پایگاه خبری-تحلیلی ایرلاین پرس | واکنش اینستاگرامی نماینده اسفراین به لغو پرواز بجنورد – تهران

تاریخ خبر: // کد خبر: 145846 // // //


واکنش اینستاگرامی نماینده اسفراین به لغو پرواز بجنورد – تهران

هادی قوامی نماینده مردم اسفراین در مجلس شورای اسلامی در صفحه اینستاگرام خود نسبت به لغو پرواز بجنورد به تهران واکنش نشان داد.


واکنش اینستاگرامی نماینده اسفراین به لغو پرواز بجنورد – تهران

نماینده مردم اسفراین در مجلس شورای اسلامی در صفحه اینستاگرام خود در واکنش به لغو پرواز بجنورد به تهران نوشت: فرودگاه بجنورد یک طرح انتفاعی است و کل اعتباری که برای ایجاد فرودگاه اعم از ترمینال، باند، خرید زمین و ساختمان ساکنان ناظر آباد برای مطول کردن باند، پایین آوردن کوه بابا موسی، خرید دستگاه ILS و … به قیمت سال ۱۳۹۷ معادل ۱۰۰ میلیارد تومان است.

هادی قوامی اظهار کرد: مبلغ فوق به یک وام چهار ساله تبدیل و با نرخ ۱۸ درصد باید به خزانه برگردد که کل اصل و سود می شود ۱۳۶/۷۵ (صد و سی و شش میلیارد و هفتصد و پنجاه میلیون تومان) می شود.

قوامی تصریح کرد: ماهیانه باید ۲/۸۵۰ میلیارد تومان به خزانه برگردد، یعنی شرکت فرودگاه بجنورد باید ماهیانه بعد از کسر هزینه های فرودگاه (حقوق پرسنل و …) حداقل  ۳ میلیارد تومان سود داشته باشد. برای این سود باید حداقل ۱۴۰.۰۰۰ نفر از فرودگاه بجنورد تردد کنند که ۵ درصد ارزش بلیت هر مسافر به‌عنوان درآمد فرودگاه جبران اداره فرودگاه را بکند. بقیه طرح‌های عمرانی استان و کشور نیز باید اینگونه باشد.

وی در پایان مطلب درج شده در صفحه اینستاگرام خود می‌پرسد: با سه پرواز در هفته و کنسلی مثل امروز چند سال طول می کشد تا بدهی فرودگاه به خزانه برگردد؟

گفتنی است، فرودگاه بجنورد که با عنوان فرودگاه بین المللی از سال ۷۵ آغاز به کار کرده، تا کنون تنها پرواز تهران به بجنورد و بالعکس هفته ای دو یا سه نوبت در آن انجام می گیرد اما مدت های زیادی است به علت های مختلف از طرف شرکت های مربوطه پروازها لغو می شود.

منبع : خبرگزاری مهر


دیدگاه خود را بنویسید


برچسب های خبر: ,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,

آخرین اخبار

پربازدید


آتا


آسمان


اترک


ايرتور

پويا


تابان


زاگرس


سپهران


ساها


قشم


کاسپين


کيش


ماهان


معراج


نفت


هما

رصد آب و هوا و وضعیت پروازها

رصد اطلاعات پرواز توسط مسافرین

ایران ایر تور

آرشیو

آتا

آرشیو

آسمان

آرشیو

اترک

آرشیو

نفت

آرشیو

تابان

آرشیو

زاگرس

آرشیو

ساها، سپهران

آرشیو

قشم

آرشیو

کاسپین

آرشیو

کیش ایر

آرشیو

ماهان

آرشیو

معراج

آرشیو

هما

آرشیو

سایر ایرلاین ها

آرشیو

ایرلاین های خارجی

آرشیو