پایگاه خبری-تحلیلی ایرلاین پرس | نارضایتی مسافر از بلیت پرواز خریداری شده از فلایتیو + جوابیه

تاریخ خبر: // کد خبر: 141173 // // // // //


نارضایتی مسافر از بلیت پرواز خریداری شده از فلایتیو + جوابیه

پرواز با نزدیک شدن به تاریخ آن، احتمال افزایش نرخ دارد، ارائه کلاس های پروازی ارزان تر توسط ایرلاین ها نیز محتمل خواهد بود که کلیه سازمان های نظارتی نیز کاملا بر این مطلب واقف می باشند. خاطر نشان می سازد که فلایتیو صرفا یک موتور جستجوی پرواز بوده و نمایش دهنده نرخ های اعلامی خطوط پروازی از سوی ایرلاین ها می باشد و همواره با ارائه تخفیف از حاشیه سود خود از فروش بلیط ها، سعی در ارائه پروازها با قیمتی مناسب تر برای کاربران نموده است.


نارضایتی مسافر از بلیت پرواز خریداری شده از فلایتیو + جوابیه

پیام ارسالی یکی از مخاطبان :

سلام وقت بخیر. چند روز قبل، پرواز تهران فرانکفورت ونکوور را از سایت داخلی خریداری کردم. دو روز بعد در همان سایت با همان ایرلاین، همان ساعت و همان کلاس پروازی را با نرخ بلیط حدود ۷ میلیون ارزانتر دیدم! وقتی تماس گرفتم گفتند بلیطی که شما خریداری کردید با نرخ دلار آزاد حساب شده و بلیط بعدی با نرخ سامانه نیما.
عرض بنده این هست آیا من به عنوان خریدار نباید بدانم این نرخ بلیط به هر دلیل با نرخ ارز آزاد محاسبه می‌شود؟ آیا اساسا سایت‌های فروش نبایستی به نرخ سامانه نیما بلیط ارایه کنند؟
اگر بنا به پرداخت قیمت آزاد بود که بنده از سایت لوفتهانزا خریداری می‌کردم و در ضمن‌ می‌بایست هنگام خرید آگاهی می‌دادند که این بلیط‌ها به نرخ آزاد محاسبه می‌شود.
برای‌ چهار نفر بزرگسال و یک کودک و یک نوزاد حداقل ۱۵ میلیون ضرر مالی متحمل شدم و در مجموع حدود ۱۲۰ میلیون پول بلیط دادم.

جوابیه ؛

با عرض سلام
پیرو شکایت ارسالی،
احتراما به اطلاع می رساند که ایشان فرآیند صدور بلیط خود را در روز 28 آذرماه تکمیل نموده اند که پرواز خریداری شده توسط ایشان در آن روز، ارزانترین پرواز با ایرلاین مد نظر کاربر بوده است. لازم به ذکر است که قیمت پایین ترین کلاس پروازی ارائه شده توسط ایرلاین از طریق نرخ تبدیل ارز نیمایی در روز صدور بلیط، به میزان قابل توجهی از نرخ کلاس پروازی ایرلاین با استفاده از نرخ ارز آزاد، بالاتر بوده است که کاربر به هدف خرید مقرون به‌صرفه، بلیط این پرواز را خریداری نموده اند. علت ارائه پرواز ارزانتر در همان مسیر توسط همان ایرلاین، باز نمودن و ارائه کلاس پروازی ارزانتری توسط ایرلاین از روز بعد از خرید مسافر بوده که تاریخ ارائه این کلاس پروازی قابل استعلام از سوی دفتر مرکزی ایرلاین نیز می باشد. ضمنا فلایتیو با دارا بودن 53 سال سابقه درخشان در صنعت گردشگری و پشتیبانی 24 ساعته، بلافاصله پس از اطلاع از نارضایتی کاربر، نسبت به بررسی مورد اقدام نموده و طی تماس های تلفنی مکرر، توضیحات را بصورت جامع و تخصصی خدمت ایشان ارائه نموده است. مسافر محترم در حال حاضر همانطور که قوانین کنسلی بلیط پیش از صدور بلیط به اطلاع ایشان رسیده است، می توانند با بررسی میزان جریمه بلیط اولیه خریداری شده و محاسبه اختلاف قیمت این دو بلیط، در صورت وجود توجیه اقتصادی، نسبت به تهیه بلیط ارزانتر اقدام فرمایند.
شایان ذکر است که این موضوع یکی از بدیهی ترین رخداد ها در نرخ گذاری پرواز ها توسط ایرلاین ها می باشد و همانطور که پرواز با نزدیک شدن به تاریخ آن، احتمال افزایش نرخ دارد، ارائه کلاس های پروازی ارزان تر توسط ایرلاین ها نیز محتمل خواهد بود که کلیه سازمان های نظارتی نیز کاملا بر این مطلب واقف می باشند. خاطر نشان می سازد که فلایتیو صرفا یک موتور جستجوی پرواز بوده و نمایش دهنده نرخ های اعلامی خطوط پروازی از سوی ایرلاین ها می باشد و همواره با ارائه تخفیف از حاشیه سود خود از فروش بلیط ها، سعی در ارائه پروازها با قیمتی مناسب تر برای کاربران نموده است.

روابط عمومی فلایتیو

 

با اندکی تلخیص و اضافات برگرفته از کانال تلگرامی اخبار هوانوردی کن نیوز


دیدگاه خود را بنویسید


برچسب های خبر: ,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,

آخرین اخبار

پربازدید


آتا


آسمان


اترک


ايرتور

پويا


تابان


زاگرس


سپهران


ساها


قشم


کاسپين


کيش


ماهان


معراج


نفت


هما

رصد آب و هوا و وضعیت پروازها

رصد اطلاعات پرواز توسط مسافرین

ایران ایر تور

آرشیو

آتا

آرشیو

آسمان

آرشیو

اترک

آرشیو

نفت

آرشیو

تابان

آرشیو

زاگرس

آرشیو

ساها، سپهران

آرشیو

قشم

آرشیو

کاسپین

آرشیو

کیش ایر

آرشیو

ماهان

آرشیو

معراج

آرشیو

هما

آرشیو

سایر ایرلاین ها

آرشیو

ایرلاین های خارجی

آرشیو