پایگاه خبری-تحلیلی ایرلاین پرس | تجمع صنفی تعدادی از مهمانداران ایران ایر مقابل وزارت راه (گزارش دوم)

تاریخ خبر: // کد خبر: 136366 // // // //


تجمع صنفی تعدادی از مهمانداران ایران ایر مقابل وزارت راه (گزارش دوم)

شماری از مهمانداران شرکت هواپیمایی جمهوری اسلامی ایران در اعتراض به پایین بودن دستمزدها و سختی شرایط کاری، امروز(سه شنبه) مقابل وزارت راه و شهرسازی تجمع کردند.


تجمع صنفی تعدادی از مهمانداران ایران ایر مقابل وزارت راه (گزارش دوم)

مهمانداران خانم و آقا در این اعتراض صنفی که لباس متحدالشکل مهمانداری را پوشیده بودند، خواسته های خود را در بیانه ای اعلام کرده و رسیدگی وزیر راه و شهرسازی به وضعیت معیشتی خود را خواستار شدند.
«قرار گرفتن شغل مهمانداری در زمره کارهای سخت و زیان آور» با توجه به حکم دیوان عدالت اداری و اساسنامه ایران ایر و «ارتقا ضریب سختی شرایط محیط کار از 20 به 40 درصد» از جمله مهمترین خواسته های مهمانداران است.
«محاسبه حق تضمین پرواز معادل 80 ساعت، همانند سایر همکاران واحد عملیات پرواز، اعطای حق مدیریت یا سرپرستی برای سرمهمانداران و بازنگری طرح طبقه بندی سرمهمانداران و مهمانداران» از دیگر خواسته های مهمانداران ایران ایر از وزارت راه و شهرسازی است.
به گزارش ایرنا، اکنون بیش از 750 مهماندار در هواپیمایی جمهوری اسلامی ایران مشغول خدمت هستند که در مقایسه با سایر پرسنل عملیاتی این شرکت، از حقوق کمتری برخوردارند.
در بخشی از بیانیه مهمانداران ایران ایر آمده است: اکنون مهمانداران بیش از هر وقت دیگری از نظر معیشتی دچار مشکلات جدی و خانوادگی شده اند زیرا بیشتر مواقع و به ویژه تعطیلات، به دلیل خدمت به هموطنان نتوانسته ایم در کنار خانواده باشیم.
«حتی در بیشتر مراسم های شادی و غم خانواده شرکت نداشته ایم و به دلیل نوع شغل خود، همیشه باعث نگرانی و تشویش خاطر آنها بوده ایم.»
مهمانداران از وزیر راه خواسته اند با توجه به شرایط سخت کاری آنها که حتی بسیار بیشتر از وظایف تعریف شده برای این شغل است، «با نگاهی پدرانه نسبت به حل مشکل اقدام شود» تا همچون گذشته بتوانیم با همه توان به جنگ تحریم های ظالمانه رفته و همواره سربلند از آن عبور کنیم.

** ایران ایر: خواسته مهانداران در دست بررسی است
معصومه اصغرزاده مدیرکل روابط عمومی شرکت هواپیمایی ایران ایر در پاسخ به پیگیری ایرنا درباره تجمع مهمانداران این شرکت گفت: خواسته این همکاران در دست بررسی قرار گرفته است.


منبع : ایرنا


دیدگاه خود را بنویسید


برچسب های خبر: ,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,

آخرین اخبار

پربازدید


آتا


آسمان


اترک


ايرتور

پويا


تابان


زاگرس


سپهران


ساها


قشم


کاسپين


کيش


ماهان


معراج


نفت


هما

رصد آب و هوا و وضعیت پروازها

رصد اطلاعات پرواز توسط مسافرین

ایران ایر تور

آرشیو

آتا

آرشیو

آسمان

آرشیو

اترک

آرشیو

نفت

آرشیو

تابان

آرشیو

زاگرس

آرشیو

ساها، سپهران

آرشیو

قشم

آرشیو

کاسپین

آرشیو

کیش ایر

آرشیو

ماهان

آرشیو

معراج

آرشیو

هما

آرشیو

سایر ایرلاین ها

آرشیو

ایرلاین های خارجی

آرشیو