پایگاه خبری-تحلیلی ایرلاین پرس | کمک بلاعوض حقوقی هلند به خانواده قربانیان هواپیمای ام اچ17

تاریخ خبر: // کد خبر: 147046 // // //


کمک بلاعوض حقوقی هلند به خانواده قربانیان هواپیمای ام اچ17

برخی رسانه ها گزارش دادند: مقامات هلند تایید کردند که این کشور به خانواده های 289 قربانی هواپیمای سرنگون شده MH17 مالزی بر فراز آسمان اوکراین کمک های بلاعوض و رایگان حقوقی برای رسیدن به ادعاهای خود علیه روسیه در محاکم بین المللی می دهد.


کمک بلاعوض حقوقی هلند به خانواده قربانیان هواپیمای ام اچ17

‘ فرد گرپپراگون’ وزیر دادگستری هلند حدود 5 سال پس از وقوع این سانحه ، گفت که تحقیقات مشترک در مورد این فاجعه به پایان رسید.
هلند در اوایل ماه جاری اعلام کرد درصدد است تا از روسیه به عنوان عامل سقوط پرواز ‘ام اچ 17’ مالزی که بر اثر آن 289 نفر کشته شدند، به دادگاه بین المللی شکایت کند.
هواپیمای بوئینگ خطوط هوایی مالزی17 ژوئیه 2014 ( 26 تیر1393) زمانی که از آمستردام هلند به مقصد کوالالامپور در پرواز بود، در منطقه ای مرزی در شرق اوکراین که درگیر جنگ بود، در نزدیکی مرز روسیه سقوط کرد و همه مسافران که از ملیت های مختلف از جمله مالزی، هلند، استرالیا، اندونزی، انگلستان، آلمان، بلژیک، فیلیپین، کانادا و نیوزیلند بودند، کشته شدند.
هلند و استرالیا در ماه مه امسال( خرداد97) به طور مستقیم و آشکار روسیه را عامل شلیک موشک به سوی هواپیمای مسافربری مالزی معرفی کردند.
هر دو کشور ‘از روسیه خواسته اند تا با استفاده از کانال های دیپلماتیک در قبال اجرای عدالت، در مورد قربانیان و خانواده های آنها مسئولیت پذیر باشد’.
در نوامبر سال جاری (آبان 97) بستگان 65 نفر از قربانیان این پرواز شکایتی را به دادگاه حقوق بشر اتحادیه اروپا در استراسبورگ علیه روسیه تسلیم کرده اند.
طبق گزارش های منتشره هواپیمای جت 777 مالزیایی توسط یک موشک روسی مدل BUK هنگامی که در کریدورعادی پرواز مسافربری میان آمستردام و کوالالامپور بود، هدف قرار گرفت و همه سرنشینان آن کشته شدند.
وزیر دادگستری هلند درگزارشی به پارلمان این کشور اعلام کرد که پرونده این هواپیما تا یک سال آینده بسته خواهد شد.
نتایج انتشار یافته تحقیقات بین المللی در سپتامبر سال گذشته بر این ادعا مبتنی است که موشکی که هواپیما را هدف قرار داده از یک سامانه جنگ افزاری حمل شده از روسیه در مرز شلیک و پس از آن به این کشور بازگردانده شده است.
بازرسان این پرونده همچنین از دو مرد روس زبان به نام های اندری ایوانویچ و نیکولای فیودورویچ در ارتباط با این پرونده نام برده اند و در جستجوی آنها هستند.
اگر چه پنج کشور استرالیا، بلژیک، مالزی، هلند و اوکراین در حال بررسی فاجعه هستند، اکثر قربانیان در این پرواز هلندی بودند.
بااین وجود، روسیه تاکنون هر نوع مسئولیتی دراین زمینه را رد واعلام کرده ‘آمریکا اطلاعات سانحه هواپیمای مالزی در شرق اوکراین را اگر با مواضع واشنگتن مبنی بر مقصر بودن شبه نظامیان (روس تبار) در سقوط هواپیما مغایر باشد، فاش نمی کند.’

منبع : ایرنا


دیدگاه خود را بنویسید


برچسب های خبر: ,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,

آخرین اخبار

پربازدید


آتا


آسمان


اترک


ايرتور

پويا


تابان


زاگرس


سپهران


ساها


قشم


کاسپين


کيش


ماهان


معراج


نفت


هما

رصد آب و هوا و وضعیت پروازها

رصد اطلاعات پرواز توسط مسافرین

ایران ایر تور

آرشیو

آتا

آرشیو

آسمان

آرشیو

اترک

آرشیو

نفت

آرشیو

تابان

آرشیو

زاگرس

آرشیو

ساها، سپهران

آرشیو

قشم

آرشیو

کاسپین

آرشیو

کیش ایر

آرشیو

ماهان

آرشیو

معراج

آرشیو

هما

آرشیو

سایر ایرلاین ها

آرشیو

ایرلاین های خارجی

آرشیو