پایگاه خبری-تحلیلی ایرلاین پرس | دلایل تکمیل نشدن طرح جامع حمل‌‌ونقل‌ کشور چه بود؟

تاریخ خبر: // کد خبر: 144465 // // // //


دلایل تکمیل نشدن طرح جامع حمل‌‌ونقل‌ کشور چه بود؟

از عوامل عدم تکمیل طرح جامع حمل و نقل کشور، عدم جمع‌بندی، تلفیق و عدم اتخاذ تصمیم، عدم هماهنگی و همکاری سایر ارگان‌ها د‌ر ارائه اطلاعات مورد نیاز، عدم همکاری د‌ر تأمین زیرساخت‌های فنی و نرم‌افزاری مورد نیاز بوده است.


دلایل تکمیل نشدن طرح جامع حمل‌‌ونقل‌ کشور چه بود؟

بر اساس  جزء ۲ بند (ج) ماده ۳۰ قانون احکام دائمی بر‌نامه‌های توسعه کشور، طرح جامع حمل و نقل کشور با هدف پاسخگویی به تقاضاهای بالفعل و بالقوه، دستیابی به جایگاه مناسب د‌ر حوزه‌های ایمنی، انرژی، اقتصاد حمل و نقل و محیط‌زیست تا مد‌ت ۶ ما‌ه پس از لازم‌الاجرا شدن این قانون به تصویب هیأت وزیران می‌رسد؛ از زمان تصویب طرح جامع، شروع همه طرح‌های جدید توسعه و ساخت زیربناهای حمل و نقل فقط بر اساس این طرح و د‌ر قالب بودجه سنواتی قابل اجرا است.

بر اساس گزارش سازمان بر‌نامه و بودجه، ‌د‌ر ارتباط با طرح جامع حمل و نقل کشور در سال ۹۶ فعالیت‌هایی به شرح زیر انجام شده است:‌

۱- جمع‌آوری اطلاعات شبکه موجود راه‌ها، پروژه‌های د‌ر دست اقدام و پروژه‌های توسعه آتی راه‌های کشور با کمک نقشه‌های به‌روز جهانی.

۲- تجمیع مدل شبکه موجود راه‌های کشور و همه گزینه‌های توسعه کشور د‌ر سیستم مختصات جغرافیایی.

۳- اولویت‌بندی پروژه‌های توسعه شبکه جاده‌ای‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌.

۴- جمع آوری اطلاعات شبکه ریلی موجود د‌ر دست ساخت و مطالعه و همچنین ناوگان ریلی از شرکت راه‌آهن و برگزاری جلسات مشترک کارشناسی‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌.

۵- استخراج و ارزیابی عرضه و تقاضای حمل و نقل ریلی تا افق سال ۱۴۰۴ به تفکیک مسافر و بار بر اساس مدل طرح جامع حمل و نقل کشور (سال ۸۴) و تعیین الگوی سفر ریلی مسافر و بار بین مبادی و مقاصد سفر د‌ر وضع موجود.

۶- اولویت‌بندی اولیه بر‌نامه توسعه ریلی کشور‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌.

۷- استخراج و جمع‌بندی تقاضای حمل و نقل دریایی بر اساس مدل طرح جامع حمل و نقل کشور ‌(سال ۸۴)  تا افق ۱۴۰۴ و دریافت طرح جامع بنادر بازرگانی کشور از سازمان بنادر و دریانوردی، برگزاری جلسات مشترک کارشناسی و تطبیق آنها با یکدیگر.

۸- اولویت‌بندی بر‌نامه توسعه دریایی کشور.

۹- جمع‌آوری اطلاعات مربوط به سفرهای هوایی د‌ر مبدأ و مقصد.

۱۰- استخراج و جمع‌بندی تقاضای حمل و نقل هوایی بر اساس اطلاعات جمع‌آوری شده از سازمان هواپیمایی و تعیین الگوی سفر هوایی بین مبادی و مقاصد.

شرح خدمات‌ طرح جامع حمل و نقل تهیه و مشاوران بر‌ا‌ی انجام بخش‌های مختلف انتخاب شده است. همچنین ‌قرارداد آنها د‌ر شرف ابلاغ است.

از عوامل عدم تحقق بخشی از این حکم، عدم جمع‌بندی، تلفیق و عدم اتخاذ تصمیم، عدم هماهنگی و همکاری سایر ارگان‌ها د‌ر ارائه اطلاعات مورد نیاز، عدم همکاری د‌ر تأمین زیرساخت‌های فنی و نرم‌افزاری مورد نیاز عنوان شده است.

 

منبع : خبرگزاری فارس


دیدگاه خود را بنویسید


برچسب های خبر: ,,,,,,,,,,,,,

آخرین اخبار

پربازدید


آتا


آسمان


اترک


ايرتور

پويا


تابان


زاگرس


سپهران


ساها


قشم


کاسپين


کيش


ماهان


معراج


نفت


هما

رصد آب و هوا و وضعیت پروازها

رصد اطلاعات پرواز توسط مسافرین

ایران ایر تور

آرشیو

آتا

آرشیو

آسمان

آرشیو

اترک

آرشیو

نفت

آرشیو

تابان

آرشیو

زاگرس

آرشیو

ساها، سپهران

آرشیو

قشم

آرشیو

کاسپین

آرشیو

کیش ایر

آرشیو

ماهان

آرشیو

معراج

آرشیو

هما

آرشیو

سایر ایرلاین ها

آرشیو

ایرلاین های خارجی

آرشیو