانوردی

همزمان با 7 دسامبر (16 آذر)، مراسمی به منظور گرامیداشت روز جهانی هواپیمایی کشوری و تجلیل از خبرگان و متخصصان صنعت هوانوردی کشور، توسط انجمن علمی حمل و نقل هوایی در مجتمع فرهنگی – ورزشی هواپیمایی جمهوری اسلامی ایران برگزار شد.


برگزاری مراسم گرامیداشت روز جهانی هواپیمایی کشوری /  تجلیل از خبرگان و متخصصان صنعت هوانوردی

همزمان با 7 دسامبر (16 آذر)، مراسمی به منظور گرامیداشت روز جهانی هواپیمایی کشوری و تجلیل از خبرگان و متخصصان صنعت هوانوردی کشور، توسط انجمن علمی حمل و نقل هوایی در مجتمع فرهنگی – ورزشی هواپیمایی جمهوری اسلامی ایران برگزار شد.

در این مراسم دکتر شرفبافی رئیس هیئت مدیره و مدیرعامل هواپیمایی جمهوری اسلامی ایران “هما”، مهندس عابدزاده رییس سازمان هواپیمایی کشوری، مهندس مه آبادی مدیرعامل شرکت فرودگاه‌ها و ناوبری هوایی و مهندس شفتی رییس انجمن علمی حمل و نقل هوایی حضور یافتند.

مهندس عابدزاده رئیس سازمان هواپیمایی کشوری به عنوان سخنران اول مراسم اعلام کرد،با توجه به مشکلات فراوان پیش آمده از جمله افزایش دو نیم برابری نرخ ارز و افزایش تحریمهای ناجوانمردانه علیه کشور برای کنترل مشکلات نیاز به افزایش اختیارات ویژه به مدیران صنعت می باشد.

مهندس مه آبادی مدیرعامل شرکت فرودگاه‌ها و ناوبری هوایی ایران ضمن قدردانی از مهندس شفتی جهت بنیانگذاری انجمن علمی حمل و نقل هوایی از همبستگی بین ارکان صنعت هوایی برای عبور از بحران های کنونی صنعت نام برد.

مهندس شفتی مدیرعامل اسبق هما و رییس انجمن علمی حمل و نقل هوایی از علاقه وافر خود به صنعت هوانوردی اشاره کرد و ادامه داد برای کمک به صنعت هوانوردی از هیچ کوششی فروگذار نخواهد کرد.

دکتر فرزانه شرفبافی رئیس هیئت مدیره و مدیرعامل هواپیمایی جمهوری اسلامی ایران “هما” همدلی در صنعت هوانوردی را راهگشای بسیاری از مشکلات پیشرو دانستند. وی ادامه داد: علی رغم تمام تحریم ها و مشکلات موجود توانسته ایم با یافتن راهکارهایی بر مشکلات موجود فائق بیاییم.

دکتر شرفبافی ضمن تشکر از مهندس شفتی پدر صنعت هوانوردی کشور، از ایمنی در صنعت هوانوردی به عنوان یک اصل نام بردند. شرفبافی همچنین به همکاری ۵۷ ساله با سازمان هواپیمایی کشوری، این روز را به مهندس عابدزاده تبریک گفتند.

تقدیر از کاپیتان اسدالله اوقاتیان و مهندس ابوالفضل محمدی راد از پیشکسوتان صنعت هوانوردی به پاس سال ها خدمت صادقانه

همچنین دکتر اسلامی وزیر محترم راه و شهرسازی در مراسم تجلیل و تکریم از خبرگان و متخصصان هوانوردی کشور حضور یافتند.

دکتر اسلامی بیان داشت: باید برای پیشرفت صنعت هوانوردی هدف گذاری برای آینده داشته باشیم و برای رسیدن به آن تصمیم گیری صحیح نماییم. وزیر راه‌ و شهرسازی ادامه داد: از دهه ۷۰ در شورای عالی هوانوردی برای پیشرفت صنعت هوانوردی برنامه نوشته ایم ولی بدلیل عدم یکپارچگی در اجرای آن موفق نبوده ایم.

