پایگاه خبری-تحلیلی ایرلاین پرس | تکرار داستان نماینده سراوان؛ این‌بار در کره جنوبی!

تاریخ خبر: // کد خبر: 142059 // // //


تکرار داستان نماینده سراوان؛ این‌بار در کره جنوبی!

نماینده پارلمان کره جنوبی به دلیل رفتاری که با کارکنان فرودگاه سئول از خود نشان داد، مورد انتقاد رسانه‌های این کشور قرار گرفته است.


تکرار داستان نماینده سراوان؛ این‌بار در کره جنوبی!

بیک هفته پس از آنکه درخواست خارج از ضوابط اداریِ «محمدباسط درازهی» نماینده مردم سراوان در مجلس شورای اسلامی از یک کارمند گمرک و انتشار فیلم درگیری لفظی آنها حسابی در فضای مجازی خبرساز شد، اکنون به نظر می‌رسد برای یکی از نمایندگان پارلمان کره جنوبی نیز ماجرای مشابهی اتفاق افتاده است.

وبسایت خبری «کُریا تایمز» گزارش داده که یک نماینده پارلمان کره جنوبی به دلیل زیر پا گذاشتن قانون در داخل فرودگاه بین‌المللی «گیمپو» در شهر سئول و حمله لفظی به کارکنان این فرودگاه از مردم کشورش عذر خواهی کرده است.

طبق گزارش این وبسایت خبری، «کیم جونگ-هو» نماینده حزب دموکراتیک کره جنوبی (مینجو) در پارلمان این کشور در یک کنفرانس مطبوعاتی اعلام کرد: «به دلیل ناامید کردن مردم به خاطر عمل شرم‌آوری که انجام دادم، عمیقا از آنها عذرخواهی می‌کنم. امروز صبح، من با کارکنان بخش امنیتی فرودگاه کره تماس گرفتم و از آنها هم عذرخواهی کردم. از همین تریبون هم دوباره می‌خواهم به آنها بگویم که بابت کاری که کردم، متأسفم.»

عذرخواهی نماینده کره جنوبی به دلیل نقض قانون در فرودگاه

اما ماجرا از این قرار بوده که این قانونگذار کره‌ای هفته گذشته (20 دسامبر) زمانی که یکی از کارکنان بخش امنیتی فرودگاه سئول از او درخواست می‌کند که همانند سایر مسافران کارت شناسایی خود را نشان دهد، در پاسخ می‌گوید که او عضو «مجلس ملی کره جنوبی» است! «کیم جونگ-هو» حتی از دستیار خود درخواست می‌کند که با رئیس فرودگاه تماس گرفته و از رفتار کارکنان فرودگاه شکایت کند.

به دنبال این رفتارِ کیم، بسیاری از احزاب مخالفِ دولت در کره جنوبی خواستار استعفای او از سمت خود شدند. زمانی که این اتفاق در رسانه‌های کره جنوبی علنی شد، کیم این مسئله را در صفحه فیسبوک خود تکذیب کرد و گفت که در داخل فرودگاه او را مورد آزار قرار داده‌اند. اما او سرانجام به دلیل فشار افکار عمومی، ضمن حذف این پست از صفحه فیسبوک خود، مجبور به عذرخواهی شد.

با وجود عذرخواهی این قانونگذار کره‌ای، یک گروه مدنی به نام «کمیته رفاه عمومی» شکایتی را علیه او به دلیل تلاش برای “سوءاستفاده از قدرت” و همچنین “استفاده از الفاظ ناشایست در گفتگو با یک کارمند دولت” تنظیم کرده است.

منبع : باشگاه خبرنگاران


دیدگاه خود را بنویسید


برچسب های خبر: ,,,,,,,,,,,,,

آخرین اخبار

پربازدید


آتا


آسمان


اترک


ايرتور

پويا


تابان


زاگرس


سپهران


ساها


قشم


کاسپين


کيش


ماهان


معراج


نفت


هما

رصد آب و هوا و وضعیت پروازها

رصد اطلاعات پرواز توسط مسافرین

ایران ایر تور

آرشیو

آتا

آرشیو

آسمان

آرشیو

اترک

آرشیو

نفت

آرشیو

تابان

آرشیو

زاگرس

آرشیو

ساها، سپهران

آرشیو

قشم

آرشیو

کاسپین

آرشیو

کیش ایر

آرشیو

ماهان

آرشیو

معراج

آرشیو

هما

آرشیو

سایر ایرلاین ها

آرشیو

ایرلاین های خارجی

آرشیو