پایگاه خبری-تحلیلی ایرلاین پرس | آمادگی مازندران برای راه اندازی خط پرواز باربری به کشورهای حاشیه خزر

تاریخ خبر: // کد خبر: 140883 // // //


آمادگی مازندران برای راه اندازی خط پرواز باربری به کشورهای حاشیه خزر

حسین زادگان ،استاندار مازندران از آمادگی ایرلاین بومی این استان برای راه اندازی خط صادراتی پرواز به کشورهای حاشیه خزر خبر داد.


آمادگی مازندران برای راه اندازی خط پرواز باربری به کشورهای حاشیه خزر

حسین زادگان در جلسه مشترک شورای برنامه ریزی و اقتصاد مقاومتی با اشاره به لزوم توجه به تجهیز ناوگان ایرلاین بومی وارش و تقویت صادرات محصولات مازندران به کشورهای حاشیه خزر گفت: موضوع تجهیز ناوگان حمل و نقل هوایی به عنوان مصوبه در این جلسه مطرح و پیگیری خواهد شد.
استاندار مازندران به مهلت 2 هفته ای ویژه توسعه حمل و نقل هوایی و نیز تصمیم گیری برای ساخت سردخانه اختصاصی کالاهای صادراتی اشاره کرد و افزود: ایرلاین بومی وارش نیز در این زمینه اعلام آمادگی کرده است.
حسین زادگان گفت: بخش خصوصی تمایل خود را برای راه اندازی پروازهای آسیای میانه و نیز توسعه صادرات اعلام کرده است که این موضوع امکان رشد گردشگری، تعمیق روابط خارجی و تورگردانی را محقق خواهد کرد.
استاندار مازندران از ایجاد زمینه برای راه اندازی حدود 150 طرح کلان اقتصادی، صنعتی، خدماتی و فرهنگی خبر داد و افزود: با هدف بررسی مناسب و یکپارچه و نیز بودجه ریزی درست اعتبار، طرح های اقتصاد مقاومتی و شورای برنامه ریزی ادغام می شود.

همچنین نمایشگاه های دائمی صنایع دستی با الویت شهرداری ها در شهرهای ساحلی این استان ایجاد خواهد شد.
وطن خواه مدیرکل فرودگاه های عمومی مازندران نیز با اشاره به فضا سازی برای راه اندازی پرواز خارجی گفت: با مشخص شدن میزان بار، صادرات و ساخت سردخانه با محوریت فعالان بخش خصوصی امکان رشد صادرات این استان وجود دارد و آماده فعالیت عملیاتی در این زمینه هستیم .
رئیس مجمع نمایندگان مازندران هم افزود: پیشروی معادن در برداشت شن و ماسه و حضور افراد بدون مجوزهای لازم برداشت، موجب رشد قارچ گونه آنها شده و دادن فرصت یکماهه برای توقف هر نوع فعالیت افراد بدون پروانه بهره برداری ضروری است.
اسماعیلی، ایجاد نمایشگاه دائمی در سواحل شهرهای مازندران را موجب رونق عرصه صنایع دستی عنوان کرد.
فرزانه مدیرکل گردشگری مازندران نیز در این جلسه بر لزوم همیاری و تعامل همه دستگاه های اجرایی تاکید کرد و گفت: رشد صدور پروانه های بومگردی و برند سازی 13 محصول در 13 شهر با محوریت صنایع دستی، بازاریابی و تبلیغات در شهرستان های بهشهر، ساری، جویبار، نور و سوادکوه از مهمترین برنامه ریزی های این اداره کل محسوب می شود.

منبع : صدا و سیما


دیدگاه خود را بنویسید


برچسب های خبر: ,,,,,,,,,,,

آخرین اخبار

پربازدید


آتا


آسمان


اترک


ايرتور

پويا


تابان


زاگرس


سپهران


ساها


قشم


کاسپين


کيش


ماهان


معراج


نفت


هما

رصد آب و هوا و وضعیت پروازها

رصد اطلاعات پرواز توسط مسافرین

ایران ایر تور

آرشیو

آتا

آرشیو

آسمان

آرشیو

اترک

آرشیو

نفت

آرشیو

تابان

آرشیو

زاگرس

آرشیو

ساها، سپهران

آرشیو

قشم

آرشیو

کاسپین

آرشیو

کیش ایر

آرشیو

ماهان

آرشیو

معراج

آرشیو

هما

آرشیو

سایر ایرلاین ها

آرشیو

ایرلاین های خارجی

آرشیو