پایگاه خبری-تحلیلی ایرلاین پرس | اظهارات متناقض بر سر ساخت هواپیمای 72 نفره

تاریخ خبر: // کد خبر: 147020 // // //


اظهارات متناقض بر سر ساخت هواپیمای 72 نفره

اخیراً منوچهر منطقی دبیر ستاد توسعه فناوری‌های حوزه فضایی و حمل‌ونقل پیشرفته معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری در گفت‌وگویی که با خبرنگار تین‌نیوز داشته از پیشرفت 8 درصدی ساخت هواپیمای بومی 72 نفره خبر داده این در حالی است که ظاهراً معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری برنامه‌ای برای ساخت هواپیمای بومی ندارد.


اظهارات متناقض بر سر ساخت هواپیمای 72 نفره

اخیراً منوچهر منطقی دبیر ستاد توسعه فناوری‌های حوزه فضایی و حمل‌ و نقل پیشرفته معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری از پیشرفت 8 درصدی ساخت هواپیمای بومی 72 نفره خبر داده این در حالی است که ظاهراً معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری برنامه‌ای برای ساخت هواپیمای بومی ندارد.

ماجرا از این قرار است که در آذرماه سال جاری سورنا ستاری، معاون علمی و فناوری ریاست جمهوری، در حاشیه مراسم آغاز فاز نخست بومی‌سازی تجهیزات ناوبری هوایی ایران در پاسخ به سؤالی یکی از خبرنگاران در خصوص آیا ساخت هواپیمای سویل تا 3 سال آینده امکان‌پذیر است توضیح داد: باید برای ساخت هواپیمای سویل در وزارت راه و شهرسازی بحث شود، اما ما در معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری برنامه خاصی برای آن نداریم.

او این را هم گفته بود که علی‌رغم این موضوع بسیار به دنبال این هستیم که شرکت‌هایی که ظرفیت انجام این کار را دارند تقویت کنیم تا بتوانند فعلاً در حوزه سویل وارد شوند.

این صحبت در حالی از سوی معاون علمی و فناوری ریاست جمهوری گفته شد که منوچهر منطقی به ساخت هواپیمای بومی 72 نفره اشاره کرد و حتی توضیح داد؛ این‌که این پروژه چه زمانی به بهره‌برداری می‌رسد به دو عامل بسیار مهم بستگی دارد؛ اولین عامل مهم این است که باید به این پروژه در یکسری از مقاطع بودجه اختصاص داده شود که متأسفانه در پرداخت این بودجه‌ها درست عمل نمی‌شود.

اینکه چرا دو مقام مسئول علمی و فناوری ریاست جمهوری در دو جهت متناقض درباره ساخت هواپیمای 72نفره اظهارنظر می‌کنند؛ مشخص نیست؛ اما در این حال سورنا ستاری حتی توپ را به زمین به وزارت راه و شهرسازی انداخته و اعلام کرد؛ باید برای ساخت هواپیمای سویل در وزارت راه و شهرسازی بحث شود.

در عین حال منوچهر منطقی در خصوص اینکه چه راهکاری برای پروژه ساخت هواپیمای بومی 72 نفره اندیشیده شده تا به سرنوشت ساخت هواپیمای 150 نفره نیافتد گفته بود؛ متأسفانه در پرداخت این بودجه‌ها درست عمل نمی‌شود؛ پروژه هواپیمای 150 نفره چند فاز داشت که فاز اول پول آن پرداخت شد و به نتیجه رسید اما در فاز دوم پولی پرداخت نشد و پروژه متوقف ماند که در صورت رسیدن بودجه فاز دوم آن نیز آغاز خواهد شد.


منبع : تین نیوز


دیدگاه خود را بنویسید


برچسب های خبر: ,,,,,,,,,,,,,,,,

آخرین اخبار

پربازدید


آتا


آسمان


اترک


ايرتور

پويا


تابان


زاگرس


سپهران


ساها


قشم


کاسپين


کيش


ماهان


معراج


نفت


هما

رصد آب و هوا و وضعیت پروازها

رصد اطلاعات پرواز توسط مسافرین

ایران ایر تور

آرشیو

آتا

آرشیو

آسمان

آرشیو

اترک

آرشیو

نفت

آرشیو

تابان

آرشیو

زاگرس

آرشیو

ساها، سپهران

آرشیو

قشم

آرشیو

کاسپین

آرشیو

کیش ایر

آرشیو

ماهان

آرشیو

معراج

آرشیو

هما

آرشیو

سایر ایرلاین ها

آرشیو

ایرلاین های خارجی

آرشیو