پایگاه خبری-تحلیلی ایرلاین پرس | توان خود را بر ساخت هواپیمای بومی معطوف کرده‌ایم

تاریخ خبر: // کد خبر: 146396 // // //


توان خود را بر ساخت هواپیمای بومی معطوف کرده‌ایم

جانشین نیروی هوایی ارتش جمهوری اسلامی ایران گفت: جنگ‌های آینده هواپایه است، لذا نیروی هوایی با رویکرد جدید تمام توان خود را بر ساخت هواپیمای بومی معطوف کرده و هم‌اکنون نیز نیروی هوایی پیشرفته‌ترین هواپیما‌های مجهز به نام صاعقه و کوثر را تولید کرده است.


توان خود را بر ساخت هواپیمای بومی معطوف کرده‌ایم

امیر سرتیپ خلبان حمید واحدی صبح امروز در مراسم تکریم و معارفه فرماندهان جدید و قدیم پایگاه هوایی شهید حسینی، اظهار داشت: جنگ‌های آینده هواپایه است، لذا نیروی هوایی با رویکرد جدید تمام توان خود را بر ساخت هواپیمای بومی معطوف و هم‌اکنون نیز نیروی هوای پیشرفته‌ترین هواپیما‌های مجهز به نام صاعقه و کوثر را تولید کرده است.

وی ماهیت نیروی هوایی ارتش را واکنش‌سریع هوایی ذکر و با اعلام اینکه این نیرو مجهز به موشک‌ها و انجام پرواز‌های تاکتیکی با برد بالاست، اضافه کرد: نیروی هوایی ارتش به دلیل حساس بودن منطقه خاورمیانه و شکل‌گیری گروه‌های تروریستی باید حضور مقتدرانه داشته باشد.

جانشین نیروی هوایی ارتش جمهوری اسلامی ایران با بیان اینکه نیروی هوایی سعی دارد با تکیه بر خودکفایی و خوداتکایی خود را مجهز کند، عنوان کرد: با ارتباط مؤثر با مرکز دانشگاه‌ها در راستای بومی کردن سامانه‌ها گام برداشته‌ایم.

واحدی گسترش سامانه الکترونیکی و ساخت شبیه‌سازی هواپیما را از دست‌یافته‌های افتخارآمیز نیروی هوایی ارتش جمهوری اسلامی ذکر و تبیین کرد: همچنین نیروی هوایی در ساخت شبیه‌سازی بسیار عالی عمل کرده، زیرا خلبان‌ها می‌توانند عملیات تاکتیک را روی آن انجام تا عمر هواپیما را بالا ببریم.

وی اعلام کرد: نیروی هوایی ارتش بدون توجه به تهدیدات قادر است با توانایی و تجهیزات خود تمام تهدید‌های که امنیت کشور را به خطر می‌اندازد مقابله کند، لذا سقوط سرنوشت زورگویانی است که خواسته‌های خود را به ملت‌ها تحمیل می‌کنند.

جانشین نیروی هوایی ارتش جمهوری اسلامی ایران از تجمل‌گرایی و اسراف در شرایط فعلی کشور انتقاد کرد و گفت: در چنین شرایطی نباید به دنبال تجمل‌گرایی برویم.

واحدی ساده زیستی نماینده ولی فقیه در خراسان‌جنوبی را بسیار ارزشمند دانست و خطاب به مسؤولان، گفت: ساده زیستی این شخص باید سرلوحه کار همه مسؤولان قرار گیرد، زیرا اگر تک‌تک ارتشی‌ها این الگو را سرلوحه کار قرار دهند آن وقت سرباز واقعی ولایت خواهیم شد.

منبع : فردا نیوز


دیدگاه خود را بنویسید


برچسب های خبر: ,,,,,,,,,,,,,,,,,,

آخرین اخبار

پربازدید


آتا


آسمان


اترک


ايرتور

پويا


تابان


زاگرس


سپهران


ساها


قشم


کاسپين


کيش


ماهان


معراج


نفت


هما

رصد آب و هوا و وضعیت پروازها

رصد اطلاعات پرواز توسط مسافرین

ایران ایر تور

آرشیو

آتا

آرشیو

آسمان

آرشیو

اترک

آرشیو

نفت

آرشیو

تابان

آرشیو

زاگرس

آرشیو

ساها، سپهران

آرشیو

قشم

آرشیو

کاسپین

آرشیو

کیش ایر

آرشیو

ماهان

آرشیو

معراج

آرشیو

هما

آرشیو

سایر ایرلاین ها

آرشیو

ایرلاین های خارجی

آرشیو