دکتر اسلامی با اشاره به موانع گوناگونی که برای کشور ایجاد می شود اذعان کرد: این موانع به جهت جلوگیری از رسیدن به پیشرفت و توسعه کشور ما می باشد و این هدف آمریکایی ها علیه ماست.

دکتر اسلامی افزود: از هر معامله کوچکی با ایران جلوگیری می شود و این مداخله در امور اجرایی کشور است.چرا غربی ها این کار را میکنند؟ خودشان به صراحت اعلام می کنند کشوری که تبعیت نمی کند حق پیشرفت و حیات هم ندارد.
وقتی آمریکایی ها اعلام می کنند دارو هم تحریم هست یعنی به انسانیت فکر نمی کنند، وقتی تجهیزات ناوبری را تحریم می کنند یعنی ایمنی و جان انسان ها برایشان مهم نیست.

دکتر اسلامی ادامه داد: پس باید از توانایی های داخلی برای عبور از مشکلات استفاده کنیم.
در حال حاضر سفرهای هوایی افزایش چشمگیری پیدا کرده و باید برای خدمت رسانی نگاه هایمان را متفاوت کنیم و با شیوه های جدید مطابق با مقررات مسیر توسعه را دنبال کنیم.

هوانوردی از مهمترین قطب های صنعت است. دانشگاهیان نیاز به شغل دارند و شرکت های هواپیمایی باید از این ظرفیت های علمی و پژوهشی استفاده کنند.

وزیر محترم راه و شهرسازی بیان داشت: مهندس شفتی ۵ سال است اصرار می کنند خط مشی برای صنعت هوانوردی ترسیم کنیم و الزمات و ملزومات نقطه اوج صنعت را مشخص کنیم.
مهمترین سرمایه ما سرمایه انسانی است و باید نیروهای تحصیل کرده که ثروت های این کشور هستند را حفظ کنیم و اجازه ندهیم براحتی کشور از این نیروها تهی شوند.

دکتر اسلامی وزیر محترم راه و شهرسازی با اشاره به مشکلات فراوان پیش رو اذعان داشت: ایران ایر شرکت حامل پرچم مقدس جمهوری اسلامی ایران است و باید همگی کمک کنیم از مشکلات پیش رو عبور کند و با اصلاح ساختار سازمانی به پیشبرد اهداف آن کمک کنیم.

وزیر محترم راه و شهرسازی در پایان ضمن تبریک روز جهانی هواپیمایی کشوری بیان داشت: باید بیشتر همدلی کنیم تا بتوانیم از مشکلات فراوان پیش رو عبور کنیم تا بتوانیم تمام ارکان صنعت را ارتقا بخشیم.

قدردانی دکتر اسلامی وزیر محترم راه و شهرسازی از مهندس شفتی رئیس انجمن علمی حمل و نقل هوایی و پدر صنعت هوانوردی کشور با اهدا تابلوی منقش به لوگوى زرین هما

در ادامه این مراسم، دکتر اسلامی وزیر محترم راه و شهرسازی طی جلسه ای با دکتر فرزانه شرفبافی رئیس هیئت مدیره و مدیرعامل هواپیمایی جمهوری اسلامی ایران، اعضای هیئت مدیره و معاونان هما به گفتگو پرداخت.

 

با اندکی تلخیص و اضافات برگرفته از کانال تلگرامی هواپیمایی جمهوری اسلامی ایران،


دیدگاه خود را بنویسید


برچسب های خبر: ,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,

آخرین اخبار

پربازدید


آتا


آسمان


اترک


ايرتور

پويا


تابان


زاگرس


سپهران


ساها


قشم


کاسپين


کيش


ماهان


معراج


نفت


هما

رصد آب و هوا و وضعیت پروازها

رصد اطلاعات پرواز توسط مسافرین

ایران ایر تور

آرشیو

آتا

آرشیو

آسمان

آرشیو

اترک

آرشیو

نفت

آرشیو

تابان

آرشیو

زاگرس

آرشیو

ساها، سپهران

آرشیو

قشم

آرشیو

کاسپین

آرشیو

کیش ایر

آرشیو

ماهان

آرشیو

معراج

آرشیو

هما

آرشیو

سایر ایرلاین ها

آرشیو

ایرلاین های خارجی

آرشیو