پایگاه خبری-تحلیلی ایرلاین پرس | درخواست غرامت ۲ میلیارد یورویی هواپیمایی ورشکسته‌ی ایر برلین از هواپیمایی اتحاد

تاریخ خبر: // کد خبر: 138117 // // // // //


درخواست غرامت ۲ میلیارد یورویی هواپیمایی ورشکسته‌ی ایر برلین از هواپیمایی اتحاد

دادگاهی در آلمان درخواست جدیدی از سوی مدیران سابق هواپیمایی ورشکسته‌ی ایر برلین را بررسی خواهد کرد. بر طبق این درخواست، هواپیمایی اتحاد باید مبلغی معادل ۲ میلیارد یورو را به خاطر عدم پشتیبانی مالی از هواپیمایی ایر برلین غرامت دهد.


درخواست غرامت ۲ میلیارد یورویی هواپیمایی ورشکسته‌ی ایر برلین از هواپیمایی اتحاد

دادگاهی در آلمان درخواست جدیدی از سوی مدیران سابق هواپیمایی ورشکسته‌ی ایر برلین را بررسی خواهد کرد. بر طبق این درخواست، هواپیمایی اتحاد باید مبلغی معادل ۲ میلیارد یورو را به خاطر عدم پشتیبانی مالی از هواپیمایی ایر برلین غرامت دهد. مبلغ درنظر گرفته شده در شکایت اولیه ۵۰۰ میلیون یورو بوده است که با احتساب مواردی همچون خسارات آتی این بدعهدی به ایر برلین، این مبلغ تا ۲ میلیارد یورو نیز افزایش می‌یابد.

هواپیمایی ملی کشور امارات ۲۹ درصد از سهام دومین شرکت هواپیمایی بزرگ آلمان را خریداری کرده بود. در ماه آگوست ۲۰۱۷ و هنگامی که طی نامه‌ای هواپیمایی اتحاد اعلام کرد در نظر ندارد تا حمایت‌های مالی خود را ادامه دهد، مدیران ایر برلین اعلام ورشکستگی کردند. حال در دادگاه پیش‌رو استناد مدیران سابق ایر_برلین به همین نامه و عهدشکنی هواپیمایی اتحاد در قبال مسئولیت‌های معین شده خواهد بود. اتحاد تا انتهای ماه ژانویه‌ی ۲۰۱۹ فرصت دارد دفاعیات خود را به دادگاه ارائه دهد تا مراحل بعدی شکایت پیگیری شود.

سابقه‌ی عهدشکنی هواپیمایی اتحاد تنها به مورد ایر برلین ختم نمی‌شود. سال گذشته، اتحاد که ۴۹% سهام آلیتالیا را در اختیار داشت، اعلام کرد به حمایت خود از این شرکت ادامه نخواهد داد و آلیتالیا نیز رسما اعلام ورشکستگی کرد و کماکان در انتظار نهایی شدن خرید سهام خود از سوی شرکت‌هایی همچون راه‌آهن ملی ایتالیا است.

 

با اندکی تلخیص و اضافات برگرفته از کانال تلگرامی Aerospacetalk


دیدگاه خود را بنویسید


برچسب های خبر: ,,,,,

آخرین اخبار

پربازدید


آتا


آسمان


اترک


ايرتور

پويا


تابان


زاگرس


سپهران


ساها


قشم


کاسپين


کيش


ماهان


معراج


نفت


هما

رصد آب و هوا و وضعیت پروازها

رصد اطلاعات پرواز توسط مسافرین

ایران ایر تور

آرشیو

آتا

آرشیو

آسمان

آرشیو

اترک

آرشیو

نفت

آرشیو

تابان

آرشیو

زاگرس

آرشیو

ساها، سپهران

آرشیو

قشم

آرشیو

کاسپین

آرشیو

کیش ایر

آرشیو

ماهان

آرشیو

معراج

آرشیو

هما

آرشیو

سایر ایرلاین ها

آرشیو

ایرلاین های خارجی

آرشیو